Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Świat - Niemcy: Lewica zarzuca arabskiemu kibicowi niemiecki nacjonalizm

środa, 30 czerwca 2010 6:27

 

   Berliński sklepikarz wywiesił mierzącą 100 mkw flagę Niemiec na swoim lokalu. Lewacka młodzież zarzuca mu nacjonalizm. Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż mężczyzna jest... Arabem.

   - Niemiecka flaga wisi i będziemy jej bronić - mówi Youssef Bassal niemieckiemu tygodnikowi „Junge Freiheit". W ciągu ostatnich kilku dni skrajnie lewicowa młodzież próbowała zmusić go do zdjęcia czteropiętrowej flagi, którą wywiesił na swoim sklepie. Działo się to po tym, jak lewacka organizacja Antifa nawoływała do kradzieży niemieckich symboli narodowych podczas trwających właśnie mistrzostw świata w piłce nożnej.

Lewacy próbowali różnych forteli. Próbowali nawet wejść na dach i odciąć flagę. Zdaniem Bassala codziennie padają w jego kierunku wyzwiska, zarzuca mu się nacjonalizm. W nocy z piątku na sobotę szesnastu zamaskowanych mężczyzn zażądało od niego zdjęcia państwowego symbolu.

- Oni nie rozumieją, że Niemcy, którzy nie pochodzą z Niemiec, bronią Niemiec - mówi mężczyzna. - Flaga nie wisi z powodu II wojny światowej, ale drużyny niemieckiej. Ona nie jest już właściwie prawdziwie niemiecka, jest wielokulturowa i my do tego należymy - tłumaczy. W budynku, na którym wisi flaga, mieszkają także trzy tureckie rodziny, które zgodziły się na jej wywieszenie. sks

Źródło: Fronda


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Ukraina: Antymilicyjny flashmob w Kijowie

środa, 30 czerwca 2010 6:19


   Wczoraj na Placu św. Zofii w Kijowie kilkudziesięciu autonomicznych nacjonalistów przeprowadziło happening mający zwrócić uwagę na eskalację milicyjnej przemocy, coraz częściej ukierunkowanej przesłankami politycznymi.

   Młodzi ludzie odrysowywali na chodniku sylwetki ciał symbolizujące ofiary morderstw, rozdawali ulotki oraz trzymali małe transparenty z antymilicyjnymi hasłami, reklamujące jednocześnie zawiązaną niedawno inicjatywę www.acab.in.ua, która ma za zadanie monitorowanie łamania prawa przez milicję oraz rządowe instytucje. Była to jedna z kilku przeprowadzanych ostatnio akcji, które są wyrazem sprzeciwu wobec nasilonych represji politycznych i rządowej swobody jaką otrzymała milicja w zwalczaniu m.in. nacjonalistów czy kibiców. Brutalne zatrzymania, pobicia, absurdalne i niezgodne z prawdą wyroki - to tylko część wyliczanych przez inicjatorów akcji milicyjnych praktyk, stosowanych odkąd urząd prezydenta ponownie objął Wiktor Janukowycz.

Na najbliższe tygodnie zapowiedziane są już kolejne inicjatywy przeprowadzane w podobnym wymiarze, zarówno w ramach wspomnianej antymilicyjnej kampanii, jak również w ramach solidarności z Aleksiejem Makarovem - jednym z ukraińskich więźniów sumienia, który od marca przebywa w areszcie oskarżony o napaść na dziennikarza po jednej z narodowych manifestacji (wspomniana sytuacja w rzeczywistości nie miała w ogóle miejsca).

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - AN: Poznański Czerwiec'56 - 54 rocznica

środa, 30 czerwca 2010 6:04

 

    Wczoraj obchodziliśmy kolejną, 54 rocznicę Czerwca 56′. Przed kilkudziesięciu laty o godzinie 6.00 spod bramy Fabryki Pojazdów Szynowych Zakładów Hipolita Cegielskiego wyruszyło na ulice Poznania 100 000 robotników. Główną przyczyną wystąpienia robotników był brak reakcji na żądania pracowników, których sytuacja ekonomiczna po planie 6-lenim była fatalna. Robotnicy domagali się chleba, godnych warunków życia oraz wolności słowa. Pokojowy strajk zamienił się w krwawo tłumione przez komunistyczną władzę rozruchy. Do robotników Ceglorza spontanicznie dołączyli pracownicy innych fabryk oraz zwykli mieszkańcy Poznania. Demonstracje z biegiem czasu objęły teren całego miasta. Na ulice Poznania skierowano uzbrojone oddziały Milicji oraz czołgi Wojska Ludowego. Ulice miasta splamione zostały niewinną krwią robotników, kobiet i dzieci. Dziś wiadomo, że tego tragicznego dnia zginęło 57 osób, a kilkaset odniosło rany. Co roku władze miasta oddają cześć poległym pod pomnikiem Czerwca 56′. W tym roku na obchodach rocznicy nie zabrakło i nas. O godzinie 18:00 wraz z dwoma kolegami z Lubuskiej Opcji Socjal-Narodowej pojawiliśmy się na placu Adama Mickiewicza. Nasza obecność zrobiła niemałe zamieszanie wśród policjantów ochraniających zebranych ludzi. Po kilkunasto minutowej naradzie policjanci w cywilu wysłali do nas swoich świeżo wyszkolonych podopiecznych. Mądrzy panowie policjanci zadali powalające pytanie: " Czy chcecie zakłócić obchody rocznicy Czerwca 56′?"

Po zaakceptowaniu naszego baneru dzielni stróże prawa wrócili do radiowozu, aby dokończyć swoje pączki. Z momentem rozpoczęcia uroczystości rozwinęliśmy wcześniej wspomniany baner, na którym widniał napis „Poznań, Budapeszt 1956. Wspólne drogi do wolności". Chociaż w ten symboliczny sposób pokazaliśmy, że pamiętamy o naszych Węgierskich przyjaciołach i o Ich bohaterskiej walce z komunistyczną władzą. Transparent wśród zebranych gości wzbudził wielkie, pozytywne zainteresowanie. Bardzo miło było usłyszeć ciepłe słowa od kombatantów Czerwca 56′. Po Apelu poległych przyszedł czas na składanie kwiatów. Po złożeniu symbolicznej wiązanki obchody 54 rocznicy bohaterskiego zrywu dobiegły końca. Bardzo cieszy fakt, że z roku na rok na uroczystościach upamiętniających patriotyczne wydarzenia widać młode twarze. Miejmy nadzieje, że patriotyczne uczucia nie będą opuszczać młodego pokolenia Polaków. W drodze do domu nie mogło zabraknąć obserwatorów dzielnych pogrobowców Marksa, którzy po tym jak zostali zdemaskowani musieli szybciutko uciekać do swoich kryjówek :-)

Źródło: AU WLKP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Piknik narodowy

wtorek, 29 czerwca 2010 19:15


  

   Dnia 27 czerwca na placu zamkowym w Warszawie, odbył się Piknik Narodowy. Nie mogło na nim zabraknąć delegacji OWP.

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

LOS: "Polski Szaniec" - nowy numer pisma już w sprzedaży!

wtorek, 29 czerwca 2010 16:43


  „Polski Szaniec" nr 2/2010


Spis treści:

- Podjacki Wojciech, Szacunek dla narodowych wartości
- Drobnik Jerzy, Chwalimy wysiłek
- Podjacki Wojciech, Idea i czyn
- Kopaczyk Marek, Narodowa świadomość
- Stanowisko w sprawie ochrony polskiego stanu posiadania
- Kobierzyński Arkadiusz, Sytuacja Polaków na Białorusi
- Michalkiewicz Stanisław, Przyczyna słabości Polski
- Zienkiewicz Artur, Ruch Młodych w czasach obecnych
- Wasik Norbert, Samorządowe refleksje przedwyborcze, a przyszłość Ruchu Narodowego
- Pawłowicz Andrzej, Czy Polskę stać na zmiany?
- Kobierzyński Arkadiusz, Skąd wzięły się rosyjskie kompleksy wobec Polaków?
- Podjacki Wojciech, Geneza katolickiej nauki społecznej
- Kobierzyński Arkadiusz, Powstania Śląskie
- Kobierzyński Arkadiusz, 600-lecie bitwy pod Grunwaldem
- W dążeniu do zjednoczenia, wywiad z Przewodniczącym Ligi Obrony Suwerenności Wojciechem Podjackim
- Oświadczenie w sprawie rozliczenia zbrodni katyńskiej
- Oświadczenie w sprawie wyborów prezydenckich
- Oświadczenie w sprawie nadużywania władzy przez grupę rządzącą
- Kownacki Robert, Z działalności Ruchu
- Kownacki Robert, W jedności siła
- Kawęcki Krzysztof, Działalność i myśl społeczno-polityczna Obozu Narodowo-Radykalnego   ABC 1934-1939 - recenzja.


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Ukraina: Powstaje partia Zjednoczenie Sił Nacjonalistycznych

wtorek, 29 czerwca 2010 14:30


   Powstaje Zjednoczenie Sił Nacjonalistycznych. Broni ideologii UPA, ale Polskę widzi jako partnera - pisze "Rzeczpospolita". 

   Lista chętnych do powołania wspólnej organizacji jest długa: Kongres Ukraińskich Nacjonalistów (KUN), Tryzub im. Stepana Bandery, Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów - Melnykowcy, oraz Bractwo Bojowników OUN - UPA.

 W Zjednoczeniu Sił Nacjonalistycznych (ONS), powołanym na spotkaniu we Lwowie, zabrakło znanej z antypolskich wystąpień Swobody, kierowanej przez Ołeha Tiahnyboka, który - zdaniem lwowskich ekspertów - niechętnie patrzy na konkurencyjnych nacjonalistów.

Do NATO i UE

W deklaracji założycielskiej stwierdzono m. in., że ONS będzie walczyć o "historyczną prawdę i sprawiedliwość, oficjalne uznanie przez państwo bojowników o niepodległość Ukrainy", partyzantów Ukraińskiej Powstańczej Armii odpowiedzialnej m.in. za eksterminację polskiej ludności na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w latach 40. ubiegłego wieku.

Chce lustracji, ujawnienia archiwów KGB, umocnienia języka ukraińskiego jako państwowego, wejścia do NATO i UE.

Może jedna partia

- Decyzja, która zapadła podczas lwowskiego okrągłego stołu, to krok w kierunku konsolidacji ukraińskiej prawicy. Chcemy zbudować ogólnonarodową partię, która wystartuje w wyborach parlamentarnych, a być może i samorządowych w październiku 2010 r. Partie, które weszły do zjednoczenia, będą musiały się rozwiązać lub skupić się wokół jakiegoś ugrupowania - mówił "Rz" Mykoła Przeszwłocki z KUN.

Jaka będzie polityka zjednoczonej prawicy wobec Polski? - Przyjazna. Polska jest naszym partnerem i sąsiadem, a zaszłości historyczne nie powinny przeszkadzać. Nie bójmy się historii. Polityka wobec Rosji? Pragmatyzm i równe sąsiedztwo, a nie zdrada narodowych interesów, z czym mamy obecnie do czynienia - podkreśla.

- Taki ruch był oczekiwany od dawna. Ukraińska prawica musi stworzyć jedną, silną strukturę - powiedział "Rz" Ołeś Starowojt, deputowany do lwowskiej rady obwodowej z Naszej Ukrainy. - Na razie to pierwszy krok.

Czy to kanapa Ale są i głosy krytyczne wobec ONS. - Partie wchodzące do zjednoczenia są marginalne i kanapowe. Nie sądzę, by stały się wpływowym ruchem - mówił "Rz" Ihor Hułyk, redaktor naczelny gazety "Lwiwska Poszta". - Chcą przypomnieć o sobie, ale deklaracje, które głoszą, pozostaną jedynie obietnicami. Jeśli ONS powstaje z myślą o wyborach samorządowych 31 października, może nie zdążyć z rejestracją. Za jakiś czas ten zjednoczony obóz prawicy pokłóci się i rozpadnie - dodał.

Sceptyczne prognozy w sprawie połączenia prawicy snuje także Ołeh Soskin, szef Instytutu Transformacji Społeczeństwa w Kijowie i lider Ukraińskiej Nacjonalistycznej Partii Konserwatywnej. - Ukraińska prawica nie jest w stanie się zjednoczyć od 20 lat, dlaczego miałoby jej się udać teraz? W 2001 r. apelowaliśmy o połączenie sił z ugrupowaniami Julii Tymoszenko i Wiktora Juszczenki. Skończyło się na uroczystym nabożeństwie w cerkwi - opowiadał "Rz". - Inicjatywa lwowska to fantazje liderów, którzy wyczerpali się politycznie.

Marzenia o hetmanie

Organizacje nacjonalistyczne na Ukrainie posługują się szczególną retoryką, odwołując się zwłaszcza do tradycji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jak czytamy na stronie internetowej KUN, "nacjonalizm ukraiński - to ruch polityczny i ideologia, które zrodziły się z charakteru narodu ukraińskiego i stanowią główną siłę napędową, która jednoczy i kieruje naród do wspólnego celu". Na stronie internetowej organizacji Tryzub czytamy zaś: "Wszechmocny Bóg stworzył nas, Ukraińców, naród ukraiński (...). Słudzy szatana przez wieki próbowali przeciwdziałać woli Boga i zniszczyć nas lub przekształcić w Rosjan, Polaków, Węgrów, Rumunów albo w "ludzi radzieckich"" (...). Ukraina [jako niepodległe państwo - red.] jest więc dla nas najważniejsza!".

Z kolei UNA - UNSO podkreśla, że "Ukraina w żadnym wypadku nie może przyjąć wartości innych społeczeństw", bo byłby to "najgorszy grzech". Proponuje "ukraiński model organizacji państwa - hetmanat". "Hetman byłby wybierany przez naród i skupiałby w swoich rękach wszystkie kompetencje - władzy ustawodawczej, wykonawczej, sądowniczej", a kontrolę nad nim sprawowałby "Kościół ukraiński".

Za: rp.pl


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Serbia: Hołd na Kosowym Polu

wtorek, 29 czerwca 2010 7:39


   28 czerwca na polach kosowskiego Gazimestanu zakończył się tegoroczny Marsz Widowdański. Po 11 dniach pieszej wędrówki, w czwartek 17 czerwca uczestnicy marszu weszli na teren Kosowa. Towarzyszyła tamu kuriozalna próba zatrzymania marszu przez niemieckiego policjanta Eulexu.

   Prze kolejne 3 dni marsz kroczył poprzez serbskie etnicznie, północne Kosowo. Na jego trasie znalazły się: miasto Leposavić, monastyr Banjska oraz miasta Zvecan i Kosowska Mitrowica. 28 czerwca pielgrzymów przewieziono pod eskortą do enklawy Gracanica oraz na Gazimestan, gdzie odbyły się centralne uroczystości z okazji 621 rocznicy bitwy na Kosowym Polu.

W uroczystościach na Gazimestanie uczestniczyło kilka tysięcy Serbów, w tym grupa 200motocyklistów. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów ani prowokacji ze strony Albańczyków. W mitingu uczestniczył takze Marek Skawiński, głowa inicjatywy Polacy na rzecz serbskiego Kosowa. W samym Marszu oprócz Serbów szli także Słowacy z Ruchu Odrodzenia Narodowego (HNO).

Źródło: Marsz Widowdanski


Podziel się
oceń
0
0

Świat - Czechy: Nacjonaliści przeciwko dewiantom

wtorek, 29 czerwca 2010 7:30


   26 czerwca w Brnie środowiska lewicowe i homoseksualne postanowiły zorganizować tzw. "queer parade", czyli manifestację promującą homoseksualizm i inne -w tym bardziej skrajne- zaburzenia. Podobnie jak w przypadku poprzedniego tego typu zbiegowiska w tym mieście, swój sprzeciw postanowili okazać nacjonaliści.

   Kontrakcja nacjonalistów rozpoczęła się w jednej z ulic na Zielonym Rynku, gdzie rozwinięto transparent o treści "No way for gay", oraz rozdano plakietki z protestacyjnymi hasłami. Pomimo licznego obstawienia akcji przez policję, liczba przeciwników marszu dewiantów stale rosła za sprawą dołączających do niej mieszkańców Brna. Kiedy parada homoseksualistów mijała kontrpikietę, nacjonaliści spalili tęczową flagę (symbol ruchu LGTB), doszło również do mniejszych akcji bezpośrednich; jednak powtórzenie zorganizowanego fizycznego ataku na paradę (jak miało to miejsce w 2008 roku) było niemożliwe za sprawą sił policyjnych. W kontrmanifestacji czeskich nacjonalistów udział wzięli też narodowi aktywiści ze Słowacji, z kolei homoseksualistów wsparli anarchiści i ugrupowania antyfaszystowskie (tzw. antifa).

Choć od 2006 roku w Czechach legalne są małżeństwa osób o tej samej płci, homoseksualiści wciąż domagają się coraz większej ilości praw i przywilejów związanych z ich orientacją. Cały czas wymyślane są również nowe przejawy dyskryminacji, co w efekcie stawia dewiantów ponad ludźmi heteroseksualnymi, także w sferze prawnej.

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Konferencja nt NSZ

wtorek, 29 czerwca 2010 7:25


   Dnia 21 czerwca 2010r. w Krakowie odbył się wykład kol. Tomasza Greniucha na temat „Narodowe Siły Zbrojne-Żołnierze Wyklęci". Była to prelekcja inaugurująca cykl konferencji w ramach niedawno powołanego Klubu Myśli Historycznej.

   Prelegent przedstawił genezę Narodowych Sił Zbrojnych, a następnie skupił się na historii Henryka Flame „Bartka". To właśnie ten zapomniany bohater jest tematem monografii autorstwa kol. Tomasza zatytułowanej „Król Podbeskidzia. Biografia kpt Henryka Flame". Książka ta była dostępna do kupienia po wykładzie, co wykorzystali obecni słuchacze. Poruszenie tak mało znanego tematu, jak działalność Narodowych Sił Zbrojnych, będącego przez lata białą plamą w naszej historii spowodowało niemałe zainteresowanie. Kol. Tomasz Greniuch, będący historykiem młodego pokolenia specjalizującym się w temacie podziemia antykomunistycznego , z chęcią odpowiadał na wszelkie pytania zadawane przez publiczność. Oprócz członków Obozu Narodowo-Radykalnego na prelekcji obecni byli też przedstawiciele Civitas Christiana, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Wielkiej Polski, prawicowych środowisk kibicowskich, oraz osoby niezrzeszone, którym zależy na poznaniu prawdy o naszej historii. Miejmy nadzieję, że zapoczątkowana tym wykładem inicjatywa wzmocni zainteresowanie Krakowian historią i kulturą Naszej Ojczyzny, oraz otworzy ich serca i umysły na Ideę Narodową.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
0

Idea: Ocena Kaczyńskiego z punktu widzenia idei narodowej

wtorek, 29 czerwca 2010 7:22

 
   Narodowiec (inaczej: Wszechpolak, Endek) kieruje się w ocenie zagadnień politycznych (w tym wydarzeń, decyzji) w pierwszej kolejności kryteriami idei narodowej, czyli zbioru (1)podstawowych zasad politycznych, (2)celów narodowych i (3)interesów narodowych wywiedzionych z refleksji nad

- moralną i materialną kondycją Narodu,
- perspektywami jego wszechstronnego rozwoju oraz
- aktualnymi zagrożeniami jego bytu.

Zagadnienie Suwerenności.

Naród musi się rządzić samodzielnie („być o własnym prawie"), nieustannie w każdym pokoleniu afirmować swoją wolność i stale umacniać niepodległość, jeśli chce być „panem własnych losów", a mówiąc bardziej nowocześnie: wejść na drogę wzrostu gospodarczego i rozwoju cywilizacyjnego. Stąd tak ważna kwestia niezgody na jakąkolwiek formę konstytucji ponadnarodowej, czyli prawa nadrzędnego nad prawem Państwa („organizacji politycznej Narodu"). Ruch Narodowy sprawę tę zawsze stawiał jasno: nie dla euro-traktatów.

Kaczyńscy zgodzili się na Traktat Lizboński, a nawet ogłosili jego wynegocjowanie i podpisanie jako swój tryumf i wielką zasługę. Traktat ten to jawna zdrada interesu Polski i złamanie zasady suwerenności Narodu.

Zagadnienie fundamentalnych wartości naszej cywilizacji i chrześcijańskiej tożsamości Narodu.

Prawo do życia od momentu poczęcia zasługuje na konstytucyjne gwarancje. Ruch Narodowy konsekwentnie dążył do uchwalenia takiego prawa.

Kaczyńscy uczynili wszystko co w ich mocy, żeby najpierw podważyć w ogóle zasadność i celowość tego prawa w oczach opinii publicznej (wystąpienia w mediach: M. Kaczyńskiej, J. Kaczyńskiego, J. Kurskiego, P. Gosiewskiego, J. Szczypińskiej i M. Suskiego); następnie stosując różnorakie formy represji wewnątrzpartyjnej łamali sumienia swoich posłów celem zablokowania inicjatywy konstytucyjnej; na koniec ich kierownictwo partii jawnie zagłosowało (w tym J. Kaczyński) przeciw stosownym artykułom o ochronie życia w konstytucji.

Zagadnienie polityki na rzecz rodzin.

Rodzina jako fundamentalna instytucja życia Narodu powinna cieszyć się wszechstronnym wsparciem i opieką Państwa, zarówno w dziedzinie materialnej (sfera podatkowa), jak i moralnej (ochrona przed deprawacją). Ruch narodowy jako pierwszy podjął kwestie wprowadzenia elementów polityki prorodzinnej do obszaru działań rządu i parlamentu. Pamiętajmy, że polityka prorodzinna to nie socjalna, a jedynie bardziej sprawiedliwa redystrybucja dochodu narodowego (rodzice płacą wyższe podatki,  m.in. nabywając towary z VAT, czyli przy każdych zakupach w sklepie płacąc de facto podatki z tytułu posiadania dzieci).

Kaczyńscy uczynili wszystko (łącznie z groźbami rozwiązania sejmu), by zablokować wszelkie inicjatywy prorodzinne, w tym świadczenia z tytułu urodzenia dziecka (tzw. becikowe) i ulgi podatkowe na dzieci. Ich grupowanie w dyscyplinie zagłosowało przeciw w. w.  inicjatywom, posługując się argumentacją zaczerpniętą z repertuaru skrajnej lewicy (m.in. „to pomoc socjalna dla najbogatszych"). Natomiast w kwestii inicjatywy idącej w kierunku zaostrzenia przepisów o pornografii (M. Piłka) ugrupowanie Kaczyńskich wydało posłom zakaz popierania tego rozwiązania.

Zagadnienie prawdy historycznej.

Naród, by był w pełni świadomy swych losów i efektywnie stosował nauki płynące z historii jako nauczycielki życia, musi swoją pamięć historyczną kształtować na niezakłamanej prawdzie historycznej.

Kaczyńscy do prawdy historycznej zawsze podchodzili w sposób wysoce selekcyjny, afirmując tylko te wydarzenia z przeszłości, które legitymizowały ich antyrosyjską linię (Katyń), innym próbując nadać wyraźnie upolitycznione oblicze (także antyrosyjskie - Powstanie Warszawskie), jeszcze inne - te które nie pasowały do ich linii - świadomie wyciszając (zbrodnie ukraińskie), lub niezgodnie z interesem Polski blokując ich wyjaśnienie (wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem przez L. Kaczyńskiego).

Zagadnienie zagrożeń wewnętrznych Narodu.

Masoneria bezwzględnie uznana była przez Ruch Narodowy jako główne polityczne zagrożenie życia narodowego, zgodnie zresztą z nauczaniem Kościoła katolickiego. Wolnomularze wielokrotnie w naszej historii haniebnie przyczyniali się do osłabienia pozycji Polski (szczególnie od XiX wieku), a nawet zakwestionowania jej niepodległości. Stanowili tzw. V kolumnę.

Tymczasem Kaczyńscy bez żenady afirmowali masonerię w polskiej polityce, posuwając się nawet do wysłania ministra kancelarii prezydenta z „Listem od L. Kaczyńskiego" na otwarcie żydowskiej loży masońskiej B'nai B'rith z gratulacjami i laudacją (patrz: oficjalna strona B'nai B'rith).

Zagadnienie obrony dobrego imienia Polaków i Polski.

Formacja polityczna, które chce autentycznie służyć swojemu Narodowi jako jedno z głównych zadań musi podjąć kwestię obrony honoru Polaków. Ruch Narodowy zawsze przykładał do tego wielką wagę, piętnując w kraju i zagranicą przejawy antypolonizmu (patrz: m.in. liczne wystąpienia i interwencje na emigracji J. Giertycha).

Znane są przypadki kiedy to PISowcy przyłączali się do chóru szkalującego Polaków, pomawiając nas o antysemityzm, co prowadzi wprost do obarczenia nas współodpowiedzialnością za holocaust (m.in. M. Kamiński w euro-parlamencie: „martwcie się o antysemityzm w Polsce, nie na Ukrainie, bo w Polsce jest go o wiele więcej").

Zagadnienie Ruchu Narodowego.

Polska nie zachowa suwerenności, niepodległości a nasze Państwo nie wejdzie na drogę wielkości bez zorganizowania sił narodowych wokół idei narodowej i w ramach Ruchu Narodowego. Przeciwko Ruchowi Narodowemu główni wrogowie Polski (naziści, komuniści) stosowali najkrwawsze metody eliminacji fizycznej oraz zakłamywania naszej historii aż po „śmierć moralną" (m.in. dwa pokolenia Michników).

L. Kaczyński nigdy nie krył nienawiści do Endecji (patrz: wywiad z Rzeczpospolitej o jego „głębokiej niechęci"). Natomiast wyeliminowanie z sejmu formacji politycznej Ruchu Narodowego (LPR) uchodzi dziś za główny sukces (!), a może nawet jedyny spektakularny J. Kaczyńskiego (zresztą od początku przyświecały mu takie intencje - por. jego wystąpienie w Fundacji Batorego z 2005 r., że najważniejszym jego celem politycznym jest eliminacja z polityki „populistów" z LPR, na co dostał od tej Fundacji błogosławieństwo i legitymizację dla dalszych działań).

W sytuacji wielorakich zagrożeń narodowych dla współczesnego życia Polski, oraz uwzględniając kolosalne trudności, jakie w dobie (postkomunistycznej) apatii społecznej napotykają wszelkie formy organizowania Polaków do walki o ich interesy, fakt odbudowania Ruchu Narodowego po '89 r. należy uznać za wielkie dobro społeczne. Każdy, kto przyczynił się do zniszczenia tego dobra, czyli de facto - osłabienia potencjału służącego obronie politycznej interesu Polaków - jest szkodnikiem Sprawy Narodowej, służącym (świadomie bądź koincydentalnie) wrogom Polski.

Każdy, moim zdaniem, kto poprał L. Kaczyńskiego w wyborach w 2005 r. ponosi moralną i polityczną współodpowiedzialność za wszystkie w. w. decyzje i działania Kaczyńskich szkodzące Polsce, w tym współodpowiedzialność za wyeliminowanie z sejmu Ruchu Narodowego (także sami działacze LPR, którzy glosowali za Kaczyńskim w wyborach w 2005 r. ponoszą taką współodpowiedzialność). Taka jest natura i wewnętrzna logika demokracji: głosujesz, to ponosisz współodpowiedzialność i moralną, i polityczną za działania swego kandydata w przyszłości.

Ponadto każdy, kto obecnie poprze J. Kaczyńskiego w wyborach w 2010 r. ponosi po pierwsze współodpowiedzialność moralną i polityczną za legitymizację wszystkich w. w. działań Kaczyńskich z przeszłości (w tym: Traktat Lizboński, fiasko konstytucyjnej obrony życia, legitymizację wolnomularstwa, eliminację Ruchu Narodowego ze sceny politycznej) oraz dodatkowo: współodpowiedzialność moralną i polityczną za wszystkie działania J. Kaczyńskiego przez najbliższe pięć lat.

Każdy oczywiście w sumieniu rozważy, co mu czynić się godzi. Ja tylko wyartykułowałem kryteria, które jakoś ten wybór mogą uporządkować, a których nauczyłem się w szkole endeckiej od moich ideowych mistrzów (Seniorów).

(Ja osobiście na wybory się nie wybieram. Oceny Komorowskiego nie mam potrzeby robić, bo ewidentnie widać, że podobnie jak J. Kaczyński łamie on w. w. kryteria, a jego kandydatura raczej nie jest brana pod uwagę jako możliwa do poparcia przez narodowców. Fundamentalnych różnic między nimi nie widzę.)

Wojciech Wierzejski

Źródło: Wierzejski blog


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": Narodowcy powodzianom

wtorek, 29 czerwca 2010 7:15


   Mass media  przestały już niestety interesować się tragedią, jaka w ostatnim czasie dosięgnęła nasz kraj.  W końcu nastał czas wyborów "demokratycznych", czas manipulacji sondażami i powódź czy powodzianie już nie  są już tak nośnym tematem jak dotychczas.

   Łódzcy narodowcy nie mogli zostać obojętni na skalę nieszczęść jaka dotknęła naszych rodaków. Wraz z Wspólnotą Kobiet Samotnie Wychowujących Dzieci, Łódzki Ruch Narodowy "Szczerbiec" włączył się do pomocy ,zwłaszcza tym z najbiedniejszych rejonów objętych kataklizmem.

Nadal prowadzimy zbiórkę darów dla powodzian. Wszystkich chętnych do włączenia się do akcji serdecznie zapraszamy.

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

Żołnierze Wyklęci: Nowa strona ZŻ NSZ

poniedziałek, 28 czerwca 2010 6:44


 Nowa strona ZŻ NSZ!

 Ruszyła nowa wersja strony internetowej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Polecamy i zapraszamy.

 http://nsz.com.pl/

 Za: Endecja.pl


Podziel się
oceń
0
0

LOS: Patriotyczny odczyt w Gdańsku

niedziela, 27 czerwca 2010 8:02


    W dniu 24 czerwca b.r. w Gdańsku, odbyło się spotkanie promujące książkę Sławomira Cenckiewicza p.t. „Anna Solidarność. Życie i działalność Anny Walentynowicz na tle epoki (1929-2010)". W odczycie tym wzięła udział delegacja działaczy i sympatyków Ligi Obrony Suwerenności z Kierownikiem Oddziału „Gdańskiego" L.O.S. Jarosławem Łukaszewskim na czele. 

    Spotkanie odbyło się w Domu Technika NOT, przy ul. Rajskiej 6, rozpoczęło o godz. 17.30 i zgromadziło ok. 300 osób. Po zakończeniu odczytu wygłoszonego przez autora książki, rozpoczęła się dyskusja na temat życia i działalności Anny Walentynowicz, której moderatorem był redaktor Piotr Semka. Spotkanie trwało do godz. 19.30, a po jego zakończeniu nasi przedstawiciele rozdali uczestnikom zebrania ok. 300 ulotek reklamujących Ligę Obrony Suwerenności.

Źródło: LOS


Podziel się
oceń
0
0

Rozmaitosci: Laureaci Konkursu wiedzy o życiu i działalności społecznika, narodowca, patrioty Władysława Zamoyskiego na wycieczce w Wielkopolsce

sobota, 26 czerwca 2010 7:32


   Uczniowie - laureaci "Konkursu wiedzy o życiu i działalności Władysława Zamoyskiego" oraz ich opiekunowie składają serdeczne podziękowania Klubowi Zamoyskiego w Zakopanem za możliwość udziału w wycieczce do miejsc będących kolebką państwowości polskiej. 

   Nadrzędnym celem wyjazdu było bezpośrednie zetknięcie się z miejscami, w których przebywał i działał Wielki Polak - hrabia Władysław Zamoyski. Zwiedzając Kórnik i Poznań uczniowie w pełni pogłębili swoją wiedzę o rodach Działyńskich i Zamoyskich.

Początek temu przedsięwzięciu dał gminny konkurs wiedzy o życiu i działalności patrona szkoły w Brzegach - Władysława Zamoyskiego. Konkurs zorganizowany przez panią Małgorzatę Piszczek i Aleksandrę Krupa odbył się 22 kwietnia 2010 r. Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy o zasługach W. Zamoyskiego i jego rodziny dla naszej Małej Ojczyzny - Podhala. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. IV-VI szkół podstawowych z Gminy Bukowina Tatrzańska.

Główną nagrodą dla laureatów była wycieczka ufundowana przez Klub Zamoyskiego w Zakopanem. W dniach 28.04 - 31.04. 2010 sześciu uczniów zwiedziło miejscowości Wielkopolski - Kórnik i Poznań. Noclegi nieopodal zamku w Kórniku sfinansowała Biblioteka Kórnicka.

Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Poznania. Przewodnik oprowadził uczniów po katedrze na Ostrowie Tumskim i najważniejszych miejscach Starego Miasta ( Stary Rynek z kamieniczkami, ratusz, kościół farny, Muzeum Archeologiczne, Pałac Działyńskich oraz Biblioteka Raczyńskich). Pierwszy dzień wycieczki zakończył się udziałem w festynie „XVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą". Atrakcjami były występy zespołów folklorystycznych, pokaz tańca baletowego, towarzyskiego i hip-hop, pokazy spadochronowe, występy kabaretów, koncert Krzysztofa Krawczyka i pokaz sztucznych ogni.

Następnego dnia dzieci zostały bardzo serdecznie przyjęte na zamku kórnickim przez Dyrekcję Biblioteki. Wraz z przewodnikiem podziwiały piękne wnętrza i poznawały dzieje rodu Działyńskich i Zamoyskich. Dzieci obdarowano pamiątkowymi książkami.

Kolejną atrakcją tego dnia było zwiedzanie pałacu, powozowni i zespołu parkowego w Rogalinie, gdzie laureaci obejrzeli również wystawę obrazów. Uczniowie zapoznali się także z egzotyczną roślinnością w parku dendrologicznym wokół zamku kórnickiego. Szczególne wrażenie zrobiły polany pełne kwitnących magnolii, azalii i różaneczników.

W drodze powrotnej z wycieczki uczniowie odwiedzili kolejną posiadłość rodu Działyńskich - zamek w Gołuchowie, otoczony rozległym parkiem, w którym mieści się zagroda żubrów.

Z całą pewnością wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych. Możliwość zwiedzania kolejnych wnętrz muzealnych i zabytków dostarczyła laureatom niezapomnianych wrażeń estetycznych. Poznając dzieje i zasługi wybitnych rodów Zamoyskich, Działyńskich i Raczyńskich mogli ugruntować w sobie postawy patriotyczne.

Źródło: Zakopiański Bazar


Podziel się
oceń
0
0

Świat - UE: Nowi członkowie Sojuszu Europejskich Partii Narodowych

sobota, 26 czerwca 2010 6:55


   Sojusz Europejskich Partii Narodowych (Alliance of European National Movements AENM) wzbogacił się o reprezentantów kolejnych dwóch krajów. Do grona partii, które postawiły sobie za cel walkę o europejską kulturę i opór wobec hegemonii Unii Europejskiej dołączyła portugalska Partido Nacional Renowado oraz szwedzka Nationaldekraterna.

    Wiadomość tę podał sekretarz generalny AENM Valerio Cignetti podczas zeszłotygodniowego kongresu w Strasburgu. Spotkanie zatwierdziło również kierownictwo sojuszu któremu przewodniczy Bruno Gollnish. Zastępcą jest Nick Griffin, skarbnikiem Bleats Kovacs a sekretarzem Cignetti. „Przystąpienie do sojuszu dwóch nowych członków oznacza, że jego skład na dzień dzisiejszy tworzą: francuski Front Narodowy, węgierski Jobbik, włoska Fiamma Tricolore, Brytyjska Partia Narodowa, ukraińska Svoboda, hiszpańska Movimento Social Republicano, Front Narodowy Belgii, portugalska Partido Nacional Renovado oraz szwedzka Nationaldemokraterna. Wspólnym stanowiskiem skupionych w sojuszy partii jest „tworzenie Europy wolnych, niezależnych i równych narodów w ramach konfederacji suwerennych państw narodowych, powstrzymywanie się od ingerencji w decyzje podjęte przez niepodległe państwa". Deklaracja odrzuca również koncepcje tworzenia scentralizowanego europejskiego superpaństwa. Ponadto AENM obstaje za promocją wolności, godności i równych praw każdego obywatela oraz sprzeciwia się wszelkim formom totalitaryzmu. Wzywa również do pokojowego i humanitarnego rozwiązania problemu masowej imigracji m.in. poprzez wspieranie międzynarodowej współpracy mającej na celu wspieranie rozwoju i samowystarczalności krajów Trzeciego Świata. AENM wzywa też do prowadzenia silnej polityki prorodzinnej mającej na celu rozwiązanie problemu deficytu demograficznego w Europie oraz promowania tradycyjnych wartości w społeczeństwie. Jak mówi deklaracja, polityka AENM ma na celu zachowanie różnorodności Europy wynikającej z naszych różnych tożsamości narodowych, odmiennych języków i rdzennych kultur.

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 714  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275714

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl