Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Żołnierze Wyklęci: Wołek o nowym serwisie internetowym ZŻ NSZ

środa, 28 lipca 2010 15:14


    27 czerwca 2010 ruszył nowy serwis internetowy poświęcony historii Narodowych Sił Zbrojnych: http://nsz.com.pl/. Jego twórcą jest firma J7 Technologies, która stworzyła rozbudowany serwis społecznościowy dla Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

   Jego celem jest połączenie 3 elementów: tradycji i pamięci kombatantów NSZ, rzetelnej wiedzy o Żołnierzach Wyklętych oraz młodzieży zainteresowanej dziejami i kultywowaniem tradycji Żołnierzy Wyklętych. Serwis NSZ jest współtworzony przez wszystkich, którzy wyraża taką chęć. Działa podobnie jak wikipedia: osoby zarejestrowane w serwisie mogą dodawać swoje materiały (teksty, zdjęcia, filmy), które zostaną opublikowane po zatwierdzeniu przez administratora.

Na stronie znajdują się obecnie wszystkie materiały z poprzedniej strony ZŻ NSZ, wzbogacone o wydarzenia z ostatnich lat. Nowością w porównaniu ze starą stroną jest dział Multimedia, gdzie zgromadzono filmy z serwisu youtube.com, dotyczące Narodowych Sił Zbrojnych. Jako podstrony są Wspomnienia partyzanta autorstwa wieloletniego prezesa ZŻ NSZ dr Bohdana Słuckiego oraz projekt muzyczny „Twardzi jak stal" stworzony pod kierownictwem Dawida Zadury. W niedalekiej przyszłości uruchomione zostaną kolejne podstrony: galeria, forum i „Mapa pamięci".

Mapa pamięci i Newsletter NSZ

Na „Mapie pamięci" każda osoba zarejestrowana w serwisie NSZ będzie mogła dodawać na mapie google miejsca związane z historią NSZ. Na przykład będzie można dodać lokalizację pomników i tablic pamiątkowych ze zdjęciami i opisami oraz lokalizację bitew i potyczek partyzanckich.

Już teraz można subskrybować „Newsletter NSZ" na stronie głównej. W przyszłości za pomocą Newslettera będziemy rozsyłali na Państwa pocztę elektroniczną informacje o bieżącej działalności ZŻ NSZ; zaproszenia na uroczystości i rocznice; informacje o konferencjach i imprezach dotyczących NSZ; nowych publikacjach o Żołnierzach Wyklętych itp.

Działanie serwisu


Serwis ma kilka stopni wtajemniczenia. Każdy odwiedzający może przeglądać artykuły w nim zamieszczone przeznaczone do powszechnego dostępu. Zarejestrowani uczestnicy mogą przeglądać artykuły i informacje na stronie przeznaczone tylko dla zarejestrowanych.

Zarejestrowani użytkownicy mogą skontaktować się z administracją strony i poprosić o nadanie im prawa do zamieszczania własnych tekstów, zdjęć i filmów w serwisie NSZ. Zamieszczone materiały zostaną opublikowane po zatwierdzeniu przez administratorów. W przypadku trudnych do zweryfikowania informacji i faktów przed opublikowaniem administratorzy będą zasięgali opinii historyków.

Idea przewodnia

Ideą przewodnią twórców serwisu jest uchronienie przed zapomnieniem faktów i wspomnień o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych oraz jednoczesna ich popularyzacja wśród młodego pokolenia.

J7 Technologies: "Nasza propozycja opiera się na stworzeniu z jednej strony wirtualnego muzeum, gdzie każdy może wprowadzać materiały, z drugiej społeczności internetowej, która ma możliwość dyskusji, porozmawiania z rodzinami żołnierzy, a także poczucia uczestnictwa w historii Polski. W takim podejściu Portal może zyskać nie tylko wielość materiałów (kontrolowanych na poziomie administratora), ale także może również zyskać popularność wśród młodych ludzi."

Mamy nadzieję, że dzięki możliwości powszechnego dostępu do serwisu, jego uczestnicy, w tym rodziny żołnierzy NSZ, zamieszczą wiele ciekawych wspomnień, informacji, zdjęć i filmów, chroniąc je w ten sposób przed zapomnieniem.

Serwis społecznościowy i informacyjny

Serwis NSZ nie nastawia się tylko na tworzenie wirtualnego muzeum o Żołnierzach Wyklętych, ale równie ważne są dla nas inicjatywy kulturalne nawiązujące do tradycji NSZ.

Chcemy by serwis Narodowych Sił Zbrojnych stał się miejscem wymiany wiedzy i informacji o szeroko pojętej tematyce Żołnierzy Wyklętych. Chcemy by w niedalekiej przyszłości, oprócz rzetelnej dawki historii, mogli się Państwo z niego dowiedzieć się o planowanych uroczystościach rocznicowych, konferencjach naukowych, imprezach kulturalnych, wydawanych publikacjach książkowych i artykułach, kręconych filmach, które dotyczą Żołnierzy Wyklętych. Będziemy zamieszczali relacje, zdjęcia i filmy z tych wydarzeń. Zapraszamy do współpracy na tym polu.

Każdy może być współtwórcą wirtualnego muzeum poświęconego bohaterom walczącym o niepodległość Polski. Zapraszamy do współtworzenia Serwisu Narodowych Sił Zbrojnych.

Karol Wołek

Źródło: Endecja.pl

Podziel się
oceń
1
2


Licznik odwiedzin:  275 708  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275708

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl