Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Świat - Szwecja: Policja rozbiła demonstrację nacjonalistów

poniedziałek, 31 maja 2010 7:09


   Zaplanowana na wczoraj demonstracja Partii Szwedów (Svenskarnas parti) w Vänersborgu została rozbita przez policję. Celem manifestacji było sprzeciwienie się eskalacji przemocy na tle rasowym i etnicznym, której jedną z ostatnich ofiar była 16-letnia Beatrica Fredriksson, zamordowana przez kolorowych imigrantów.

Na kilka dni przed rozpoczęciem demonstracji, organizatorzy zostali poinformowani, iż cofnięto zgodę na przemarsz ulicami miasta. Działacze partii SvP, wraz ze wspierającymi ich miejscowymi autonomicznymi aktywistamii Fria Nationalister postanowili, że zorganizują w kilku punktach miasta pikiety, których liczba uczestników nie będzie przekraczać ilości, od której liczy się nielegalne zgromadzenie. Wszystko zaplanowane zostało tak, by w żaden sposób nie złamać prawa i aby przebieg akcji był pokojowy.

Wiece odbywały się na Placu Melkera w centrum Vänersborgu. Po kilku minutach ich trwania, zgromadzeni nacjonaliści zostali otoczeni i następnie brutalnie zaatakowani przez policję. Doszło do starć, a wielu stawiającym opór nacjonalistom udało się uniknąć zatrzymania. Kiedy sytuacja z obydwu stron wydawała się być opanowana, narodowi aktywiści kontynuowali pikiety w dalszych częściach placu. Po kilku minutach zostali ponownie zaatakowani, tym razem w jeszcze bardziej brutalny sposób. Poszkodowanych zostało wiele kobiet - jedna z nich, ze złamaną ręką oraz licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Ostatni z ataków policji miał miejsce pod komisariatem, gdzie kilkudziesięciu nacjonalistów zorganizowało akcję solidaryzującą z aresztowanymi. Około 50 osób zostało zatrzymanych, jednak zostali już wypuszczeni na wolność.

Na chwilę obecną nacjonaliści gromadzą dowody w postaci zdjęć i filmów, dokumentujących brutalność policjantów i wielokrotne złamanie przez nich prawa. 

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Pikieta w obronie Jana Kobylańskiego

poniedziałek, 31 maja 2010 7:00


   W związku z kolejnym procesem sądowym Jana Kobylańskliego (Prezesa Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej - USOPAŁ) przeciw 19 oszczercom z liberalnych mediów, Polski Ruch Uwłaszczeniowy zgłosił pikietę w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy na dzień 28 maja 2010 roku w godzinach trwania rozprawy tj. 9.30 do 13.30.

   Mając powyższe na uwadze, Rada Naczelna Obozu Wielkiej Polski, postanowiła o wsparciu pikiety przez nasze Stowarzyszenie. Zarząd Główny OWP zlecił wykonanie transparentu z logiem USOPAŁ i zdjęciem Prezesa Jana Kobylańskiego.

     Nowo wykonany profesjonalnie transparent, wraz z naszym banerem organizacyjnym, znalazły się na terenie zgłoszonej pikiety. Działacze warszawskiego OWP przeprowadzili akcje ulotkową rozprowadzając przygotowane materiały OWP i USOPAŁ. W tym samym czasie odbyła się już kolejna rozprawa sądowa, która po raz kolejny nie odsłoniła kłamstw oszczerców. Można by rzec, działania przeciwników Prezesa Jana Kobylańskiego odnoszą skutek odwrotny od zamierzoneg, ponieważ w związku że proces jest wciąż przekładany, wzrasta zainteresowanie opinii publicznej tą sprawą. A przecież naszym przeciwnikom nie o to chodzi, my jednak możemy obiecać, że zadbamy w przyszłości o jak najlepszą oprawę kolejnych rozpraw. Obóz Wielkiej Polski może to zagwarantować!

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Serbia: 14 czerwca marsz Serbów do Kosowa!

niedziela, 30 maja 2010 20:59


   14 czerwca z Belgradu wyrusza kolejny pieszy marsz Serbów do Kosowa. Powstała już polska wersja oficjalnej strony Marszu Widowdańskiego. Znajdziecie ją pod adresem: LINK

   Polską stronę marszu przygotowali członkowie niezależnej inicjatywy Polacy na rzecz serbskiego Kosowa. Na stronie znajdują się wszelkie informacje potrzebne osobom zainteresowanym udziałem w marszu. Zapraszamy do udziału w tej niezwykłej i wyjątkowej pielgrzymce przez piękną Serbię ku jej duchowemu centrum: Kosowu i Metoxii! Pielgrzymka kończy się 28 czerwca wielkim wiecem Serbów na Gazimnestanie, na polach legendarnej kosowskiej bitwy 1389 r. Możesz zacząć marsz w Belgradzie lub przyłączyć się na trasie Belgrad - Kosowska Mitrowica. Koszty noclegów, wyżywienia i transportu powrotnego z Kosowa do Belgradu pokrywa organizator! Polscy uczestnicy muszą jedynie pokryć koszty swojego dojazdu do Serbii i powrotu do Polski. Marsz Widowdański: tylko dla wytrwałych. Dzieciom, napinaczom i prowokatorom dziękujemy! Polacy na rzecz serbskiego Kosowa +++

„Marsz Widowdański nie jest zwykłym marszem, to droga prowadząca przez ciemność do światła. To droga prowadząca do pierwszego bastionu, który już dawno został naruszony. Jeżeli nie wypełnimy go naszym duchem i naszą wiarą, przez ten naruszony bastion przejdzie wszystko zło tego świata i dotrze do naszych domów, naszych  umysłów i naszego życia. Życie człowieka mierzy się ziarnkami piasku; jeżeli my teraz go nie ożywimy, nie będziemy mogli zatrzymać zła. Ożywimy go żywą wodą płynącą z naszej wiary w Boga i Ojczyznę, ojcowiznę i praojcowiznę. Tysiąc lat będzie niczym w porównaniu z męką, która nas czeka jeśli nie wrócimy do źródeł. Wszyscy na Marsz! Wszyscy do Kosowa! Wszyscy na bastion! (Nikola Hadži-Nikolić, lider zespołu 357).

Źródło: Marsz Widowdanski


Podziel się
oceń
0
0

Rozmaitości: Prof. Adam Wielomski w Toruniu - relacja

niedziela, 30 maja 2010 17:18

 

   Trwające ponad godzinę spotkanie z p. prof. Adamem Wielo- mskim zgromadziło około 30 osób z takich środowisk jak np. Młodzież Wszechpolska, Klub Zachowawczo-Monarchistyczny, Obóz Narodowo-Radykalny, Korporacja Akademicka Batoria, Korporacja Akademicka Kujawia oraz osoby niezrzeszone w żadnej organizacji.

   20 maja 2010 r. w Toruniu gościł p. prof. Adam Wielomski. Powodem jego wizyty w miejscu narodzin Mikołaja Kopernika był udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Między demokracją a totalitaryzmem. Dylematy ustrojowe w polskiej myśli politycznej XX wieku", która miała miejsce na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. Prezes KZM wspólnie z p. mgr Arkadiuszem Mellerem (będący wraz z p. mgr Arkadiuszem Lewandowskim sekretarzem konferencji) w czasie drugiej sesji pierwszego dnia konferencji wygłosił referat pt. Falange i Falanga. Polski ruch narodowo-radykalny a jego hiszpański pierwowzór w latach trzydziestych XX wieku. Do tej pory w polskich badaniach nad myślą polityczną/doktrynami politycznymi nie podejmowane było tego typu zagadnienie. Obaj prelegenci wskazali na cztery podstawowe cechy wspólne dla polskiego i hiszpańskiego narodowego-radykalizmu w wykonaniu „Falang", a były to: wywodzenie się czołowych działaczy z tradycyjnej prawicy, tradycjonalizm kulturowy, radykalizm społeczny, krytyczne podejście do demokracji liberalnej. Referat obu prelegentów wywołał liczne pytania ze strony zgromadzonych uczestników konferencji.

Warto dodać, że w czasie trwania sesji swoje referaty także wygłosili: wieloletni członek Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego i pracownik naukowy Collegium Civitas p. mgr Maciej Słęcki („Polski konserwatyzm u progu niepodległości. Poglądy i dylematy ideowe") oraz członek redakcji kwartalnika „Pro Fide Rege et Lege" p. mgr Arkadiusz Meller („Totalizm katolicki jako ustrój Wielkiej Polski. Organizacja Polityczna Narodu w myśli politycznej Ruchu Narodowo-Radykalnego „Falanga" i Obozu Narodowo-Radykalnego „ABC").

Po zakończonych obradach w drugiej sesji p. prof. Adam Wielomski poprowadził trzecią sesję, która była poświęcona polskiej myśli politycznej w okresie PRLu. Swoje referaty wygłosili: p. dr Magdalena Mikołajczyk z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (Pojęcie „integralnej demokracji" w dyskursie politycznym lat 50. i 60. Rewizjonistyczni promotorzy i ich krytyka), p. dr Tomasz Kenar z Biura Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie (Ustrój polityczny w myśli politycznej emigracyjnego Stronnictwa Narodowego 1945-1989), p. prof. dr hab. Krystyna Trembicka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (NSZZ "Solidarność" w myśli politycznej PZPR), dr Danuta Karnowska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Demokracja performatywna jako preludium zmiany systemowej czyli rzecz o karnawale „Solidarności"), dr Tomasz Sikorski z Uniwersytetu Szczecińskiego (Problematyka ustroju politycznego w publicystyce liberalnego nurtu polskiej opozycji demokratycznej w latach 80-tych XX wieku).

Po zakończeniu obrad i debaty nad referatami o godz. 19-tej na Wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMK miało miejsce otwarte spotkanie z red. nacz. „Pro Fide Rege et Lege". Organizatorami spotkania były: Korporacja Akademicka Batoria (z ramienia której spotkanie prowadził p. mgr Jacek Misztal), Oddział Toruński Klubu Zachowawczo Monarchistycznego oraz Koło Naukowe Prawa Porównawczego UMK.

P. prof. Adam Wielomski wygłosił około 20-minutowe przemówienie, w którym poruszał zagadnienia związane z położeniem geopolitycznym Polski. Jak zauważył na obecną sytuacją międzynarodową naszego kraju rzutują trzy wydarzenia tj. : tragedia smoleńska, wycofanie się USA z projektu budowania tzw. „tarczy antyrakietowej" w Polsce oraz porażka na Ukrainie wspieranego przez PiS p. Wiktora Juszczenki. Prezes KZM wskazał, że mamy do czynienia z dwoma, w jego mniemaniu błędnymi, próbami zapewnienia Polsce jak najlepszej pozycji międzynarodowej. Z jednej strony jest to opcja „pro unijna", której reprezentantem jest PO, a z drugiej „pro amerykańska" realizowana przez PiS. Zdaniem p. prof. racjonalnym podejściem do zapewnienia Polsce jak najlepszej pozycji na arenie międzynarodowej jest próba wykorzystania polepszających się relacji w stosunkach między Polską a Rosją, gdyż idąc za wskazaniami myśli endeckiej, tylko jak najlepsze relacje z słabszym państwem mogą dać Polsce wymierne korzyści. Po wystąpieniu nadszedł czas na liczne pytania. Trwające ponad godzinę spotkanie z p. prof. Adamem Wielomskim zgromadziło około 30 osób z takich środowisk jak np. Młodzież Wszechpolska, Klub Zachowawczo-Monarchistyczny, Obóz Narodowo-Radykalny, Korporacja Akademicka Batoria, Korporacja Akademicka Kujawia oraz osoby niezrzeszone w żadnej organizacji.

"Ulver"
"Leon"
Brygada Kujawsko-Pomorska ONR

Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale - Zakopane: ONR Podhale na wiecu przedwyborczym Jarosława Kaczyńskiego

niedziela, 30 maja 2010 16:26


     Nie jesteśmy zwolennikami kandydata na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskie- go. Nie zmienia to jednak faktu, że aktywnie uczestnicząc w życiu naszego regionu członkowie zakopiańskiego Koła ONR Podhale w wielką ciekawością udali się na spotkanie przedwyborcze tegoż kandydata. 

  
29 maja, w sobotę po południu kandydat PiS na prezydenta przybył do Zakopanego, gdzie przedstawił założenia swego programu wyborczego. Wizytę rozpoczął w Sanktuarium na Krzeptówkach, skąd góralską bryczką z banderią pojechał na Plac Niepodległości, gdzie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Podhala.

Jak można było przypuszczać na Placu Niepodległości przywitało Jarosława Kaczyńskiego wielu górali. "Jestem tym samym Jarosławem Kaczyńskim, którym byłem, tylko może ludzie patrzą teraz na mnie wielowymiarowo. Oczywiście przeżyłem coś strasznego, cierpienie mnie jednak nie przytłoczyło. Wiem teraz lepiej niż kiedykolwiek, że mam dość sił, by pracować dla Polski w każdej sytuacji" - mówił Kaczyński.

  Wiec, na którym nie zabrakło senatorów: Stanisława Koguta i Tadeusza Skorupy oraz posłów: Anny Paluch i Edwarda Siarki, prowadziła Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa kampanii Jarosława Kaczyńskiego. Przed wystąpieniem kandydata, do głosowania na niego zachęcali Zofia Stachoń-Bigos i Jan Piczura, a zakopiański radny Jerzy Zacharko przeczytał apel Tatrzańskiego Społecznego Komitetu Poparcia Kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RP. Pojawili się także politycy m. in. Zbigniew Ziobro, Arkadiusz Mularczyk, Barbara Bartuś, Michał Kamiński, Bolesław Piecha, Andrzej Adamczyk, Jan Dziedziczak, Kazimierz Wiatr, Zbigniew Cichoń i Stanisław Kogut.

 Na zakończenie Jarosław Kaczyński dostał od górali, których reprezentował Jan Piczura - szef tatrzańskiego Prawa i Sprawiedliwości, pas i spinkę góralską.

 Po przemówieniach rozpoczął się na Placu Niepodległości koncert zespołu De Press. W strugach deszczu przed sceną pozostali jednak już tylko najwytrwalsi. (ONRP-Z)

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Grecja: Nacjonaliści w rocznicę upadku Konstantynopola

niedziela, 30 maja 2010 16:17


  Grecja: Nacjonaliści w rocznicę upadku Konstantynopola

   29 maja około tysiąca nacjonalistów odpowiedziało na apel Komitetu Pamięci Narodowej oraz ruchu Hrisi Avgi i przybyło na Plac Katedralny w Atenach aby wspomnieć obrońców Konstantynopola i Europy przez turecką nawałą. Po uczczeniu minutą ciszy poległych w walce z Turkami nacjonaliści udali się w okolice budynku parlamentu, by tam złożyć kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza i odśpiewać hymn narodowy. Establi- shmentowe media jak zwykle całkowicie przemilczały uroczystość.

 Źródło: Nacjonalista.pl


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Czechy: Zbiórka pieniędzy na pomoc dla pobitego przez cyganów trzynastolatka zakończyła się sukcesem

niedziela, 30 maja 2010 16:13


   Ponad siedem tysięcy złotych - tyle pieniędzy w przeliczeniu na polską walutę zebrali inicjatorzy akcji mającej na celu okazanie pomocy młodemu chłopakowi, ofierze brutalnego pobicia, którego sprawcami było dwóch o kilka lat starszych cyganów.

   Równo przed miesiącem, dwójka cyganów w wieku 13 i 17 lat napadła młodszego od siebie mieszkańca domu dziecka w Bohosudovie, który udawał się na spotkanie ze swoją matką w miejscowości Usti nad Łabą. Napad miał podłoże rasistowskie i w jego wyniku młody chłopak odniósł poważne obrażenia organów wewnętrznych, miał złamanych kilka żeber oraz wstrząs mózgu.

Niecały tydzień później, 4 maja, podobna sytuacja wydarzyła się w Usti nad Łabą. Trzynastoletni Patrik czekał na autokar do miejscowości Krupka - na dworcu autobusowym zaczepiła go dwójka cyganów w wieku 15 i 18 lat, która postanowiła go okraść. Patrik usiłował uciec, w związku z czym napastnicy brutalnie go pobili - w pozycji leżącej był on kopany oraz bity skórzanym paskiem od spodni po całym ciele. W wyniku pobicia, trzynastoletni Patrik trafił do szpitala z odbitą śledzioną, połamanymi żebrami, wstrząsem mózgu oraz licznymi ranami. Jedno ze zdjęć dokumentujące ślady pobicia można zobaczyć tutaj.

Pomimo, iż do tak brutalnych pobić nie dochodzi w tym regionie na co dzień, miejscowe media postanowiły przemilczeć obydwie sprawy - cygański rasizm nie należy najwidoczniej do najlepiej sprzedających się tematów. O sprawie Patrika zrobiło się głośno dopiero kiedy na jednym z czeskich nacjonalistycznych portali ukazała się informacja o koniecznym wsparciu materialnym. Media podniosły lament, jakoby "ekstremiści" zamierzali wykorzystać sprawę Patrika do szerzenia antyromskich nastrojów. W rzeczywistości chodziło o bezinteresowną pomoc, którą podobnie jak w przypadku chłopca z Bohosudovy udało się okazać - zebrano ponad 45800 koron czeskich.

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Serbia: akcja pomocy rodzinom wielodzietnym (podsumowanie)

niedziela, 30 maja 2010 16:10


   W połowie maja, z okazji międzynarodowego Dnia Rodziny, Srpski sabor Dveri oraz inne organizacje skupione w sieci Srpska Mreža przeprowadziły pod hasłem "RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO" akcję pomocy wielodzietnym rodzinom w Serbii, Czarnogórze oraz Republice Serbskiej.

   Akcję przeprowadzono, jak sformułowano na stronie organizatora, aby podkreślić wizję rodziny jako wieloelementowej całości, zamiast powszechnie lansowanego modelu rodziny - sumy egoistycznych jednostek żyjących w zgodzie wyłącznie z konsumpcyjnymi trendami i własnymi pragnieniami. Jako obiekt pomocy obrano rodziny wielodzietne, najbardziej zagrożone atomizacją i rozbiciem, jak również problemami finansowymi. Organizatorom towarzyszyło podczas przeprowadzania akcji pragnienie, aby udowodnić, że można jednego dnia zorganizować w kilkudziesięciu miastach akcję słusznej pomocy potrzebującym oraz pokazać, jaki typ rodziny uważają oni za odpowiedni dla serbskiego społeczeństwa w XXI wieku. Akcja była kolejnym krokiem po organizacji tzw, "Rodzinnych spacerów" po Belgradzie a także zapowiedzią szerzej zakrojonej kampanii społecznego patriotyzmu: za rodziną i przeciw konsumpcyjnemu modelowi życia, który ostatnimi czasy jest usilnie promowany przez środowiska zewnętrzne nawet w Serbii, mającej tak silne tradycje zadrużne, patriarchalne itd. W relacji kilkukrotnie podkreślono, że rodziny dzietne i wielodzietne są jedyną, naturalną obroną narodu przed wymieraniem. W 29 miastach odwiedzono 56 rodzin wielodzietnych, które otrzymały zarówno wsparcie materialne (łącznie około 850 tysięcy dinarów), jak i niematerialne - uśmiech, ciepło i dobre słowo wolontariuszy, a także zapewnienie, że akcja będzie trwać dalej. Pomoc otrzymały również dwie szkoły oraz dom dziecka.

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

PR: TVP info - Jurek chce utrzymania złotówki

niedziela, 30 maja 2010 16:06


   Utworzenia przy prezydencie komisji do ujawnienia przyczyn katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem chce kandydat Prawicy Rzeczypospolitej na prezydenta Marek Jurek. W sobotę na regionalnej konwencji wyborczej w Poznaniu opowiedział się też za utrzymaniem waluty narodowej.


- Polsce potrzeba prawdy. Jako prezydent natychmiast powołam komisję z udziałem mężów zaufania rodzin ofiar katastrofy, ekspertów akceptowanych przez ugrupowania parlamentarne i ekspertów zagranicznych, żeby ujawnić przebieg śledztwa w tej sprawie, wszystkie okoliczności i wyjaśnić przyczyny katastrofy w Smoleńsku - zapowiedział.

Jurek skrytykował rząd za niewprowadzenie w Polsce, w związku z powodzią, stanu klęski żywiołowej. Jak stwierdził, wielokrotnie apelował o to, by rząd rozważył taką możliwość.

- Sprawa nieogłaszania stanu klęski żywiołowej pokazuje kryzys prawdy w życiu publicznym. To jest klęska żywiołowa, powódź ma większe rozmiary niż 13 lat temu, zginęli ludzie, wiele rodzin straciło dach nad głową i są ogromne straty materialne - powiedział.

Jurek jest zdania, że należy zachować w Polsce walutę narodową. Zauważył, że w ostatnim czasie kilkakrotnie okazało się, że posiadanie odrębnej waluty było dla Polski korzystne.

- W przeciwieństwie do moich kontrkandydatów mówię, że będę bronił zachowania w najbliższych latach waluty narodowej. Uważam, że jest to konieczny element ochrony poziomu życia rodzin. Jest to ważne dla konkurencyjności naszej gospodarki w warunkach europejskiego kryzysu i gdy musimy walczyć, by nasi przedsiębiorcy mieli mocne wsparcie eksportowe - stwierdził.

Jurek zapowiedział, że w najbliższych dniach zaprezentuje swoje hasło wyborcze.

Źródło: TVP info/ PAP/ PR


Podziel się
oceń
0
0

LPR: LPR a wybory

niedziela, 30 maja 2010 16:02


   W związku z przypadającymi na dzień 20 czerwca 2010 r. wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin konsekwentnie stoi na stanowisku wierności programowi zgodnemu z interesem Polski i Narodu polskiego, którego głównymi zasadami są:

 - suwerenne państwo, jako instytucja w służbie Narodu polskiego,
 - polityka gospodarcza i finansowa jako narzędzie wszechstronnego rozwoju Narodu,
 - dążenie do maksymalnej samowystarczalności rolno-spożywczej, jako głównego elementu niezależności,
 - maksymalna wolność gospodarcza, w której pracowitość, zdolności i przedsiębiorczość są gwarantami sukcesu, a małe i średnie firmy rodzinne głównym filarem gospodarki polskiej, przy zachowaniu pozycji państwa w sektorach strategicznych,
- polityka kompleksowego wspierania, promocji i ochrony rodziny, jako podstawowej komórki społecznej,
- współpraca z innymi narodami na zasadach wzajemnych korzyści w oparciu o prawdę historyczną,
- organizacje międzynarodowe dobrą formą współpracy i współdziałania państw na różnych płaszczyznach z zachowaniem podmiotowości i niezależności decyzji poszczególnych sygnatariuszy,
- ewentualne misje pokojowe, rozjemcze i stabilizacyjne wyłącznie z mandatu ONZ, moralnie uzasadnione,
- wierność etyce i zasadom Kościoła Katolickiego oraz czynne wprowadzanie ich w życie, przy wzięciu przez polityków odpowiedzialności za swoje działania, bez obciążania nimi Kościoła,
- edukacja i wychowanie młodego pokolenia w oparciu o tradycyjne i sprawdzone wzorce, katolickie i patriotyczne.


Cechą charakterystyczną obecnej kampanii prezydenckiej jest dominująca i uprzywilejowana pozycja dwóch kandydatów zgłoszonych przez Platformę Obywatelską oraz Prawo i Sprawiedliwość. Między nimi rozstrzygnie się walka o prezydenturę.

Ta mocno spolaryzowana sytuacja w odniesieniu do powyższych zasad powoduje, że Liga Polskich Rodzin nie może udzielić poparcia żadnemu z nich z przyczyn ideowo-programowych ponieważ:

- obydwaj kandydaci poparli model zjednoczenia Europy jako superpaństwa z eurokonstytucją,
- obydwaj sprzeciwili się konstytucyjnej ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci,
- obydwaj popierali zaangażowanie wojenne Polski w Iraku i Afganistanie,
- obydwaj, jako czołowe w swych środowiskach osoby, uczestniczyli w szkodliwych dla Polski przemianach gospodarczych skutkujących przejmowaniem majątku narodowego przez obcych,
- obydwa środowiska wpisują się w bardzo niebezpieczny dla Polski proces relatywizacji historycznej odpowiedzialności w kontekście roli Niemiec, UPA i komunizmu,
- obydwa środowiska popierają w edukacji liberalne i internacjonalistyczne treści.
- obydwaj kandydaci popierają szkodliwy dla Polski projekt wstąpienia do strefy euro i likwidacji złotego, co spowoduje utratę możliwości kreowania polityki monetarnej Polski oraz utratę naszych rezerw walutowych i znaczny wzrost cen.


Zwracamy uwagę na zasadniczy charakter różnic programowych między Ligą Polskich Rodzin, a głównymi kandydatami do prezydentury. Dotyczą one spraw najważniejszych z punktu widzenia bytu Narodu i Państwa polskiego takich jak: suwerenność Ojczyzny, obrona życia, polska własność, własna moneta jako podstawowy atrybut suwerenności, czy stosunek do wartości i tradycji narodowej jako podstaw kultury i wzorca dla wychowywania młodych pokoleń Polaków.

O ile w sprawach mniejszej wagi kompromis jest możliwy i wskazany, a nawet konieczny, to w powyższych kwestiach o znaczeniu fundamentalnym jest on niedopuszczalny.


Powyższa analiza nie upoważnia nas do udzielenia poparcia żadnemu z tych kandydatów. Nie chcemy czuć się, choćby w najmniejszym zakresie, odpowiedzialnymi za wybór króregokolwiek z nich. Dlatego też LPR nie udziela im poparcia, ani w pierwszej, ani w drugiej turze. Jednocześnie uważamy, że obecna dążność do sztucznej polaryzacji sceny politycznej w Polsce na dwa nieróżniące się obozy źle służy Polsce, gdyż ciągłe spory między nimi w sprawach drugorzędnych, medialnie absorbujące i terroryzujące Polaków, blokują debatę w ważnych sprawach, przez co paraliżują budowę rzeczywistej i wiarygodnej alternatywy. Liga Polskich Rodzin nie będzie w tym manipulacyjnym procesie uczestniczyć.

Co do pozostałych kandydatów, jakkolwiek w programach niektórych z nich znajdują się elementy godne akceptacji, to udzielenie im poparcia nie zmieni w niczym ostatecznego wyniku.

Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin
Warszawa, 29 maja 2010 r

Źródło: LPR 


Podziel się
oceń
0
0

IN14: II toruńska bitwa paintballowa!

niedziela, 30 maja 2010 15:55
   29 maja 2010 odbyła się długo oczekiwana „II toruńska bitwa paintballowa", która ma za zadanie integrować nacjonalistów. Pierwsza edycja miała miejsce 15 sierpnia 2009. Wszyscy wspominaliśmy ją dobrze...

   Podzieliliśmy się wtedy na kilka drużyn, rozpisaliśmy turniej, ustaliliśmy zasady. Pierwsze walki były szybkie i mało efektowne gdyż dopiero zapoznawaliśmy się ze sprzętem. Z każdą kolejną bitwą było coraz ciekawiej i coraz bardziej ponosiła niektórych fantazja :). Skakanie po drzewach czy pseudo salta przez krzaki nikogo więc nie dziwiły :). Po walce „każdy z każdym" walczono najpierw o brązowy medal, a później odbył się finał. Podczas bitwy został rozdany nasz biuletyn „Inicjatywa", który wyszedł dokładnie w dzień imprezy. Wokoło „I toruńskiej bitwy paintballowej" miało miejsce kilka integracji, a przewinęło się dobre kilkadziesiąt osób. Teraz - bogatsi o doświadczenia i...lepsi w paintballu przystąpiliśmy do II edycji.

Liczba uczestników, która przewinęła się przez sam turniej oraz towarzyszące mu integracje była podobna jak w roku ubiegłym. Tylko organizacja przeszła jakby sprawniej, wszystko odbywało się zgodnie z planem i uczestnicy spędzili ze sobą praktycznie cały dzień (sama bitwa trwała ponad 4 godziny...) oraz długą, imprezową noc :). I o ile w 2009 roku podzieliliśmy się na kilka grup to teraz podzielono nas na dwie większe. Zabawę z bronią paintballową urozmaiciliśmy poprzez różne konkurencje jak zdobywanie flag czy górek...

Na koniec pozdrowienia dla wszystkich uczestników bitwy oraz integracji (szczególnie dla „drajwera :) i do zobaczenia na III edycji. Kto wie co wtedy wymyślimy dla urozmaicenia imprezy :). W każdym razie pomysłów nie brakuje...

INICJATYWA NARODOWA „14"

Źródło: IN14


Podziel się
oceń
0
0

Rozmaitości: Tomasz J. Kostyła wygrał konkurs poetycki pisma "Polityka Narodowa"!

niedziela, 30 maja 2010 15:52

Drodzy Czytelnicy!

   Miło nam poinformować, że Tomasz J. Kostyła - szef działu Kultura naszego portalu, zwyciężył w konkursie poetyckim kwartalnika "Polityka Narodowa" na temat: „Ojczyzna moja jest wysoką górą,u stóp jej stojąc nie dostrzegasz szczytu".

Tomkowi serdecznie gratulujemy, a poniżej przedstawiamy nagrodzony wiersz:


Mądrość Norwida

Przez wieki całe ukryta sztuka przed oczami muz
Dla potomności pisane owe światłe nauki
Co też poezji wzniosłej skrzydeł dodają
We wszechdoskonałości rzeczy samej

Widzieć pragnę oczami już dawno wygasłymi
Z poza zapomnianego przez ludzkość kurhanu
Na ziemi nie mojej
I tęsknią me kości w proch obrócone
Do kraju, gdzie najcięższym chlebem jest wolność
Przez Boga wnoszonej

Jam nie godzien westchnień ni płaczu
Sztuka sama w sobie zadusi te krzyki
A ożywią mnie ci, co miłują
Ojczyznę bardziej niż pożółkłe rubryki

Poprzez tysiące martwych dni, tylko ciemność
Syberie przeminą i srogie kroniki
A dusze oczyści nie ogień i sól
Lecz przed wiekami stawiane pomniki
Co ujrzeć nie zdołam
Proroki stare i nowe, otwarte ich księgi
Nie palą się iście od ogni drapieżców
A same zagorzą w umysłach potęgi
Z ducha zaprawdy powstanie moc mężów
By ktoś mnie przywołał

jesień 1999

***

UWAGA! Wiersz znajdzie się w tomiku poezji T.J. Kostyły "Archanioł i Rycerz", który ukaże się jako kolejny tom serii Biblioteka konserwatyzm.pl (wydawanej przez KZM). Zakończyliśmy swoją pracę nad książką, teraz wszystko zależy od drukarni... Prosimy o cierpliwość!

Aleksander Majewski
Redaktor naczelny konserwatyzm.pl


Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

Rozmaitości: Pożegnanie Ś.P. Przemka Jaskólskiego ps. “Haku”

sobota, 29 maja 2010 7:13

 

   Z przykrością zawiadamiamy, że 24.05.2010 zmarł nasz kolega Przemek Jaskólski ps. "Haku".

   Przemek był ściśle związany z ruchem kibicowskim i wiernym fanem Lechii Gdańsk a także wielkim patriotą. Tak wspomina go na swoim blogu autor książki "Biało - Zielona Solidarność" ks. Jarosław Wąsowicz:

"(...)„Haku" miał jasno sprecyzowane poglądy polityczne. Był prawicowcem z krwi i kości. Umiał bronić swoich racji. Lubił wdawać się w dyskusję. Zadziwiał zaskakującą pamięcią. W interesujących go kwestach pamiętał dzienne daty wydarzeń i wiele szczegółów o kreujących je postaciach. Poprzez swoje zaangażowanie naukowe łamał powszechne stereotypy dotyczące kibiców. Ci co go bliżej nie znali, przecierali oczy ze zdumienia, kiedy dowiadywali się, że obronił doktorat i występuje na naukowych sympozjach.

Lechii poświęcał całe swoje życie. Był z nią na dobre i na złe. W najbliższym czasie wybierał się z „Biało - Zieloną" bracią na beatyfikację ks. Popiełuszki do Warszawy. Tam go niestety nie będzie. Wierzę za to, że dziś jest już w „Biało - Zielonym" niebie." Łączymy się w bólu z rodziną Przemka i składamy najszczersze kondolencje.

 Będzie nam Ciebie brakowało Bracie!

28.05.2010 na cmentarzu Łostowickim, o godzinie 15.00 odbędzie się ostatnie pożegnanie Haka.

Źródło: PIN14


Podziel się
oceń
1
0

Świat - Hiszpania: Nowa kampania Movimiento Social Republicano

sobota, 29 maja 2010 6:52


  Nowa kampania Movimiento Social Republicano!

   Aktywiści Movimiento Social Republicano zainicjowali nową kampanię pod hasłem: NO MÁS MUERTOS POR DINERO. POR LA LIBERTAD DE LOS PUEBLOS! Kulminacją ma być seria manifestacji w miesiącu wrześniu.

 Więcej na: http://septiembremsr.site40.net/

 Źródło: Nacjonalista.pl


Podziel się
oceń
0
0

PR: Reakcje Prawicy Rzeczypospolitej

sobota, 29 maja 2010 6:35


   W piątek 28 maja br. Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie Piotr Strzembosz złożył w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez grupę osób podczas manifestacji pierwszomajowej na Placu De Gaulle'a w Warszawie. Osoby te prezentowały publicznie symbole totalitaryzmu komunistycznego, m.in. sierp i młot, podobizny Lenina, Stalina, Trockiego, Che Guevary. Działania te mają znamiona przestępstwa z art. 256 KK, w związku z Art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

   21 maja Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej Marian Piłka przesłał na ręce Prezesa TVP S.A. Romualda Orła protest przeciw emisji w dniu 18 maja w przedpołudniowym programie „Pytanie na Śniadanie" w TVP2 rozmowy na temat produkcji amatorskich filmów pornograficznych. Forma i treść tej rozmowy naruszyła wszelkie dopuszczalne normy przyzwoitości. Prowadzący zaś nie widzieli nic niestosownego w poruszaniu takiej tematyki na antenie telewizji publicznej. Prawica Rzeczypospolitej domaga się wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy oraz odwołania z funkcji winnych odpowiedzialnych za ten skandaliczny program.

Źródlo: PR


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 716  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275716

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl