Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Świat - Wielka Brytania: BNP apeluje o całkowite zamknięcie granic Wielkiej Brytanii dla imigrantów z krajów islamskich

czwartek, 29 kwietnia 2010 19:57

   Brytyjska Partia Narodowa apeluje o całkowite zamknięcie granic Wielkiej Brytanii dla imigrantów z krajów islamskich. W manifeście wyborczym przedstawionym w Stoke przez lidera BNP Nicka Griffina muzułmanów określono jako „śmiertelne zagrożenie" dla UK. Wybór Stoke na przedstawienie programu wyborczego nie był przypadkowy, bo BNP ma w tym mieście aż ośmiu radnych. Partia liczy, że właśnie z tego regionu będzie wybrany ich pierwszy przedstawiciel do Westminsteru.

  Problem radykalnego ograniczenia imigracji jest jednym z głównych tematów programu wyborczego BNP. Główne założenia to zezwolenie na wjazd nowych imigrantów tylko w wyjątkowych okolicznościach oraz deportacja wszystkich nielegalnych przybyszów.

Brytyjscy nacjonaliści proponują również finansowe gratyfikacje dla rezydentów, którzy zgodzą się na „powrót do krajów ich pochodzenia". Nowością w programie jest zapowiedź kontroli wszystkich decyzji o przyznaniu brytyjskiego obywatelstwa od 1997 roku.

Griffin powiedział, że Wielka Brytania jest „pełna" i nadszedł czas, by „zamknąć drzwi". W manifeście przeczytać też można, że „nie powinno być jakiejkolwiek dalszej imigracji z krajów muzułmańskich, ponieważ jest ona jednym z największych zagrożeń dla przetrwania naszego narodu".

Inne propozycje BNP, które znalazły się w przedstawionym programie, to np. wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wycofanie wojsk z Afganistanu oraz wprowadzenie ograniczeń dla importu z Chin w celu ochrony miejsc pracy w brytyjskim przemyśle.  

Źródło: PAP 
Za: Info Serwis


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Wielka Brytania: Czarny raper wzywał do zabójstwa lidera BNP

czwartek, 29 kwietnia 2010 19:54


   Prawnik Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP) Lee Barnes wniósł akt oskarżenia przeciwko pochodzącemu z Ghany raperowi o pseudonimie Lethal Bizzle, który nawoływał do zabójstwa lidera BNP Nick'a Griffin'a. 

   Lethal Bizzle, którego prawdziwe nazwisko brzmi Maxwell Ansah wysłał poprzez Twitter'a wiadomośc o następującej treści: „Nie masz pomysłu jak stać się sławnym? Zabij lidera BNP, będziesz bohaterem". Barnes powiedział, że groźby te nie mogą być traktowane pobłażliwie. „Człowiek ten ma powiązania ze zbrojnymi gangami w Londynie i jego wezwanie stanowi poważne zagrożenie" - powiedział Barnes. „Wypowiedzi pana Ansah stanowią wyraźne nawoływanie do poważnych aktów przemocy w stosunku do pana Griffin'a. Wyobraźcie sobie odwrotną sytuację w której pan Griffin grozi panu Ansah w ten sposób. Byłby on aresztowany w ciągu kilku minut ale wygląda na to że czarni raperzy są w jakis sposób chronieni" - dodał.


Źródło: Autonom.pl 
Podziel się
oceń
0
0

NOP: Wczoraj ONR – Dzisiaj NOP!

czwartek, 29 kwietnia 2010 17:59


   Wczoraj ONR - Dzisiaj NOP!
   W sobotę, 10 kwietnia krakowski oddział Narodowego Odrodzenia Polski wyruszył na Rynek Główny, by uczcić 76. rocznicę powstania Obozu Narodowo- Radykalnego. Nasza pikieta cieszyła się sporym zainteresowaniem krakowian, przez co kilkaset ulotek szybko rozeszło się do rąk mieszkańców naszego miasta. Oprócz tego w całym Krakowie i okolicach pojawiają się setki plakatów "Nacjonalizm to wolność- 76. rocznica powstania ONR".

 Źródło: NOP


Podziel się
oceń
0
1

Rozmaitości: Bartłomiej Kurzeja - Nowy Targ ma swojego kandydata na prezydenta. A właściwie miał...

czwartek, 29 kwietnia 2010 15:40

   Bartłomiej Kurzeja, urodzony w Nowym Targu 35-letni artysta-rzeźbiarz związany ze środowiskami prawicowymi, zgłosił swój udział w wyborach prezydenckich. Jego zgłoszenie odrzuciła jednak Państwowa Komisja Wyborcza.

   Swój udział w wyborach prezydenckich Kurzeja zgłosił 26 kwietnia, ale PKW odmówiła przyjęcia jego zgłoszenia (powodów nie podała). - Brakowało kilku głosów, adresów - przyznał Bartłomiej Kurzeja w rozmowie dziennikarzami w programie "Dzień Dobry TVN".

Próba udziału w wyborach prezydenckich była rodzajem artystycznego happeningu Kurzei, ale i próbą zwrócenia uwagi na środowiska narodowe i prawicowe z którymi jest związany. Kurzeja tworzy m.in. kontrowersyjną Telewizję Narodową. Jej dziełem jest m.in. filmik na którym trzech mężczyzn stoi z łopatami w rękach przy grobie profesora Bronisława Geremka i przekonuje, że nie jest on godzien spoczywać na cmentarzu powązkowskim w Warszawie. - Kiedyś się zdrajców wieszało, wbijano na pal, a teraz słowa nie można powiedzieć. Bez przesady - mówi Bartłomiej Kurzeja (reportaż o akcji na Powązkach TUTAJ. Telewizja Narodowa ostro krytykuje m.in. kler, lewicę, Żydów i homoseksualistów.

Bartłomiej Kurzeja jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, w latach 1997-2002 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Akcje Telewizji Narodowej na YouTube

r/

Źródło: Podhale24 LINK


Podziel się
oceń
0
0

Rozmaitości- Podhale: Konkurs wiedzy o hr. Władysławie Zamoyskim

środa, 28 kwietnia 2010 15:17


   W Szkole Podstawowej im. Władysława Zamoyskiego w Brzegach odbył się 22 kwietnia 2010r  finał Gminnego Konkursu „Wiedzy o życiu i działalności hr. Władysława Zamoyskiego" - działacza narodowgo, społecznika, orędownika zimi podhalańskij.

   Patronat nad konkursem sprawował Klub im W. Zamoyskiego z Zakopanego i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Zakopanego, które zadeklarowały ufundowanie nagrody dla jego laureatów w postaci wyjazdu do Kórnika.

Inicjatorem zorganizowania tego konkursu był Klub im Władysława Zamoyskiego z Zakopanego.  Prezes Klubu Pan Piotr Bąk podczas uroczystości stulecia Szkoły Podstawowej w Brzegach zaproponował szkole organizację takiego konkursu, którego celem byłaby popularyzacja postaci hr. Władysława Zamoyskiego wśród młodego pokolenia uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Bukowina Tatrzańska. 

Piotr Boczek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzegtach poinformował, że w konkursie wzięły udział cztery szkoły podstawowe: z Jurgowa, Czarnej Góry, Bukowiny Tatrzańskiej i Brzegów.

Etap szkolny konkursu odbył się w poszczególnych szkołach w dniu 20.04.2010. Organizatorkami konkursu ze strony SP w Brzegach były nauczycielki Panie Aleksandra Krupa i Małgorzata Piszczek. Za przygotowanie uczestników i przeprowadzenie konkursu w swoich macierzystych szkołach odpowiedzialne były Panie Bożena Dunajczan, Lucyna Zabrzewska, Bogumiła Złahoda.

Etap finałowy konkursu rozpoczął się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod tablicą pamiątkową przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Brzegach upamiętniającą jej założenie w 1909r przez hr. Władysława Zamoyskiego. Uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć ofiar tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Następnie dwuosobowe drużyny z gościnnych szkół odpowiadały na zamknięte i otwarte pytania dotyczące życia i działalności hrabiego. W drugiej części konkursu była praca zespołowa, która polegała na podpisywaniu zdjęć, rozwiązywaniu rebusów, układaniu puzzli, odgrywaniu scenek i wypowiedzi ustnej z uzasadnieniem.

Jury konkursu po podliczeniu łącznej punktacji ogłosiło wyniki.

I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr2 w Czarnej Górze  w składzie:
Kinga Sarna, Zuzanna Krzysik

II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej  w Jurgowie w składzie:
Joanna Dziadoń, Łukasz Wojtas

III miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Bukowinie w składzie:
Anna Stasik, Arkadiusz Liptak

Laureaci konkursu pojadą pod opieką dwóch nauczycielek do Kórnika, aby zwiedzić zamek, arboretum i wziąć udział w festynie „Dni Białej Damy w Kórniku". W tym czasie na zaproszenie Burmistrza Kórnika będzie tam przebywał Zespół Regionalny „Mali Brzegowanie" ze Szkoły Podstawowej w Brzegach wraz z młodzieżą gimnazjalną z Bukowiny Tatrzańskiej, kapelą góralską i opiekunami.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

Źródło: Zakopiański  Bazar


Podziel się
oceń
0
0

Ogłoszenia: VI Rajd Górski im. kpt. Henryka Flame "Bartka"

środa, 28 kwietnia 2010 8:30


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Szwecja: Ciąg dalszy ataków na gazetę Narodowych Demokratów

środa, 28 kwietnia 2010 8:20


  Szwedzkie media głównego nurtu wytaczają coraz cięższe działa przeciwko gazecie Nationell Idag wydawanej przez Nationaldemokraterna.

   O przyznaniu państwowych dotacji dla tygodnika pisaliśmy kilka dni temu. Wywołało to natychmiastową reakcję polityków oraz większych tytułów. Pierwsze wyrazy oburzenia na przyznanie gazecie dotacji określały ją mianem „skrajnie prawicowej", kilka dni później Nationell Idag opisywany jest jako wydawnictwo „rasistowskie" i „skrajnie ksenofobiczne". Minister Kultury Szwecji Lena Adelsohn, która wcześniej była członkiem rady przyznającej dotacje dla prasy przyznała, że Rada nie może kierować się oceną linii politycznej poszczególnych wydawnictw. Dodała jednak, że „nawet jeśli mówimy o wolności słowa to nie jest to tożsame ze wspomaganiem pieniędzmi podatników tego typu mediów". Tak rozumują wolność słowa demokratyczni postępowcy. Jest ona dla wszystkich z wyjątkiem tych, których określą oni mianem „rasistów". Jej wypowiedzi skrytykował specjalista od spraw mediów profesor Uniwersytetu Goetheborg Jan Strid, który stwierdził, że należy całkowicie znieść dofinansowania prasy albo przydzielać je każdemu bez względu na polityczne zapatrywania. W geście protestu przeciwko dotacjom dla Nationell Idag zrezygnował z nich wydawca informacyjnego tygodnika Fokus.

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Ukraina: "Wolność dla Aleksieja Makarova!"

środa, 28 kwietnia 2010 8:17


  W zeszłą sobotę, ukraińscy autonomiczni nacjonaliści z Winnicy zorganizowali manifestację na rzecz Aleksieja Makarova, który został zatrzymany 17 kwietnia po marszu pamięci Maksima Czajki w Odessie.

   Aleksiejowi zarzucono "czyn chuligański", jednak bez jakichkolwiek dowodów a nawet bez rozwinięcia oskarżenia, tj. w jaki dokładnie sposób złamane zostało prawo. Wczoraj (26.04), sąd w Odessie zdecydował o zastosowaniu "środka zapobiega- wczego" w postaci dwumiesięcznego aresztu. Decyzję uargumentowano tym, że A. Makarov nie jest na stałe zameldowany w Odessie, a więc zachodzi "podejrzenie ucieczki". Nacjonaliści z Winnicy (prywatnie przyjaciele Aleksa) dotarli do informacji, iż od dnia zatrzymania Aleksiej poddawany jest torturom zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Do sądu w Odessie został przetransportowany ze szpitala, w którym znalazł się za sprawą osobistego protestu przeciwko prześladowaniu, jakim było podcięcie sobie żył (na szczęście niegroźne). Przyjaciele Aleksa zapewniają, że może on liczyć na ich wsparcie. Ma być to pomoc zarówno prawna, jak i szereg spontanicznych akcji protestacyjnych podobnych do tej w Winnicy.

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

OMP: Wędrówki z Organizacją Monarchistów Polskich: wyprawa do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

środa, 28 kwietnia 2010 8:12


   25 kwietnia A.D. 2010 członkowie warszawskiego oddziału Organizacji Monarchistów Polskich udali się na pieszą wędrówkę południową częścią Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Przemierzono trasę o długości 30 km., prowadzącą z miejscowości Zabieżki, oznaczonym niebieskimi znakami Szlakiem Borów Nadwiślańskich, do stacji kolejowej w Otwocku.

   Na trasie przemarszu warszawscy monarchiści minęli ukrywający śródleśne torfowisko Rezerwat Czarci Dół, następnie przez porośnięty borami sosnowymi obszar Lasu Ponurzyckiego skierowali się na północny zachód, idąc w kierunku pochodzącej z XVI wieku wsi Regut. Po drodze minęli będące ostoją dzikiego ptactwa uroczysko Ostrów i Żółwiowy Staw. W Regucie, będącym dawniej jednym z najważniejszych ośrodków kołbierskiej sztuki ludowej, znaleziono kilka interesujących przydrożnych kapliczek.

Założona w drugiej połowie XIX wieku, w związku z rozbudową kolei nadwiślańskiej, wieś Celestynów, do której następnie skierowali się uczestnicy wyprawy, okazała się ukrywać murowany, klasycystyczny dwór Radzin, wybudowany w latach 1872-1875, dziś zaś stanowiący własność rodziny Mallendowiczów.

Skręciwszy za znajdującym się na północnych obrzeżach Celestynowa cmentarzem na zachód, trasą dawnego Traktu Osieckiego uczestnicy wyprawy dotarli do bagnistej kotliny zwanej Bielą lub Bagnem Całowanie (nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od występowania tam niegdyś, dziś już wymarłego, gatunku paproci, który w miejscowej tradycji ludowej uznawany był za środek miłosny). Idąc skrajem tego rozległego torfowiska, dotarto do rezerwatu „Na Torfach" obejmującego niewielkie, malownicze Jezioro Torfy oraz otaczający je bagienny bór, które są schronieniem dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Stamtąd, po krótkim odpoczynku, skierowano się na północ, by przez wieś Soplicowo i następnie uliczkami Otwocka dotrzeć na stację kolejową. Przed odjazdem udało się jeszcze zwiedzić zabytkowy budynek urzędu miejskiego z lat 30-tych, wybudowany na początku XX wieku dworzec PKP i mające opinię największego drewnianego budynku w Europie dawne Uzdrowisko Górewicza. Ronald Lasecki

Źródło: OMP


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: ONR Podhale na gminnym szkoleniu: „Przeciwdziałanie sprzedaży alkoholu i tytoniu nieletnim w oparciu o przepisy obowiązującego prawa”

wtorek, 27 kwietnia 2010 17:34

 
   Gminna Komisja ds. Profilaktyki, Rozwiązania problemów Alkoho- lowych i Narkomanii z siedzibą w Czarnym Dunajcu zorganizowała nieodpłatne szkolenie dla przedsiębiorców sprzedających alkohol na terenie Gminy Czarny Dunajec. Szkolenie odbyło się 27 kwietnia br. w sali widowiskowej OSP w Czarnym Dunajcu.

   Gośćmi szkolenia byli m.in. przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale, którzy z szczególną ciekawością zapoznali się z wytyczaniem kierunków działań na rzecz niwelowania zjawisk społecznie niepożądanych, dolegliwych i negatywnych jakim jest alkoholizm i narkomania. Podczas szkolenia omówiono przeciwdziałanie sprzedaży alkoholu i tytoniu nieletnim w oparciu o przepisy obowiązującego prawa. Zaprezentowano również programy pomocy społecznej, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, mające na celu wspieranie grup szczególnego ryzyka, prowadzące do ich integracji. Szkolenie zostało przeprowadzone przez specjalistów Studia Profilaktyki Społecznej. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał materiały związane z samym zagadnieniem oraz imienne certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. (onrp)

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

MW: Uczestniczyliśmy w obchodach 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Siedlcach

wtorek, 27 kwietnia 2010 17:30
   10 kwietnia 2010 roku uczestniczyliśmy w obchodach 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Siedlcach. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele p.w. św. Stanisława pod przewodnictwem ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Następnie rozpoczęły się uroczystości patriotyczne, podczas których w imieniu Młodzieży Wszechpolskiej złożyliśmy kwiaty, oraz zapaliliśmy znicze:

* pod Krzyżem Katyńskim przy Kościele p.w. św. Stanisława
* pod Pomnikiem Sybiraków przy Kościele p.w. św. Stanisława
* pod tablicą w miejscu kaźni w budynku byłego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Piłsudskiego 4
* pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu wojskowym w Siedlcach

Podczas uroczystości miało miejsce: wystąpienie Prezydenta Miasta Wojciecha Kudelskiego, wystąpienie ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego, odczytanie Apelu Poległych, oraz salwa honorowa.

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Serbia: 9 maja na Ravnej Gorze w Serbii...

wtorek, 27 kwietnia 2010 7:02


   9 maja na Ravnej Gorze w Serbii po raz kolejny spotkają się czetnicy i wszyscy, którym bliska jest serbska tradycja narodowo-wyzwoleńcza. To już 20 Dni Ravnej Gory.

   Na ten zlot każdego roku przybywają dziesiątki tysięcy prawych Serbów, by wspólnie świętować klęskę hitlerowskich Niemiec i oddać hołd walecznym czetnikom. W tym roku w to niezwykłe miejsce dotrą także przedstawiciele niezależnej inicjatywy Polacy na rzecz serbskiego Kosowa. Przybywając na Ravną Gorę, chcemy oddać honor pułkownikowi Draganovi Sotiroviciowi i innym czetnikom walczącym w szeregach Armii Krajowej. Chcemy też przypomnieć o prawie 1500 Polakach-czetnikach walczącym w czasie II wojny światowej na terenie Serbii przeciwko niemieckim i komunistycznym okupantom naszych krajów. Chwała Bohaterom! Za Verom u Boga - Sloboda ili Smrt!

Źródło: Marsz Widowdanski


Podziel się
oceń
0
0

LOS: Stanowisko Ligi Obrony Suwerenności w sprawie ochrony polskiego stanu posiadania

wtorek, 27 kwietnia 2010 6:49


   Stanowisko Ligi Obrony Suwerenności

 W sprawie ochrony polskiego stanu posiadania.

 Państwo Polskie z gospodarką i systemem podatkowym, które zapewniają środki konieczne do utrzymania publicznego budżetu oraz nasi obywatele, którzy także muszą mieć zapewnione źródło dochodów, mogą funkcjonować jedynie pod warunkiem zachowania pełnej kontroli nad swoją własnością.

 Tymczasem polityka krajowych władz już od ponad dwudziestu lat zmierza do tego, aby Polaków pozbawić wszelkiej cennej własności i sprowadzić ich do roli taniej siły roboczej pracującej na użytek obcego kapitału. Ucisk fiskalny, jakiego doświadczają polscy przedsiębiorcy dławi nasz rodzimy kapitał, a jednocześnie szeroko przyznawane ulgi dla zagranicznych koncernów powodują ich nieograniczoną ekspansję na naszym wewnętrznym rynku. Koncerny te najczęściej nie płacą w Polsce podatków i za przyzwoleniem polskich władz transferują za granicę ogromne zyski, ograbiając bezkarnie nasz budżet ze środków potrzebnych do realizacji podstawowych zadań państwa. Prowadzona od wielu lat bezmyślna i rabunkowa prywatyzacja przyczyniła się do zniszczenia najlepszych zakładów produkcyjnych, spowodowała nie tylko znaczny wzrost bezrobocia, ale także duże uszczuplenie wpływów budżetowych. Jeśli do tego dodamy stały zalew naszego rynku importowanymi towarami, szczególnie z Dalekiego Wschodu, który powoduje upadek wszelkiej wytwórczości w Polsce oraz w większości zawłaszczony przez obcy kapitał polski sektor bankowy, który niechętnie udziela kredytów na rozwój przedsiębiorczości, to mamy obraz prawdziwego spustoszenia narodowej gospodarki. Naszą sytuację pogarsza również uzależnienie od Unii Europejskiej, która krępuje polską gospodarkę nadmiernie restrykcyjnymi przepisami biurokratycznymi, kwotami produkcyjnymi i koniecznością odprowadzania do unijnego budżetu wysokich składek członkowskich. Wszystkie wymienione czynniki i wiele pomniejszych już dawno doprowadziłyby nasze państwo do bankructwa, gdyby nie dochody płynące z pracy milionów polskich obywateli za granicą oraz gdybyśmy za radą „mędrców" zrezygnowali z naszej narodowej waluty i weszli do strefy euro. Wielkie zagrożenie stanowią także wielomiliardowe roszczenia skierowane pod adresem Polski, jakich domagają się środowiska żydowskie i obywatele Niemiec, którzy na drodze sądowej odebrali już polskim właścicielom wiele nieruchomości.

Dlatego Liga Obrony Suwerenności uwzględniając stan naszego państwa domaga się od polskiego rządu i parlamentu natychmiastowych działań w celu zabezpieczenia naszej narodowej własności. Domagamy się przede wszystkim zaprzestania grabieży majątku narodowego dokonywanej pod pretekstem tzw. prywatyzacji oraz powstrzymania ekspansji obcego kapitału na krajowym rynku. Uważamy, że należy opodatkować zagraniczne koncerny, w myśl zasady, że tam gdzie zarabiają pieniądze, tam też płacą podatki. Opowiadamy się także za ograniczeniem do niezbędnego minimum importu towarów, które z powodzeniem możemy produkować we własnym kraju oraz za udzielaniem wsparcia rodzimym przedsiębiorcom, jak również za zwiększeniem kontroli państwa nad sektorem bankowym.

Naszym zdaniem należy w pierwszej kolejności odzyskać pełną suwerenność w podejmo-waniu decyzji o charakterze gospodarczym, co wiąże się z koniecznością odrzucenia wszel-kich dyrektyw unijnych hamujących rozwój naszego kraju. W celu zapewnienia ochrony państwu i naszym obywatelom przed nieuzasadnionymi roszczeniami zagranicznych rewizjonistów należy bezzwłocznie wydać odpowiednie ustawy zabezpieczające polską własność, między innymi przekształcające dzierżawę wieczystą w pełne prawo własności. Rząd powinien również powołać specjalny zespół, który udzielałby pomocy prawnej wszystkim obywatelom, wobec których wystąpiono z jakimikolwiek zagranicznymi roszczeniami. Powinien także odrzucić roszczenia w stosunku do Państwa Polskiego, które mogłyby nas narazić na poważne problemy budżetowe. Trzeba również dokonać kompleksowego bilansu strat wojennych i należy wystąpić o stosowne odszkodowania do państw, za których przyczyną one powstały. Równie ważną sprawą jest konieczność udzielenia wsparcia Polakom mieszkającym poza granicami naszej Ojczyzny w odzyskaniu zagrabionej im własności oraz przeciwdziałanie próbom zawłaszczenia majątku należącego do polonii zagranicznej.

Liga Obrony Suwerenności uważa, że stały wzrost polskiego stanu posiadania, skuteczna ochrona majątku narodowego i wykorzystywanie go z pożytkiem dla całej naszej wspólnoty może zapewnić Narodowi Polskiemu niezbędne warunki rozwoju oraz przyczynić się do wzrostu siły naszego państwa. Uważamy, że jako naród tyle tylko będziemy mieli wolności, ile będziemy posiadali swojej własności.


Gdańsk, dn. 18 kwietnia 2010 roku. Opracował: Wojciech Podjacki.

Prezydium Rady Politycznej: Przewodniczący L.O.S. Wojciech Podjacki; Członkowie: Andrzej Pawłowicz, Robert Kownacki, Arkadiusz Kobierzyński i Krzysztof Sobecki.


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: Porozumienie polityczne Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale i Ligi Obrony Suwerenności

poniedziałek, 26 kwietnia 2010 17:46


  W dniu 26 kwietnia 2010 roku, Liga Obrony Suwerenności i Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale zawa- rły porozumienie o współpracy, którego celem jest integracja polskich środowisk narodowych i patrioty- cznych.

   Doświadczenia wynikające z dotychczasowej działalności oraz stan Państwa Polskiego pogrążonego w kryzysie, uzależnionego od obcych ośrodków decyzyjnych i rządzonego przez nieodpowiedzialne i skompromitowane siły polityczne wskazują na pilną potrzebę współpracy wszystkich, jak dotąd rozproszonych wysiłków podejmowanych przez ugrupowania patriotyczne.
Dlatego władze LOS i ONR Podhale będąc świadome odpowiedzialności za przyszłe losu Narodu i Państwa Polskiego oraz przeświadczone o potrzebie odnowy moralnej polskiej polityki, zawarły porozumienie, na następujących zasadach:

1. Przedstawiciele obu wymienionych organizacji oświadczają, że porozumienie polityczne, którego są sygnatariuszami otwarte jest na współpracę z wszystkimi organizacjami społeczno-politycznymi odwołującymi się do tradycji narodowo - patriotycznej.
2. Liga Obrony Suwerenności i Obóz Narodowo-Radykalny Podhale zobowiązują się do wzajemnego informowania o podejmowanych inicjatywach oraz do nawiązania współpracy we wszelkich możliwych dziedzinach znajdujących się w zakresie ich aktywności społeczno-politycznej.
3. Porozumienie między wymienionymi organizacjami oparte jest na zasadach pełnej autonomiczności zawierających je podmiotów i każda ze stron zobowiązuje się do szanowania odrębności i suwerenności podejmowania decyzji przez partnera porozumienia.
4. W imieniu Ligi Obrony Suwerenności porozumienie podpisuje Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Andrzej Pawłowicz, natomiast w imieniu Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale Przewodniczący Tomasz Piczura i Wiceprzewodniczący Norbert Wasik (...).
5. Porozumienie zawarte jest na czas nieograniczony i sporządzone jest w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron porozumienia.

                                                                                                                                       ZG ONR Podhale

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

Ogłoszenia: Łódź - Pikieta 1 maja !

poniedziałek, 26 kwietnia 2010 17:37


   1 maja o godz. 10 przy Pomniku Ofiar Komunizmu  na ul. Anstadta (róg ul. Pomorskiej i Anstadta) odbędzie się pikieta w hołdzie bohaterom walczących z komunizmem i wszystkich ofiar komunizmu !

   Organizatorami pikiety są łódzkie środowiska narodowe i kombatanckie. W programi pikiety : okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

 W tym wciąż przecież smutnym dla Polski czasie pokażmy , że 1 maja w Łodzi nie jest dniem zarezerwowanym dla lewicy w celu propagowania komunizmu podczas 1-majowych pochodów !!!

Właśnie 1 maja uczcijmy wszyscy razem pamięć bohaterów poległych w walce z komunizmem! Właśnie 1 maja wyraźmy nasz sprzeciw wobec hańbiącej Polaków formy prokomunistycznych wieców i pochodów 1 - majowych!

 Informujemy, że w tym roku łódzcy narodowcy z racji tragedii smoleńskiej zrezygnowali z planowanej -obok pikiety pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu - kontrpikiety na Pasażu Schillera. Ocenę postępowania tych, którzy w tym szczególnie trudnym dla Polski czasie będą 1 maja manifestować tęsknotę i poparcie dla  komunistycznego systemu - hańbiącego przez blisko 50 lat Polskę i Polaków - pozostawiamy ich własnym sumieniom oraz sumieniu całego Narodu

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 707  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275707

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl