Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

MW: Tak wyglądał Marsz Grunwaldzki!

środa, 28 lipca 2010 15:05Marsz Grunwaldzki from mw1922 on Vimeo.

Źródo: MW
Podziel się
oceń
0
1

MW: Blisko tysiąc osób na Marszu Grunwaldzkim

wtorek, 20 lipca 2010 6:48

 

   Marsz Grunwaldzki za nami - liczny, głośny, narodowy - jednym słowem bardzo udany. Rota, Hymn Młodych, hymn narodowy, wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza, olbrzymia flaga niesiona przez kilkadziesiąt osób, Trakt Królewski drżący od okrzyków - było warto podjąć trud maszerowania w piekącym słońcu. Ulicami Warszawy przemaszerowało prawie tysiąc osób: działaczy i sympatyków MW, zaprzyjaźnione organizacje oraz kibice i mieszkańcy stolicy. Pojawiły się również delegacje z Węgier i Białorusi.

   MW zorganizowała Marsz Grunwaldzki, by upamiętnić przodków i oddać im hołd, by zamanifestować polską dumę, która nigdy nie gięła karku przed żadną agresją, tak zbrojną, jak i ideologiczną. Bitwę grunwaldzką staczamy każdego dnia - hasło "maszeruj albo giń" donośnie wybrzmiało w ostatnią sobotę w Warszawie.

Serdecznie dziękujęmy wszystkim, którzy się pojawili, zwłaszcza członkom Komitetu Honorowego - dr Górskiemu i dr Masnemu. Grunwald wiecznie aktualny!

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Ruszył "Marsz Grunwaldzki" Młodzieży Wszechpolskiej

sobota, 17 lipca 2010 12:54


   Z warszawskiego placu Na Rozdrożu, sprzed pomnika Romana Dmowskiego, wyruszył "Marsz Grunwaldzki" - organizowana przez Młodzież Wszechpolską demonstracja z okazji 600-lecia bitwy Grunwaldem.

   Na samym początku organizatorzy zaapelowali do uczestników marszu o dyscyplinę. W pochodzie niesiona jest kilkudziesięcio- metrowa biało-czerwona flaga.

Marsz przejedzie Al. Ujazdowskimi i Nowym Światem, a później przez Krakowskie Przedmieście do pl. Piłsudskiego. Tam pod Grobem Nieznanego Żołnierza przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej chcą złożyć wieniec.

- Tym marszem chcemy uczcić 600. rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Chcemy, by był to dzień narodowej dumy, chcemy zamanifestować nasz patriotyzm i upamiętnić to wielkie wydarzenie w naszej historii - powiedział w sobotę dziennikarzom prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki.

Zapewnił, że "Marsz Grunwaldzki" nie jest kontrmanifestacją w stosunku do parady EuroPride 2010. - EuroPride to skandaliczna, żenująca impreza, która nie może być porównywana z tak wielkim wydarzeniem jak bitwa pod Grunwaldem. W żadnym wypadku nasz marsz nie jest kontrą do czegoś tak niepoważnego jak EuroPride, natomiast odbywa się w kontekście tej parady - mówił Winnicki.

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej wytłumaczył, że organizując "Marsz Grunwaldzki" jego uczestnicy chcą podkreślić przywiązanie do niepodległego narodowego państwa, chrześcijańskich tradycji oraz wartości związanych z rodziną, która opiera się na związku kobiety i mężczyzny.

Według szacunków organizatorów w marszu uczestniczy ponad 300 osób. (oso)

Źródo: WP


Podziel się
oceń
0
0

MW: Profesorowie akademiccy, politycy, artyści i działacze społeczni w Honorowym Komitecie Poparcia marszu organizowanego przez Wszechpolaków

piątek, 16 lipca 2010 7:07   Już w najbliższą sobotę odbędzie się Marsz Grunwaldzki - chcemy by stał się on manifestacją Polski narodowej, przywiązanej do swoich tradycji, by był "eksplozją polskiej dumy".

   600 lat po miażdżącym zwycięstwie nad agresją Zakonu Krzyżackiego, pod którego sztandary ściągnęło rycerstwo z całej Europy Zachodniej, będziemy przypominać o tym szczególnym wydarzeniu. Ze względu na kontekst, w jakim odbywać się będzie Marsz Grunwaldzki - w tym dniu dewianci z całej Europy urządzają tzw. "Europride" na ulicach Warszawy - nabiera on szczególnego znaczenia. Żenująca parada homoseksualistów, będąca niczym innym niż formą agresji ideologicznej na polskie społeczeństwo, nie może zająć niepodzielnego miejsca w centrum Warszawy. Marsz Grunwaldzki jest świadectwem, że Polska ma i będzie mieć wiele oddanych córek i synów, którzy stać będą na straży jej suwerenności i tożsamości.

Dziękujemy osobom życia publicznego, które udzieliły poparcia Marszowi Grunwaldzkiemu w ramach Honorowego Komitetu. Jest to dobry znak - pomimo wielu podziałów i różnic, potrafimy się zjednoczyć wokół najbardziej elementarnych wartości naszej narodowej kultury - wokół idei podmiotowego, silnego państwa, kultury opartej o chrześcijaństwo i rodziny zbudowanej na zdrowym fundamencie związku kobiety i mężczyzny. Po raz kolejny maszerujemy broniąc tego co zagrożone i promując to co chwalebne, właściwe i dobre - a więc do przodu!

Więcej informacji o marszu i lista członków Honorowego Komitetu Poparcia na:

www.marszgrunwaldzki.pl

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Wybory okręgu małopolskiego

czwartek, 08 lipca 2010 6:56

 

   W sobotę 26 czerwca odbył się wybory Okręgu Małopolskiego MW.

   Jako pierwszy zabrał głos ustępujący prezes kol. Michał Sroka. W kilku zdaniach podsumował swą dwu letnią kadencje. Nie zabrakło oczywiście podziękowań za wspólną prace dzięki której Okręg Małopolski rozwija się prężnie. Następnie przystąpiono do głosowania.

   Jednogłośnie nowym prezesem został wybrany kol. Krzysztof Kwarciak. Potem przystąpiono do wybrania nowego składu zarządu. Nowym władzom Okręgu życzymy dużo siły i wytrwałości.

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Oświadczenie Rady Naczelnej Młodzieży Wszechpolskiej

wtorek, 06 lipca 2010 7:25

 
   Rada Naczelna Młodzieży Wszechpolskiej wyraża pełne poparcie wobec stanowiska, jakie w swoim tekście „O zadaniach Młodzieży Wszechpolskiej" zawarł Prezes Zarządu Głównego naszej organizacji, kol. Robert Winnicki.

   Stojąc na gruncie niezależności naszego stowarzyszenia wobec jakichkolwiek środowisk czy grup nacisku, za niedopuszczalne uznajemy próby dyktowania nam przez kogokolwiek „jedynie słusznej" linii postępowania i rozwoju organizacji. Zdecydowanie odrzucamy zarzut, jakoby brak podporządkowania Młodzieży Wszechpolskiej bieżącym interesom politycznym danej partii bądź środowiska politycznego negatywnie wpływał na jej działalność. Jesteśmy w pierwszym rzędzie organizacją wychowawczą i formacyjną i, choć nie uchylamy się od zabierania głosu w najważniejszych dla polskiego życia publicznego kwestiach, to nie zamierzamy stawać się partyjną młodzieżówką.

Rada Naczelna Młodzieży Wszechpolskiej

Warszawa 03.07.2010 r

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Wszechpolacy przeciwko czarnemu rasizmowi

niedziela, 20 czerwca 2010 8:05


Wszechpolacy przeciwko czarnemu rasizmowi

   W dniu rozpoczęcia mistrzostw świata w piłce nożnej, działacze warszawskiej MW zorganizowali akcję ulotkową pod ambasadą Republiki Południowej Afryki. Na ulotkach umieszczona była treść oświadczenia na temat mordów na Burach, jakie dokonują się w tym kraju od czasu przejęcia władzy przez ANC. W ciągu ostatnich 17 lat w wyniku działania czarnych bojówek zginęło tam ponad 3000 Afrykanerów, o czym demoliberalne media na całym świecie wolą milczeć. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem.

Źródo: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Spotkanie z węgierskim nacjonalizmem

poniedziałek, 14 czerwca 2010 8:09


   10 czerwca 2010 w klubie N44 odbyło się spotkanie z Balazsem Szabo, działaczem węgierskiej partii Jobbik. Spotkanie odbyło się w ramach promocji najnowszego numeru „Polityki Narodowej", którego tematem przewodnim są ruchy nacjonalistyczne w Europie.

   Prelekcja połączona z multimedialną prezentacją poświecona była genezie i sukcesom Jobbiku w ciągu ostatnich lat. Na wstępie Szabo przybliżył podstawowe informacje o węgierskim systemie politycznym, by przejść do opisu pierwszej znaczącej siły nacjonalistycznej po 1989 roku, jaką była Węgierska Partia Sprawiedliwości i Życia (MIEP) Istvana Csurki. Niestety był to ruch nastawiony jedynie na walkę parlamentarną, nie spełniający jednak warunków nowoczesnej partii politycznej. W 2002 roku MIEP wypadł z parlamentu. Wtedy też miała miejsce blokada mostu Elżbiety w Budapeszcie, organizowana przez nacjonalistów, przekonanych o wyborczych fałszerstwach. Szabo opisał również kolejne, bardziej znane w naszym kraju wydarzenia w dziejach nowoczesnego nacjonalizmu na Węgrzech: powstanie Jobbiku w latach 2002-2003, szturm na budynek telewizji w 2006 (któremu przewodził goszczący w maju tego roku w Polsce Laszlo Toroczkai, lider HVIM - Ruchu Młodych 64 Komitaty), sukcesy wyborcze Jobbiku z lat 2009 i 2010. Sporo miejsca poświęcił także powstałemu w 2004 roku nacjonalistycznemu serwisowi kuruc.info. Strona ta ma ponad 100 tys. wejść dziennie i jest jedną z najpopularniejszych witryn na Węgrzech.

Po zakończeniu prelekcji nastąpiły pytania słuchaczy. W dyskusji poruszano tematy m.in. działalności węgierskich nacjonalistów w krajach ościennych i możliwych posunięć politycznych Jobbiku w najbliższym czasie.

Zdjęcia z prezentacji:

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/album.php?aid=444502&id=400113975709&ref=mf| JS

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Oświadczenie w sprawie prześladowania ludności afrykanerskiej w RPA

niedziela, 13 czerwca 2010 11:09


   W dniu dzisiejszym w Republice Południowej Afryki rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Ponurym cieniem na tym wielkim piłkarskim święcie kładzie się fakt, że rozgrywki będą odbywały się w państwie, w którym codziennością są prześladowania i okrutne zbrodnie popełniane ze względu na przynależność etniczną. Począwszy od lat 90-tych RPA jest krajem niewyobrażalnego wręcz bezprawia, w którym nikt o białym kolorze skóry nie może czuć się bezpiecznie. Po 1994 r. ofiarą rasistowskich bojówek padło tysiące Afrykanerów.

   „W 1996 roku British Consumers' Association uznała, że krajem najniebezpieczniejszym dla turystów jest właśnie Południowa Afryka. Wedle tej organizacji, więcej niż jeden turysta na 20 zostaje tam zaatakowany przez bandytę lub okradziony przez złodziei. Zapomniano dodać, że 99% wykroczeń w RPA to dzieło Czarnych. Wedle oficjalnych danych, od roku 1994 śmierć poniosło 1400 białych farmerów. Statystyki policyjne nie informują o tych napadniętych, którzy przeżyli. Zatrważające są dane z roku 2002 - policja odnotowała 690 napadów na farmy Białych, oficjalnie zgłoszono przy tym 170 gwałtów na białych kobietach (zwyrodnialcy nie baczyli na wiek gwałconych kobiet oraz na to, że w większości sami zarażają wirusem HIV - jasny był tylko adresat napaści: biały). Przerażająco brzmią relacje lekarzy wzywanych na miejsca zbrodni - zgodnie opisywali, że takiego zwyrodnienia i pastwienia się nad ofiarami nie zna historia medycyny sądowej."*

Skierowana przeciw białej ludności przemoc wpisuje się w obraz obyczajowego zdziczenia, jakie panuje w RPA począwszy od lat 90-tych, którego ofiarami są, oprócz Afrykanerów, przede wszystkim najbardziej bezbronni - kobiety i dzieci.

„Republika Południowej Afryki - pustoszona przez AIDS, trapiona przez bezrobocie i szalejącą przestępczość - stanęła w obliczu nowego problemu. To gwałty, których ofiarą padają małe dzieci, najczęściej dziewczynki w wieku od siedmiu do dziewięciu lat, ale także niemowlęta. RPA zdobyła już smutną sławę kraju z największą liczbą zbrodni na tle seksualnym. Prawdopodobnie co czwarta kobieta w Kraju Przylądkowym została zgwałcona. Tylko siedmiu na 100 przestępców seksualnych trafia do więzienia po prawomocnym wyroku, sprawcy czują się więc bezkarni. Ostatnio zbrodniarze napastują także najmłodszych. Według danych Narodowej Rady ds. Nieletnich, co godzina pięcioro dzieci jest wykorzystywanych seksualnie. W latach 1994-1998 liczba podobnych zarejestrowanych przestępstw podwoiła się. Co druga ofiara nie skończyła jeszcze siedmiu lat. Tylko w ub.r. doszło do ponad 21 tys. gwałtów na dzieciach poniżej 11. roku życia. "To czubek góry lodowej. Takie czyny zgłaszane są bardzo rzadko. Wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami. W rzeczywistości zgwałconych zostało ponad 100 tys. dzieci", twierdzi superintendent policji, Jan Swart, szef jednostki specjalnej w Kapsztadzie, zajmującej się ochroną najmłodszych. Jego zdaniem, liczba gwałtów popełnionych na nieletnich wzrasta co roku o ponad jedną czwartą. "Mamy tu nawet siedmiolatków, którzy wykorzystują seksualnie dwulatków" mówi Swart na łamach niemieckiego magazynu "Stern".**

Młodzież Wszechpolska wyraża swoją solidarność z Afrykanerami i wszystkimi mieszkańcami RPA, którzy wskutek nieudolności lub złej woli panującego od 1994r. w tym kraju reżimu politycznego, stali się ofiarami bezprecedensowej fali morderstw, gwałtów, rozbojów i pospolitego nękania.

Dziś w całej Europie odbywają się pikiety i manifestacje skierowane przeciwko prześladowaniu białej ludności RPA. Europejczycy wyrażają swój zdecydowany sprzeciw wobec niesłychanej liczby aktów przemocy i nienawiści, jakich doświadczają Afrykanerzy. Ich sytuacja oburza tym bardziej, że to właśnie na pracowitości, rzetelności i zamiłowaniu do porządku tej grupy społecznej zbudowana została silna gospodarka Południowej Afryki, wyróżniająca ją spośród innych państw kontynentu. Młodzież Wszechpolska przyłącza się do głosów płynących z wielu państw Europy, nawołujących rząd RPA, na którą zwrócone są dziś oczy całego świata, do zakończenia fali przemocy skierowanej wobec białej ludności, kobiet i dzieci.

W imieniu Zarządu Głównego
Młodzieży Wszechpolskiej
Prezes Robert Winnicki

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Leszek „Eldo” Kaźmierczak o “Ideałach Solidarności” w klubie N44

sobota, 05 czerwca 2010 15:42


   W XXI rocznicę „Wyborów kontraktowych" 4. czerwca 1989, w warszawskim klubie N44 odbyła się debata na temat „Ideałów Solidarności" zorganizowana przez redakcje Polityki Narodowej i Młodzież Wszechpolską. Na zaproszenie organizatorów chętnie przyjęli: Leszek „Eldo" Kaźmierczak, jedna z legend polskiego hip-hopu oraz Krzysztof Bosak, prezes Fundacji Europa Media i gospodarz klubu przy ulicy Nowogrodzkiej. Debatę prowadził student socjologii na UW, członek redakcji "Polityki Narodowej" Marcin Białasek.

   Po omówieniu i scharakteryzowaniu 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, dyskutanci przeszli do właściwiej dyskusji, podczas której Eldo wykazał się bardzo dobrą znajomością tematu oraz ciekawymi wnioskami dotyczącymi procesów zachodzących w Solidarności w latach 80 i 90.

Następnie goście zajęli się omówieniem dzisiejszego stanu Solidarności, która jest już tylko cieniem tej z początków lat 80. Według prelegentów czynnikami wpływającymi na wypalenie się NSZZ, to przede wszystkim stan wojenny, zdrada okrągłego stołu oraz niewykorzystanie szansy na wprowadzenie realnych zmian.

Uczestnicy debaty omówili bieżący stan polskiego społeczeństwa i zjawiska „postpolityki", piętnując charakteryzującą Polaków bierność, wraz z brakiem realnych elit, które czułyby odpowiedzialność za ten kraj, dodatkowo procesem globalizacji i integracji europejskiej.

Następnym punktem debaty była otwarta dyskusja z publicznością, po licznych pytaniach z zapełnionej do więcej niż ostatniego miejsca sali i bardzo wyczerpujących odpowiedziach ze strony zaproszonych gości, nadeszła pora na podsumowanie. Ku zdziwieniu obecnych, Eldo w praktycznie wszystkich punktach dyskusji prezentował poglądy zbieżne z drugim prelegentem Krzysztofem Bosakiem oraz wykazał się świeżym, ciekawym spojrzeniem odpowiadając na pytania bardzo licznie przybyłych na to spotkanie.

Później w kuluarach  jeszcze długo trwały dyskusje, każdy miał szansę zadać swoje pytania, które być może nie pasowały do tematyki spotkania, albo których nie zdążono zadać w trakcie trwania debaty.

Myślę, że wiele oddaje wpis Elda na swoim profilu na Facebooku:

Spotkanie na Nowogrodzkiej 44, młoda prawica, myśląca zaangażowana młodzież, a na wszystko patrzący ze ściany elegancki sędziwy Roman Dmowski :) dziękuję za zaproszenie ;) było inspirująco ;) NC

Źródło: MW


Podziel się
oceń
1
0

MW: I Marsz Życia w Białymstoku

sobota, 05 czerwca 2010 15:38


   Kilkaset osób wzięło udział w I Marszu Życia, który przeszedł ulicami Białegostoku. Uczestnicy chcieli podkreślić w ten sposób, jak ważna jest ochrona życia ludzkiego w każdej jego formie i jak poważnym problem jest walka o tę ochronę. Na czele marszu organizowanego przez białostocki KSM, przemaszerowała grupa podlaskich Wszechpolaków.

   Po mszy św. w kościele św. Rocha, uczestnicy marszu przeszli pod pomnik papieża Jana Pawła II przy bazylice archikatedralnej, gdzie miały miejsce wystąpienia i modlitwa w intencji ochrony życia. Marsz otwierał wielki transparent z napisem "Marsz życia", niesiony przez organizatorów. Uczestnicy trzymali również transparenty z hasłami prorodzinnymi, przeciw aborcji i eutanazji oraz propagującymi ochronę życia. Każdy otrzymał niebieski balonik, który miał być symbolem kruchości życia. Rozdano też niebieskie wstążeczki. "Otocz troską każde życie, wtedy będzie należycie", "Chłopak, dziewczyna, to normalna rodzina", ''Stop aborcji'' - m.in. takie hasła skandowano w drodze pod pomnik Jana Pawła II. - Bardzo kocham ojczyznę i chcę, aby nie było cywilizacji śmierci. Chcę, żeby dzieci się narodziły, żeby nie było eutanazji. Życie pochodzi od Boga i tylko on może je zabrać - mówiła pani Jadwiga, uczestniczka marszu. AA

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Spotkanie z prof. Krasnodębskim

środa, 02 czerwca 2010 14:20


   29 maja 2010 r. o godz. 17.00 odbyło się spotkanie w ramach cyklu wykładów Klubu Wrocławskiego przy ul. Jugosłowiańskiej 65 D. Na nasze zaproszenie odpowiedział znakomity gość - znany socjolog, prof. Zdzisław Krasnodębski, który wygłosił niezwykle interesujący wykład pt. „Rola elit politycznych w Polsce po 1918 i 1989 roku". Wrocławska MW włączyła się w przygotowanie i przeprowadzenie spotkania od strony organizacyjnej.

Prelegent dokonał gruntownej analizy rzeczywistości politycznej w okresie II RP oraz po 1989 r., poruszając szerokie spektrum spraw. Przede wszystkim zwrócił on uwagę na fakt, iż w obecnej sytuacji politycznej zaznacza się prawdziwy deficyt elit przywódczych, co stanowi istotną różnicę w porównaniu do lat 1918-1939. Ten stan implikuje według prof. Krasnodębskiego wiele negatywnych zjawisk społeczno-politycznych, jak np. brak zainteresowania obywateli sprawami publicznymi, nikły szacunek dla władzy państwowej, a także skłonność do porzucania przez polityków założeń programowych oraz konsekwentnej realizacji dalekosiężnych celów. Kolejną różnicą między wymienionymi okresami historycznymi jest fakt, iż w dobie dwudziestolecia międzywojennego dominowała w działaniach politycznych mentalność mocarstwowa stawiająca rację stanu i interes narodowy na piedestale. Okres III RP natomiast cechuje powszechny zanik myśli politycznej zmierzającej do realizacji polskiej racji stanu oraz wytyczającej dalekosiężne cele.

Profesor Krasnodębski poświęcił również wiele uwagi omówieniu wpływu okresu PRL na funkcjonowanie państwa polskiego po 1989 r., przejawiającego się na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim ostateczna likwidacja polskiego ziemiaństwa przetrzebionego w sposób znaczny po doświadczeniach II wojny światowej oraz całkowite niemal pozbawienie niezależności nowych struktur państwowych przez władze komunistyczne, spowodowało zanik elit politycznych. W takich warunkach władza ludowa dbała usilnie o to, by jednostki co bardziej niezależne odsuwać jak najdalej od polityki, a na ich miejsce rekrutować mniej zdolnych, ale bezwzględnie podporządkowanych interesom partii. Nawet pojawienie się w latach 80. olbrzymiego, niemal 10-milionowego ruchu społecznego - NSZZ „Solidarność" nie zamknęło elitom PRL drzwi do kariery w ramach nowego ustroju. Jednocześnie okrągłostołowe elity opozycyjne zostały na trwałe związane więzami lojalności z elitami władzy ludowej, co w dużym stopniu implikuje charakter polskiej sceny politycznej w dobie III RP.

Ważną konsekwencją pokojowych przemian w roku 1989 jest według profesora Krasnodębskiego wykształcenie się swoistego Salonu, który nadaje ton publicznej dyskusji politycznej. Cechą tego wpływowego środowiska jest tzw. moralistyczny transnacjonalizm odrzucający pojęcie interesu narodowego, sprzeciw wobec lustracji oraz rozliczania elit komunistycznych za popełnione zbrodnie. Salon kreuje swoje własne autorytety, jak np. Adam Michnik, Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda oraz bezwzględnie rozprawia się w sposób „intelektualny" z każdym, kto odważy się podnieść rękę na jedynie prawdziwe zasady demoliberalnego ładu.

Prelegent poruszył również w panelu dyskusyjnym po zakończeniu wykładu kwestię bardzo ubogiego języka funkcjonującego w obrębie elit politycznych okresu po 1989 r., który cechuje w dużej mierze wulgarność, skłonność do kolokwializmów i tendencja do przyciągania uwagi odbiorcy bez względu na podstawowe zasady i normy kulturowe. To zjawisko profesor Krasnodębski nazwał palikotyzacją polityki.

Reasumując, kolejne spotkanie w ramach Klubu Wrocławskiego należy uznać za niezwykle udane. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, a każdy kto tego wieczoru udał się na Jugosłowiańską 65 D z pewnością doświadczył wspaniałej przygody intelektualnej i zyskał odpowiednie narzędzia do krytycznego rozumienia dzisiejszej rzeczywistości na polskiej scenie politycznej. Pragniemy serdecznie podziękować profesorowi Zdzisławowi Krasnodębskiemu za interesujące wystąpienie, moderatorowi dyskusji - profesorowi Tadeuszowi Marczakowi, marszałkowi Sejmu RP Januszowi Dobroszowi, a także wszystkim obecnym na sobotnim spotkaniu.

notował
Paweł Kobusiński

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Limanowa - Impreza integracyjna

niedziela, 23 maja 2010 10:45


Limanowa - Impreza integracyjna

   W piątek 7 maja odbyła się impreza integracyja -drużynowa gra w paintball, w której wzięli udział członkowie koła akademickiego oraz limanowskiego MW.

Źródło: MW Limanowa


Podziel się
oceń
0
0

MW: Reaktywacja struktur w Łodzi

piątek, 21 maja 2010 6:31

   15 maja kol. Prezes Robert Winnicki odbył wizytację w Łodzi, niegdyś prężnym ośrodku MW. W ostatnim czasie ma tam miejsce odbudowa struktur naszej organizacji w oparciu o dopływ "świeżej krwi".

   Pełnomocnikiem struktur w łódzkiem został licealista, kol. Adam, który aktywnie pracuje nad rozwojem działalności młodych narodowców na tym terenie. Prezes MW zaprezentował zgromadzonym referat pt."Polska, młodzież polska i Młodzież Wszechpolska w XXI w.", oparty na artykule mającym się ukazać w najnowszej "Polityce Narodowej". Po prelekcji był czas na dyskusję i wzajemne zapoznanie się, kontynuowane podczas spaceru ul. Piotrkowską i wizyty w łódzkiej Manufakturze. Dziękujemy Katolickiemu Klubowi św. Wojciecha, który użyczył nam swojego lokalu. Młoda, narodowa Łódź staje do walki o Wielką Polskę!

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

MW: Zbiórka książek i darów dla Polaków na Białorusi

wtorek, 18 maja 2010 11:18
   Młodzież Wszechpolska rozpoczyna z dniem 17 maja 2010 roku ogólnopolską zbiórkę książek a także innych darów: polskich flag, filmów i utworów muzycznych na nośnikach DVD i CD, koszulek i gadżetów z polską - narodową symboliką, dla Polaków mieszkających na Białorusi. Przyłącz się do akcji!

   Republika Białorusi jest państwem, na którego terytorium jest jedno z największych skupisk Polaków poza granicami Rzeczypospolitej. Co najmniej 400 tysięcy naszych rodaków w tym kraju to nie wynik emigracji lecz tragicznej historii ubiegłego stulecia, która oddzieliła ich ojcowiznę od narodowej Macierzy. Od 2005 roku polscy działacze społeczni spod znaku Związku Polaków na Białorusi zmagają się z represjami i szykanami ze strony białoruskich władz z Aleksandrem Łukaszenką na czele. Związek został zdelegalizowany, jego nieruchomości a nierzadko i mienie ruchome zostały w dużej mierze skonfiskowane na rzecz organizacji stworzonej i powołanej przez te władze. Członkowie nielegalnego ZPB byli i ciągle są skazywani na kary aresztu i obciążani wysokimi grzywnami.

Zważywszy na takie realia działalności polskich społeczników na Białorusi, w poczuciu narodowej solidarności Młodzież Wszechpolska ogłasza rozpoczęcie zbiórki darów na rzecz lidzkiego oddziału ZPB. W Lidzie, położonym na grodzieńszyźnie mieście liczącym 100 tysięcy mieszkańców, niemal czterdzieści procent z nich zadeklarowało polską narodowość. Tamtejszy oddział Związku Polaków również został pozbawiony prze władze zaplecza koniecznego dla prowadzenia swojej społecznej misji. Od dzisiaj możemy wspomóc naszych rodaków w Lidzie przekazując na ich rzecz książki (najlepiej poświęcone historii Polski a szczególnie jej dawnych kresów wschodnich) a także inne dary: polskie flagi, filmy i utwory muzyczne na nośnikach DVD i CD, koszulki i inne gadżety z polską - narodową symboliką.

Zbiórka będzie prowadzona przez wszystkie okręgi Młodzieży Wszechpolskiej. W każdym z nich akcję prowadził będzie specjalny koordynator, z którym od dziś można kontaktować się w sprawie przekazania darów.

Białystok - Albert 501 435 386, ordon44@gmail.com
Gdynia - Paweł 517 363 535, paweloleksik@gmail.com
Katowice - Daria 604 944 655, darka-1989@o2.pl
Kraków - Michał , 511 542 853, mt91@o2.pl
Łódź - Adam 728 502 121, 19mk10@wp.pl
Opole - Szczepan 787 886 658, szczepan.drozdowski@gmail.com
Poznań - Marcin 503 176 318, marcinmajchrzak@o2.pl
Rzeszów - Tomasz 696 859 870, tomszsudol@o2.pl
Szczecin - Rafał 698 362 142, grabowski84@wp.pl
Toruń - Miłosz 667 679 825, mil_and@vp.pl
Warszawa - Ernest 504 773 897, ksiazki_bialorus_wawa@o2.pl
Wrocław - Maciej 697 916 288, mturowski8@gmail.com
Zielona Góra - Krystian 508 100 315, krpk@wp.pl

Źródło: MW


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 744  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275744

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl