Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Świat - Rosja: Żyrinowski chciałby się sklonować

niedziela, 28 lutego 2010 8:35

 

   Lider nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji chce zniesienia zakazu klonowania ludzi. Jego zdaniem, należy klonować mądrych oraz zdolnych obywateli. Na początek zaproponował do tego eksperymentu swoją osobę.

 Władimir Żyrinowski, wiceprzewodniczący Dumy - izby niższej rosyjskiego parlamentu - powiedział, że będzie szczęśliwy, gdy powstanie jego klon. Żyrinowski stwierdził, że "będzie to korzystne dla całego narodu rosyjskiego".

 - Trzeba sklonować wszystkich znanych naszych uczonych - dodał. Sam ma tytuł doktora habilitowanego nauk filozoficznych i twierdzi, że zna co najmniej cztery języki obce, w tym turecki. Żyrinowski uważa, że powinien istnieć bank ludzi sklonowanych.

 64-letni Władimir Wolfowicz znany jest z wielu innych równie "błyskotliwych" pomysłów. Publicznie prezentował niegdyś mapę z przyszłymi granicami Rosji na Wiśle, a w 1996 roku wygrażał Polsce nowym rozbiorem rosyjsko-niemieckim. Wyrażał też podziw dla Saddama Husajna, przekonywał Rosjan, że należy siłą odzyskać Alaskę. Deklarował chęć użycia broni jądrowej przeciwko Japonii oraz nałożenia blokady morskiej w celu zagłodzenia jej mieszkańców. Kiedy w styczniu 2006 roku Condoleezza Rice skrytykowała rosyjską politykę gazową względem Ukrainy, Żyrinowski stwierdził, że komentarze amerykańskiej Sekretarz Stanu wynikają z jej niezamężności i bezdzietności.


Całe szczęście, rosyjska Duma już w drugim czytaniu przyjęła rządowy projekt przedłużający tymczasowy zakaz klonowania ludzi w Rosji. AJ

Źródło:
Polskieradio.pl


Podziel się
oceń
0
0

ŻW: Lublin - sesja historyczna o Żołnierzach Wykletych

niedziela, 28 lutego 2010 8:29

 

PONIEWAŻ ŻYLI PRAWEM WILKA HISTORIA O NICH GŁUCHO MILCZY

Katolicki Uniwersytet Jana Pawła II
Akademicku Klub Myśli Społeczno-Politycznej VADEMECUM
Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Katedra Historii Systemów Politycznych XIX i XX w.
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej wrzesień '39
Katolickie stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA

Zapraszają na sesje historyczną PONIEWAŻ ŻYLI PRAWEM WILKA HISTORIA O NICH GŁUCHO MILCZY w dniu 8 marca 2010 r. Collegium Norwidianum CN 107 , ul Racławickie 14,

Pod honorowym patronatem:
Środowiska żołnierzy AK i WiN „Zaporczyków"
Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

10:00 - 10.10 Otwarcie Sesji
10.10 - 10.30 prof. Dr hab. Jan Żaryn - „Geografia politycznego i zbrojnego podziemia"
10.30 -10.50 dr hab. Mieczysław Ryba - „Profil ideowy narodowych oddziałów leśnych"
10.50 - 11.10 dr Marcin Zaborski - „Działalność Narodowych Sił Zbrojnych na Lubelszczyźnie"
11.10 - 11.30 dr Marcin Paluch - „Kapelani NSZ na Lubelszczyźnie"
11.30 - 11.50 mgr Tomasz Greniach - „Zgrupowanie kpt Henryka Flame »Bartka«"
11.50 - 12.10 dr Bohdan Szucki „Artur" - „W starciu z bezdusznym totalitaryzmem komunistycznym"

12.10 -12.30 Dyskusja
12.30 - 13.30 Przerwa

13.30 - 13.50 dr Ewa Kurek - cc. mjr Hieronim Dekutowski »Zapora«"
13.50 - 14.10 mjr Marian Pawełczak „Morwa" - „Ja, żołnierz wyklęty"
14.10 - 14.30 Adam Broński - „Ostatni dowódca WiN na Lubelszczyźnie"
14.30 - 14.50 mgr Adam Gładysz - „»Przywrócić pamięć« - zagadnienia związane z rekonstrukcją wyglądu i walk polskich oddziałów partyzanckich"
14.50 - 15.10 Dyskusja i podsumowanie sesji.

Zapraszamy na sesje historyczną w dniu 8 marca 2010 r.  ( KUL, Collegium Norwidianum CN 107,  ul Racławickie 14) PONIEWAŻ ŻYLI PRAWEM WILKA HISTORIA O NICH GŁUCHO MILCZY

Źródło:
Infopatria.pl


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Ukraina: Nacjonaliści znów zakłócą uroczystości w Hucie Pieniackiej?

niedziela, 28 lutego 2010 8:23


   Szowinistyczna partia "Swoboda" organizuje w Hucie Pieniackiej swoje obchody "pamięci Ukraińców zabitych przez sowieckich partyzantów i polskich bojowników", które odbędą się w tym samym czasie, gdy rodziny ofiar i polskie władze będą obchodzić rocznicę zagłady tej polskiej wsi w 1944 roku.


   28 lutego, jak co roku, obchody rocznicy zagłady polskiej wsi Huta Pieniacka z rąk SS-Galizien i ukraińskich nacjonalistów organizowane są przez Stowarzyszenie Huta Pieniacka ze Wschowy. W tegorocznych, które rozpoczną się o godzinie 13 pod pomnikiem zamordowanych wezmą udział m.in. Konsul Generalny RP we Lwowie Grzegorz Opaliński, konsul RP Marcin Zieniewicz, hierarchowie kościołów, środowiska polonijne z Lwowa, Złoczowa i Brodów, przedstawiciele lokalnych władz i rodziny pomordowanych.


Pół godziny wcześniej i kilka metrów dalej nacjonaliści ze "Swobody" rozpoczną swoje "uroczystości uszanowania pamięci Ukraińców, którzy zginęli w latach 1943-1944 z rąk sowieckich partyzantów i polskich bojowników w okolicach wsi Huta Pieniacka".


Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło rok temu. W czasie, gdy prezydenci Polski i Ukrainy rozpoczynali uroczystości z okazji 65. rocznicy tych tragicznych wydarzeń, około tysiąca zwolenników "Swobody" prowadziło swoje obchody poświęcone "Ukraińcom zakatowanym przez polskich szowinistów i radzieckich partyzantów w latach 1943-44".


Po rozpoczęciu oficjalnych uroczystości, nacjonaliści ruszyli w ich stronę. Wówczas drogę zagrodziła im ukraińska milicja. Do starć nie doszło, bo działacze "Swobody" się wycofali.


Wczoraj na konferencji prasowej deputowany obwodu lwowskiego i wiceprzewodniczący "Swobody" Ołeh Pańkewycz poinformował także, że partia ta zamierza ustawić w Hucie Pieniackiej tablicę informacyjną w języku ukraińskim i angielskim, która będzie "informowała o tym co tak naprawdę stało się na terenie tej wsi 28 lutego 1944 roku", czyli, że zbrodni nie dokonali żołnierze SS-Galizien i ukraińscy nacjonaliści, ale "niemieccy okupanci".


Pańkewycz wspomniał też, że będzie dążył do demontażu wszystkich polskich pomników na zachodniej Ukrainie, które zostaną przez władze obwodu uznane za "nielegalnie postawione". Wśród nich wymienił m.in. szczerbiec z Cmentarza Obrońców Lwowa i pomnik w Hucie Pieniackiej.


"Swoboda" chce wydać również książkę o pacyfikacjach przeprowadzonych przez polskie władze w Galicji Wschodniej w 1930 roku pt. "Na wieczną hańbę Polsce - twierdzy barbarzyństwa w Europie". Ma być to drugie wydanie tej pozycji, pierwsze ukazało się w 1931 roku nakładem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. tr

Źródło: Kresy.pl


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Chorwacja: Próby zastraszenia nacjonalistów

niedziela, 28 lutego 2010 8:14


   Dnia 20 lutego br. chorwacka policja zatrzymała 37 nacjonalistów, udających się na zamknięty dla postronnych osób i w pełni legalny koncert niemieckiego zespołu Blue Max. Nacjonaliści zostali przetrzymani przez kilkanaście godzin w areszcie, bez podania jakichkolwiek przyczyn zatrzymania.

   Większości zatrzymanych odmówiono również wydania posiłków, które przysługują każdej aresztowanej osobie. Podczas zatrzymania kilku nacjonalistom skonfiskowano wpinki oraz naszywki z napisem "skinhead" grożąc jednocześnie, iż zostaną użyte w procesie o posiadanie "nielegalnych materiałów propagujących rasizm". W momencie, kiedy aresztowani byli przeprowadzani z radiowozów na komisariat, miejscowi dziennikarze wykonali im dziesiątki zdjęć, które bez jakiegokolwiek retuszu (nawet drobnego czarnego paska na oczach) ukazały się następnego dnia w prasie z podpisami "naziści", "ultraprawicowcy" czy "ekstremiści". Zespół muzyczny Blue Max, na którego występ nie zostali dopuszczeni zatrzymani, jest w Niemczech znaną grupą z nurtu Oi!/RAC i pomimo wszechobecnej w tym kraju cenzury nie znajduje się na znanej "czarnej liście", tak więc zarówno ich płyty jak i koncerty mogą odbywać się w pełni legalnie. Aresztowanie osób chcących uczestniczyć w koncercie legalnego zespołu oraz upublicznienie ich wizerunków z nieprawdziwymi a nawet obraźliwymi podpisami to kolejna próba zastraszenia ludzi, którzy nie pasują do ogólno narzucanej wizji światopoglądowej. Jest to kolejny przykład "demokratycznego" działania w myśl niepisanej zasady "Mamy wolność, lecz wy zasługujecie na więzienie".

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

Rozmaitości: Rusza kolejny proces członków og. ONR za "Salut Rzymski"!

sobota, 27 lutego 2010 15:36


   Sąd w Strzelcach Opolskich zajmuje się kolejną spra- wą "Salutu Rzymskiego" wykonanego  podczas uroczystości na Górze św. Anny. Akt oskarżenia jest niemal kopią poprze- dniej sprawy. Czy to oznacza, że salutujący, jako recydywiści trafią do więzienia?

Oskarżeni to członkowie  - tu umownie określanego  - ogólnopolskie- go Obozu Narodowa-Radykalnego. Pierwsza sprawa, obejmująca lata 2006 i 2007 już się zakończyła. Sąd I instancji wymierzył ONR-owcom kary pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, dozór kuratora sądowego, tysiąc złotych grzywny oraz zakaz publicznego wykonywania gestu uniesionej prawej ręki. Mimo apelacji, Sąd Okręgowy w Opolu utrzymał wyroki w mocy.

Jednocześnie, gdy sąd rozważał czy ONR-owcy złamali prawo, strzelecka prokuratura szykowała kolejny akt oskarżenia, który już trafił do sądu. - To niemal kalka pierwszej sprawy, tyle, że obejmuje czyny z maja 2008 roku - wyjaśnia szef strzeleckiej prokuratury Henryk Wilusz.

Skoro sprawy oprócz daty zdarzenia, nie różnią się niczym innym, sąd również i tym razem powinien uznać hajlujących za winnych. - Ale nie można być tego pewnym dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok - zastrzega Wilusz.

Jeśli jednak także tym razem sąd skaże ONR-owców, to być może będą musieli pójść do więzienia, jeżeli sąd odwiesi im karę z pierwszego wyroku.

- Na pewno tak by się stało, gdyby czyn, za który teraz są sądzeni został popełniony po uprawomocnieniu się pierwszego wyroku. Jednak w maju 2008 roku, gdy ponownie hajlowali na Górze św. Anny, ich sprawa dopiero toczyła się w sądzie. Zatem jeśli zostaną skazani ponownie, to sąd może, ale nie musi zażądać wykonania pierwszej kary - wyjaśnia prokurator.

Na podstawie: GW Opole - Kronika Narodowa


Podziel się
oceń
0
0

ONR: 66.rocznica zamordowania przez gestapo Andrzeja Orwida-Eliaszewicza

sobota, 27 lutego 2010 9:31


 66.rocznica zamordowania przez gestapo Andrzeja Orwida -Eliaszewicza 

 Gdynia:

 W dniu 20 lutego tradycyjnie jak co roku Brygada Pomorska złożyła hołd Andrzejowi Orwid-Eljaszewiczowi przedwojennemu działa- czowi ONR i wywiadowcy ZJ/NSZ przy jego symbolicznym grobie na Gdyńskim Cmentarzu Komunalnym w Pierwoszynie.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
0

MW: Obóz dolnośląskiej MW

sobota, 27 lutego 2010 9:29


W dniach 19-21 lutego tradycyjnie odbył się oboz MW w Kowarach. Wśrod uczestnikow znalazły się także osoby spoza Dolnego Śląska. Pierwszego dnia, prócz zakwa- terowania, mieliśmy okazję do zapoznania się z terenem i innymi uczestnikami obozu, a także wysłuchania referatu wygłoszonego przez kol. Karola Kazimierczaka pt. "Jak mówić i pisać". Prelegent przedstawił wiele ciekawych informacji dotyczących praktycznego używania naszego ojczystego języka.


W sobotę, rankiem, wyruszyliśmy w Karkonosze i, mimo ośnieżonej trasy, udało się dotrzeć na przełęcz Okraj, położoną na wysokości 1046m. Choć zimowa aura nie sprzyja dobrej widoczności, mieliśmy możliwość podziwiania górskich krajobrazów. Po powrocie oglądaliśmy projekcję filmu pt. "Śmierć prezydenta", która, wraz z komentarzem kol. Karola, ukazała nam realia początków polityki polskiej u progu, odzyskanej po latach zaborów, niepodległości. Referat pt. "O sedno idei" wygłosił kol. Prezes Robert Winnicki, który, analizując działalność i programy bliskich nam środowisk, wskazał na słabo dostrzegalne, aczkolwiek istotne rozróżnienie między przywiązaniem do idei, a formy. Poza tym kol. Mikołaj opowiedział nam o historii i kulturze Iroszkotów, a kol. Maciej o początkach ruchu narodowo-demokraty- cznego.


Ostatniego, luźniejszego dnia, uczestnicy obozu spędzali czas na spacerach na świeżym powietrzu, wspólnym oglądaniu i komentowaniu nagrania koncertu chorwackiego, narodowo-katolickiego piosenkarza, by po uczestnictwie we Mszy św. powoli opuszczać Kowary z myślą, że muszą tu jeszcze kiedyś powrócić i zwiedzić słynne sztolnie, a także, w porze letniej, Park Miniatur Dolnego Śląska. Podczas całego obozu mieliśmy okazję do dobrej zabawy, integracji oraz wspólnego kibicowania olimpijskim, medalowym występom naszych sportowców.


Karol Wilk

Zródło:
Młodzież Wsechpolska


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Rocznica zaboru Kosova

piątek, 26 lutego 2010 9:33


 Gdańsk
 W związku z drugą rocznicą oderwania Kosowa od Serbii która datowana jest na 17 lutego, członkowie Brygady Pomorskiej ONR oraz Pomorskiej Inicjatywy Narodowej przedstawili swoją solidarność z Serbami wywieszając transparenty z hasłem ,,Kosovo je Srpsko" na wiaduktach Gdańska.

 Górny Śląsk:
 Brygada Górnośląska przeprowadziła plakatowanie na terenie Katowic, Kobióra i Wodzisławia Śląskiego.

Kraków:
Aby przypomnieć o mającym miejsce 2 lata temu haniebnym precedensie oderwania Kosova od Serbii, Brygada Małopolska ONR przeprowadziła akcję plakatową.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
0

LOS: Rozmowy w sprawie integracji środowisk patriotycznych

piątek, 26 lutego 2010 6:35


  20 lutego w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie integracji ruchu narodowo-patriotycznego. W spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 11.00 i trwało do godz.16.00, wzięli udział: Przewodniczący Ligi Obrony Suwerenności Wojciech Podjacki wraz z członkami Zarządu Głównego, Przewodniczący Ruchu Ludowo-Narodowego Bogusław Kowalski, Prezes Przymierza dla Polski Gabriel Janowski, członkowie władz Ligi Polskiej - ONP oraz przedstawiciele innych środowisk patriotycznych. Uczestnicy spotkania dokonali analizy obecnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce oraz dyskutowali nad najlepszą płaszczyzną współdziałania, która doprowadzi do porozumienia wymienionych organizacji w sprawie wspólnego udziału w nadchodzących wyborach parlamenta- rnych.

Źródło: LOS


Podziel się
oceń
0
0

Rozmaitości: Wierzejski ma przeprosić Michnika

piątek, 26 lutego 2010 6:23

 za "zapisanie" go do PZPR

 Były poseł LPR Wojciech Wierzejski ma przeprosić naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika za podanie nieprawdy, że Michnik należał do PZPR - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wierzejski ma też wpłacić 10 tys. zł na zakład niewidomych w Laskach.

 We wrześniu 2006 r. Wierzejski powiedział w TVN, że Michnik był członkiem PZPR, potem z niej wystąpił, a następnie dogadał się z PZPR. Prawnik Michnika wysłał do niego żądanie sprostowania nieprawdziwej informacji, na co nie dostał odpowiedzi. Wobec tego pozwał Wierzejskiego, żądając od niego za naruszenie dóbr osobistych przeprosin i wpłaty 30 tys. zł zadośćuczynienia na cel społeczny.

 Sądy początkowo uznały, że ta wypowiedź Wierzejskiego - mimo iż nieprawdziwa - nie naruszyła dóbr osobistych Michnika i jego powództwo oddalono. Po zeszłorocznym wyroku Sądu Najwyższego sprawa została skierowana do ponownego rozpoznania i dzisiaj stołeczny sąd apelacyjny zmienił rozstrzygnięcie I instancji.

Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

NOP: IV Konferencja Konecznańska w Krakowie

piątek, 26 lutego 2010 6:18


   Jak co roku Dzielnica Małopolska Narodowego Odro- dzenia Polski uczciła pamięć i dorobek intelektualny wielkiego Polaka, prof. Feliksa Konecznego, organizując IV Konferencje Konecznańską.

   Tym razem prelegenci dotknęli trzy różne gałęzie, którymi zajmował się Koneczny. Kwestią cywilizacji, a dokładniej jej stosunku z religią, z wyszczególnieniem cywilizacji łacińskiej i katolicyzmu, zajął się kol. Bartosz Biernat. Drugim odczyt wygłosił kol. Zbigniew Lignarski, szef podkarpackich struktur NOP, który tematyką nawiązywał do ekonomii i pozytywnych skutkach własności prywatnej. Ostatnim referatem było ukazanie polskości śląska; gdzie korzystający z dzieła Feliksa Konecznego "Dzieje Śląska"- Szymon Pluta zebrał duże brawa.


Po skończeniu odczytów, grupa działaczy NOP z małopolski, podkarpacia i śląska udała się do grobu rodziny Konecznych, gdzie leży zmarły 10 lutego 1949 roku w Krakowie jej najsłynniejszy przedstawiciel.

Źródło: Nacjonalista.pl


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Szwecja: Żydzi opuszczają “antysemickie” Malmö

czwartek, 25 lutego 2010 10:29

 

   "Reputacja Szwecji jako toleracyjnego, liberalnego kraju jest zagrożona w wyniku znacznego wzrostu antyse- mickich przestępstw nienawiści (hate crime)." - stwierdza brytyjski dziennik The Telegraph opisując postrzeganie sytuacji przez Żydów mieszkających w Szwecji, a szczególnie miasta Malmö, z którego Żydzi masowo uciekają.


Pismo opisuje sytuację na przykładzie 86-letniej Judith Popinski, określanej mianem  "ocalałej z nazistowskiego obozu koncentracyjnego", która przez sześćdziesiąt lat żyła szczęśliwie w Szwecji - aż do zeszłego roku. Wtedy to właśnie nastąpiła seria tzw. antysemickich incydentów: podpalono synagogę, zdewastowano żydowskie cmentarze, a wierni wracający do domów z synagogi mieli doświadczać "od zamaskowanych osobników" upokorzeń w postaci okrzyków: "Hitler". Tak przynajmniej twierdzi pani Popiński, która - tak jak całe środowisko żydowskie - obwinia naokoło wszystkich za wszelkie, realne i wyimaginowane, przypadki antysemityzmu.

Obok zagrożeń ze strony tzw. prawicowców, doszły zagrożenia nowe, ze strony imigrantów muzułmańskich. "Żydzi obawiają się ich." - mówi pani Popinski. Ale to nie wszystko. Zdaniem Żydów winny jest również lewicowy burmistrz miasta, Ilmar Reepalu, rządzący od 15 lat i to, jak widać, rządzący pod tym względem bardzo nieskutecznie, gdyż jest on odpowiedzialny za sytuację i znajduje się w centrum kontrowersji za stwierdzenie, że "to co Żydzi postrzegają jako antysemityzm, jest w rzeczywistości smutną lecz zrozumiałą konsekwencją polityki Izraela na Bliskim Wschodzie". Oprócz tak definiowanego antysemityzmu, oskarżony jest on również o "pro-Palestyńskie skrzywienie".

Sytuacja w Malmö stała się nie do zniesienia do tego stopnia, że już około 30 rodzin żydowskich wyjechało osiedlając się w Sztokholmie, w Anglii lub w Izraelu, "a następne szykują się do wyjazdów".


Pani Popinski skarży się więc, że doświadcza upokorzeń nawet wtedy gdy jest zapraszana do szkół na pogadanki "na temat Holokasutu". Co gorsza, szkoły w rejonach zamieszkałych przez Muzułmanów zaprzestały organizowania takich spotkań.


Niebezpieczeństwo jest tak wyczuwalne, że synagoga w Malmö zmuszona została zatrudnić strażników i wstawiła przeciwpancerne szyby w oknach, zaś małe żydowskie dzieci muszą ukrywać się w "przedszkolu wyposażonym w stalowe drzwi" - pisze brytyjski dziennik The Telegraph.


Żydzi w Szwecji zastanawiają się jak mogło do tego dojść, że z kraju tak otwartego i przyjaznego, stało się miejscem dla nich nie do zniesienia. Zwalając winę na wszystkich - prawicowców, lewicowców, Muzułmanów - nie chcą jednak pojąć prostego faktu, że stanowią oni pewien wizerunek, są reprezentantami syjonistycznej polityki Izraela, dopuszczającego się haniebnych praktyk ludobójczych. Natomiast wzrost napięcia i przypadków agresji na ulicach miast szwedzkich jest konsekwencją długoletniej pro-imigracyjnej polityki, zawsze tak mocno wspieranej przez środowiska żydowskie.  Polityka sprowadzania imigrantów z obcych kulturowo rejonów świata doprowadziła do ruiny społecznej wielu państw. W Malmö, na 300 tysięcy mieszkańców, już 40 tysięcy stanowią Muzułmanie, a ci nie ukrywają swojej niechęci do Żydów, których w południowej Szwecji mieszka 3000, a w całym kraju - 18 tysięcy.


Środowiska żydowskie, które od dawna stosują taktykę demontażu społeczeństw tradycyjnie opartych o podstawowe wartości chrześcijańskie, wspierają w nich elementy destrukcyjne, w tym tzw. różnorodność - od tzw. różnorodności w wyrażanych poglądach po różnorodność w składzie etnicznym, narodowościowym i kulturowym społeczeństw.


Szwecja nie jest zatem żadnym wyjątkiem, gdyż destrukacja ta objęła cały tzw. zachodni świat. Jak twierdzi profesor Kevin MacDonald (California State University-Long Beach), wybitny specjalista od badań psychologii grup społecznych, zajmujący się również wpływem grup żydowskich na społeczeństwa: "Przez ponad całe sto lat, pro-emigracyjne siły w amerykańskim życiu publicznym były w większości finansowane, uaktywniane i kierowane przez środowiska żydowskie." Fakt ten potwierdzają sami przywódcy żydowscy, a jeden z nich, Leonard S. Glickman, prezydent Hebrew Immigrant Aid Society stwierdza wprost, że: "Im bardziej amerykańskie społeczeństwo jest zdywersyfikowane, tym bezpieczniej dla Żydów."

Źródło: Bibuła - Pismo niezależne


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Rosja: Futbolowy turniej wsparcia dla represjonowanych nacjonalistów

czwartek, 25 lutego 2010 10:24


   21 lutego w Samarze z inicjatywy ruchu Russkij Obraz odbyła się kolejna sportowa impreza mająca na celu zebranie funduszy na pomoc dla rosyjskich więźniów sumienia. Turniej piłki nożnej pod nazwą "Rosyjska Wołga" zgromadził około stu osób, z których 50 wzięło udział w części sportowej.

 Podczas zmagań na halowym boisku, wśród obserwatorów przeprowadzano zbiórkę pieniędzy, która przebiegła bez jakichkolwiek utrudnień. Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze i w duchu zdrowej rywalizacji, a pierwszym trzem zespołom i najlepszym zawodnikom wręczono nagrody w postaci okazjonalnych pucharów i materiałów Obrazu. Podobne sportowe inicjatywy miały już miejsce na terenie Rosji (patrz: Turniej wieloboju "POW Support"), zaś organizatorzy akcji w Samarze zapowiadają, iż turniej piłki nożnej będzie się odbywał cyklicznie.

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

PR: Nie ma zgody na przemoc władzy wobec rodziny!

czwartek, 25 lutego 2010 10:21


Nie ma zgody na przemoc władzy wobec rodziny! - oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej


Ochrona ludzi przed przemocą domową stanowi oczywisty obowiązek państwa. Gdzie naturalne wspólnoty społeczne przestają działać, społeczeństwo musi bronić poszczególnych osób.

Przemoc w rodzinie jest tylko częścią (i to małą częścią) znacznie szerszego zjawiska, jakim jest przemoc domowa. Znacznie częściej dochodzi do niej w wypadku związków nieformalnych. Trzeba o tym mówić otwarcie. Tymczasem fakt ten jest ukrywany już w samym nazewnictwie prawnym. Wszelkie próby zastąpienia pojęcia „przemocy w rodzinie" - szerszym i właściwym (a przecież zawierającym to pierwsze) pojęciem „przemocy domowej" napotykają do tej pory na niezrozumiały opór ze strony polityków partii rządzącej i lewicy. A przecież tak jak otwarcie mówimy o rzadszych przypadkach przemocy w rodzinie, tak również otwarcie musimy mówić o znacznie częstszych przypadkach przemocy w związkach nierodzinnych, nieformalnych, tzw. „wolnych". Jest to tym bardziej potrzebne, że stanowi dowód, że to właśnie rodzina - związek ludzi oparty na stałych wzajemnych zobowiązaniach - jest wspólnotą dla dziecka najbezpieczniejszą, najlepiej gwarantującą jego prawa, jedyną zdolną zagwarantować je w pełni.

Ostatnim przykładem konkretnych działań skierowanych przez władzę przeciw rodzinie są propozycje przepisów zawartych w nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, bezpośrednio ograniczających wolność rodziny, prawa wychowawcze rodziców i prawa dzieci do wychowania.

Ustawa ta zakłada powołanie tzw. zespołów interdyscyplinarnych, które poddadzą nadzorowi rodziny, w których rodzice zostaną oskarżeni np. o ograniczanie „wolności seksualnej" swoich dzieci. W tym celu nadzorcze zespoły będą dysponowały prawem przetwarzania wrażliwych danych, w tym danych o stanie ich zdrowia i życiu rodzinnym.

Ustawa zakłada, że pracownicy socjalni nabędą prawo zabierania dzieci rodzicom bez decyzji sądu. W poradniku pracownika socjalnego, zamieszczonym na e-stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) do form przemocy zaliczono m.in. krytykowanie zachowań seksualnych. Wynika z tego, że rodzice mogą stracić swe dzieci, bo - ostrzegając je przed zagrażającymi im niebezpieczeństwami - krytykowali na przykład przypadkowe kontakty seksualne, do jakich dochodzi w dyskotekach, czy inne formy rozwiązłości.

Taka polityka godzi już nie tylko w prawa rodziny, ale po prostu w normalne życie społeczne, którego nie ma bez przekazu wartości moralnych, bez wychowania człowieka w poczuciu godności osobistej i odpowiedzialności moralnej.

Zagrożenie nie jest teoretyczne, tym bardziej, że ostatnio mieliśmy do czynienia z kilkoma głośnymi przypadkami odbierania rodzicom dzieci z powodu materialnego niedostatku czy życiowych problemów rodzin. Głośny m.in. był przypadek małego Sebastiana na Lubelszczyźnie, zabranego rodzicom z powodu ich choroby i ubóstwa.

Apeluję do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o jasne i zdecydowane wystąpienie przeciw antyrodzinnym i antywychowawczym założeniom proponowanych zmian prawnych, a do premiera Donalda Tuska o ich natychmiastowe wycofanie.

Nie ma zgody na przemoc władzy wobec rodziny!

(-) Marek Jurek
Lublin, 25 lutego RP 2010

Źródło:
Prawica Rzeczypospolitej


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - USOPAŁ: USOPAŁ blokowany przez antypolskie siły

czwartek, 25 lutego 2010 10:17


   W dzisiejszych czasach szczególnie wazną jest solidarność organizacji narodowych i rozpowszechnianie informacji na temat nieprawidłowości, jakie niewątpliwie powstają z winy naszych wspólnych przeciwników. Obóz Wielkiej Polski staje ramie w ramie z USOPAŁ i p.Janem Kobylańskim w tej, jak i kazdej innej sprawie.


 Drodzy Przyjaciele i Rodacy.

 Poczuwamy się w obowiązku powiadomić wszystkich co następuje:

 W ostatnim okresie podejmowano różne działania skierowane przeciwko prezesowi Janowi Kobylańskiemu, a szczególnie przeciw organizacji, którą kieruje, Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej - USOPAŁ.

Posiadamy kilka adresów mailowych oraz linii telefonicznych i w ciągu bieżącego miesiąca lutego, zauważylismy, a także informowało nas kilka osób, że niektóre wysłane przez nich maile nigdy do nas nie dotarły.

Od samego początku istnienia USOPAŁ, doświadczaliśmy tego, że organizacje szpiegowskie oraz grupy i osoby o nastawieniu anty polskim wysyłały do nas szpiegów i stwarzały nam problemy, także jeśli idzie o korespondencję wysyłaną i otrzymywaną, zarówno mailem jak i pocztą. Utrzymujemy kontakty za pośrednictwem tych kanałów komunikacyjnych z tysiącami osób na całym świecie. Niedawno, dowiedzieliśmy się, że wspomniane wyżej organizacje i osoby, pragnąc zaszkodzić nam poprzez kamstwa i amieszanie, wielokrotnie w naszym imieniu wysyłały fałszywe informacje, a także przechwytywały nasze wiadomości, tak internetowe, jak i przekazywane inną drogą.

Dla Waszej wiadomości informujemy, że prezes Kobylański przez ostatni miesiąc miał problemy zdrowotne, które na szczęście zostały juz zażegnane i obecnie przechodzi rekonwalescencję do 15 marca. W każdym razie, nasze biuro zawsze jest otwarte i przygotowane do obioru wszelkich wiadomości nadsyłanych nam internetem, czy też pocztą, lub telefonicznie.

Niestety, owe przestępcze działania, o których mówimy wcześniej, są nam nieznane i nie podlegają naszej woli.

Prosimy tych, którzy chcą się z nami skomunikować telefonicznie, aby robili to w godzinach urzędowania, na nr telefonu (5982) 710 3712, po hiszpańsku, polsku, lub angielsku. Mamy także linie automatycznie włączającą faks (5982) 711 1903 oraz skrytke pocztową 1717 (Central), Montevideo, Uruguay. Jesli zauważycie Państwo, ze jakieś wiadomości wysłane za pośrednictwem internetu nie dotarły, a była to informacja osobista, na którą nie odpowiedzieliśmy, prosimy o wysłanie kopii pocztą poleconą, a w razie konieczności o skontaktowanie się telefoniczne.

Informujemy, że generalnie, na większą część korespondencji prezes Kobylanski odpowiada osobiście, a w czasie jego nieobecności zajmuje się tym biuro. Prosimy wziąć pod uwagę, że otrzymujemy korespondencje od tysięcy osób i organizacji i jest fizycznie niemożliwe odpowiedzieć wszystkim.- Przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

Informujemy także wszystkich, że USOPAŁ posiada swojego głównego przedstawiciela politycznego w Polsce, którym jest Prezes PSM-G - inż. kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki. Tel. Nr : (48 58) 550 0728 , adres mailowy: zbyszeksulsopot@poczta.onet.pl .

Prezes Jan Kobylanski pragnie przekazać wszystkim jak najserdeczniejsze pozdrowienia i jeszcze raz prosimy wybaczyć nam zaistniałą sytuację, absolutnie niezależną od naszej woli.

Prawdopodobnie, wiekszości z Państwa jest wiadome, że od 5 lat prezes Kobylański toczy proces przeciwko 18 kłamliwym oszczercom. Niestety, tempo pracy polskich sądów jest niewiarygodnie wolne (prawdopodobnie polskie sądy karne zasługują na europejską pierwszą nagrodę za „niezrozumiałą powolność"). Poza tym, przed rokiem prezes Kobylanski wniósł drugi pozew, tym razem przeciw ministrowi Radosławowi Sikorskiemu, o kłamstwa zawarte w jego publikacjach i deklaracjach. Oczekujemy, że ten proces będzie przebiegał szybciej niż poprzedni.

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 753  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275753

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl