Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

ONR: 600. rocznica bitwy pod Grunwaldem

poniedziałek, 26 lipca 2010 12:01


Gdańsk, Grunwald:
   600 lat po wielkiej wiktorii na polach Grunwaldu, 15 lipca 2010 roku Brygada Pomorska ONR zorganizowała spotkanie dotyczące tego pamiętnego wydarzenia, poświęcone konsekwencjom politycznym zwycięstwa nad Zakonem Krzyżackim.

   Wygrana w tej największej bitwie w dziejach średniowiecznej Europy przesądziła o losach wojny polsko-krzyżackiej zakończonej I pokojem toruńskim. Podczas zebrania omówione zostały zarówno korzyści jak i niewykorzystane dla Rzeczpospolitej szanse, jakie wytworzyły się po jednym z największych zwycięstw w dziejach rycerstwa polskiego.

Patriotyczne spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem pod Konsulatem Republiki Niemiec przy Al. Zwycięstwa w Gdańsku.

Delegacji Brygady Pomorskiej nie zabrakło również na "Dniach Grunwaldu 2010" podczas jubileuszowej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Manifestacja z okazji 600.rocznicy Bitwy pod Grunwaldem

sobota, 24 lipca 2010 17:46


Tarnobrzeg:
   10 lipca 2010 roku o godzinie 20.00 pod pomnikiem Bartosza Głowackiego zgodnie z planem rozpoczęła się trzecia z kolei manifestacja z okazji rocznicy wiktorii grunwaldzkiej organizowana przez Obóz Narodowo Radykalny.

Po wysłuchaniu przemówienia i odśpiewaniu Hymnu Młodych narodowcy sformowali szyk i przemaszerowali głównymi ulicami miasta wznosząc patriotyczne okrzyki. Na trasie przemarszu złożono wieńce i zapalono symboliczny znicz pod pomnikiem Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora". Tutaj również jeden z członków tarnobrzeskiego ONR wygłosił krótkie przemówienie, po którym odśpiewano Rotę. Manifestacja zakończyła się pod pomnikiem Jędrusiów na tarnobrzeskim osiedlu Skalna Góra, gdzie przed rozwiązaniem manifestacji odśpiewano Hymn. Manifestacja zgromadziła ok. 80 osób m. in. z: Rzeszowa, Krosna, Wrocławia, Lublina, Stalowej Woli. Podczas pochodu przez miasto okrzyki narodowców spotkały się ze spontanicznie wyrażanym poparciem ze strony przechodniów. szczególny odzew zyskały hasła antyunijne. Organizatorzy mają nadzieję na liczne przybycie osób spoza Tarnobrzega na manifestację zaplanowaną za rok.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
1

ONR: Wyjazd integracyjny śląskich narodowców

wtorek, 20 lipca 2010 20:00


   W dniach 10 i 11 lipca odbyła się wycieczka integracyjna śląskich narodowców. Wzięli w niej udział członkowie śląskich oddziałów Obozu Narodowo-Radykalnego, Mło- dzieży Wszechpolskiej oraz narodowcy niezrzeszeni.

   Zaraz po przyjeździe w Beskidy, działacze narodowi próbowali swych sił we wspinaczce ściankowej. Po paru godzinach wspinania i lekkim posiłku, nastąpił wymarsz w góry. Wieczorem rozpalono integracyjne ognisko, były kiełbaski oraz rozmowy zarówno na tematy ideowe jak i luźniejsze. Następnego dnia nacjonaliści mieli okazję pływać jachtem po Jeziorze Żywieckim oraz korzystać z ożywczych kąpieli w jego toni. Pogoda jak i nastroje dopisały, wyjazdowicze wrócili do domu bardzo zadowoleni (i opaleni). Wkrótce kolejne wspólne wypady.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Brygada Pomorska ONR na pogrzebie ks. prał. Henryka Jankowskiego

niedziela, 18 lipca 2010 14:05


   Brygada Pomorska ONR miała zaszczyt towarzyszyć Księdzu Prałatowi Henrykowi Jankowskiemu w Jego ostatniej drodze na Mszy św. pogrzebowej. Część z nas pełniła również honorową funkcję sztandarowych Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych u boku kombatantów NSZ.

   Ksiądz Prałat Jankowski był wieloletnim proboszczem parafii św. Brygidy w Gdańsku odbudowując ją z ruiny, jaką był ten kościół gdy Ksiądz Proboszcz objął ją swoją posługą. Do historii przejdzie jako jedna z ważniejszych osób które pokonały totalitarny komunistyczny reżim jakim była PRL będąc kapelanem „Solidarności" w chwilach wielkich, jak i w momentach w których nadchodziło zwątpienie w aktywizmie antykomunistycznym, pomagając osobom prześladowanym przez reżim zarówno duchowo, jak i materialnie. Kościół św. Brygidy był w tym czasie centrum działalności Solidarności i oazą wolności w zniewolonym kraju. Zasłużył się także w Gdańsku jako działacz społeczny pomagając ubogim ludziom i domom dziecka, jako mało kto wspierał inicjatywy charytatywne. Wydawać by się mogło że ten wybitny duchowny w III Rzeczypospolitej zajmie miejsce wśród autorytetów, jednak media takie jak TVN czy Gazeta Wyborcza skutecznie oczerniały wizerunek Księdza Prałata, przedstawiając go w całkowicie nieprawdziwym świetle jako osoby łasej na pieniądze i zaszczyty, "antysemity", a nawet pedofila (!). Promowały ludzi marnej kondycji moralnej pokroju Pawła Huelle, którego oszczerstwa zdobywały odpowiedni posłuch.

Na Mszy św. zjawili się też radni miasta Gdańska, wojewodowie pomorscy, Pan Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, pan poseł Jacek Kurski oraz szefowie i członkowie NSZZ Solidarność, którzy nieśli trumnę Księdza Prałata do nawy bocznej kościoła, w której spoczęły Jego zwłoki.

Nie zabrakło też parafian, którzy wielokrotnie wsławili się obroną swojego ukochanego Proboszcza jak i również Polaków z całego kraju, chcących oddać hołd legendzie Solidarności. Na Mszy pogrzebowej zabrakło niestety przedstawicieli rządu i Prezydenta RP, pokazując tym samym jak bardzo Ksiądz Jankowski był osobą dla nich niewygodną.

Źródło: ONR Brygada Pomorska


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Wyjazd integracyjny - Żywiec

środa, 14 lipca 2010 8:06


   19 czerwca odbyła się kolejna wycieczka integracyjna ONR Brygady Górnośląskiej.

   Tym razem celem było miasto Żywiec. Nie udało się wprawdzie zwiedzić Browaru (z powodu Dni Browaru bardzo duża liczba zwiedzających), ale za to obejrzeliśmy Stary Zamek (posiadający między innymi ciekawą wystawę archeoogiczną oraz salę tortur).

Po zwiedzaniu nastąpiła część rekreacyjna. Cały wyjazd wspo- minamy bardzo miło.

Źródo: ONR


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Stanowisko Rady Decyzyjnej ONR wobec współpracy Falangi z Maoistami

poniedziałek, 12 lipca 2010 7:35


Stanowisko Rady Decyzyjnej ONR wobec współpracy Falangi z Maoistami

   W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Falangą, a komunistami z Rewolucyjnej Lewicy Komunistycznej im. Kazimierza Mijala, Zarząd Główny Obozu-Narodowo Radykalnego postanawia bojkotować wszelkie inicjatywy organizacji FALANGA oraz oświadcza, że członkowie tej organizacji będą z naszych manifestacji usuwani.

Obóz Narodowo-Radykalny stanowczo odcina się od tego typu aktów współpracy, oraz od kolejnego kompromitującego Ruch Narodowy przedsięwzięcia.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych - Kałków-Godów 25-26 VI 2010 r..

czwartek, 08 lipca 2010 8:00


   Tradycyjnie w ostatni weekend czerwca odbyła się pielgrzymka żołnierzy i sympatyków Narodowych Sił Zbrojnych do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Kałkowie-Godowie.

   Podczas tak ważnej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicielstwa Brygady Pomorskiej Obozu Narodowo-Radykalnego, która mimo odległego celu przeznaczenia stawiła się, by oddać hołd poległym i kombatantom. Spotkanie z Nimi było jak zawsze bezcenną lekcją historii daną przez świadków tamtych dni. Pomorski ONR miał również okazję pełnić zaszczytną funkcję w poczcie sztandarowym ZŻ NSZ.

Dziękujemy wszystkim za wspólne spotkanie w gronie tak zasłużonych dla Ojczyzny żołnierzy. Do zobaczenia za rok!

Źródło: ONR Brygada Pomorska


Podziel się
oceń
2
0

ONR: 400. rocznica polskiego zwycięstwa w bitwie pod Kłuszynem - 4 VII 2010 r.

czwartek, 08 lipca 2010 7:57

   4 lipca 2010 r. minęła 400-setna rocznica jednego z największych militarnych sukcesów polskiego oręża. Dowodzona przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego polska husaria odniosła wielkie zwycięstwo, pokonując przeważające liczebnie wrogie siły armii rosyjskiej oraz sił sprzymie- rzonych w bitwie pod Kłuszynem.

   Z tej okazji Brygada Pomorska Obozu Narodowo Radykalnego upamiętniła ten dzień referatem historycznym poświęconym wojnie polsko-rosyjskiej oraz dyskusją na temat ówczesnej i obecnej polityki zagranicznej Rzeczpospolitej. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem pod Konsulatem Federacji Rosyjskiej w Gdańsku.

Źródło: ONR Brygada Pomorska


Podziel się
oceń
0
0

ONR: ONR Mazowsze powodzianom

niedziela, 04 lipca 2010 7:44


   Działacze Brygady Mazowieckiej ONR zorganizowali zbiórkę darów dla powodzian. Mimo czasu, jaki minął od drugiej fali powodziowej, zdajemy sobie sprawę, że pomoc nadal jest potrzebna.

   Wśród zebranych darów były głównie ubrania, a tych udało się zebrać dość sporo. W siedzibie warszawskiego PCK dało się zauważyć, że odzew na pomoc dla powodzian jest spory.

Co prawda chwilowo warszawski oddział wstrzymał zbiórkę odzieży, ale to nie oznacza, że ta nie zostanie przyjęta. Wiemy, że jeżeli nawet miałyby ona nie trafić do powodzian, to trafi do innych również potrzebujących. Mamy nadzieję, że w przyszłości odzew na akcje wymagające pomocy rodaków będzie równie duży lub jeszcze większy.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Konferencja nt NSZ

wtorek, 29 czerwca 2010 7:25


   Dnia 21 czerwca 2010r. w Krakowie odbył się wykład kol. Tomasza Greniucha na temat „Narodowe Siły Zbrojne-Żołnierze Wyklęci". Była to prelekcja inaugurująca cykl konferencji w ramach niedawno powołanego Klubu Myśli Historycznej.

   Prelegent przedstawił genezę Narodowych Sił Zbrojnych, a następnie skupił się na historii Henryka Flame „Bartka". To właśnie ten zapomniany bohater jest tematem monografii autorstwa kol. Tomasza zatytułowanej „Król Podbeskidzia. Biografia kpt Henryka Flame". Książka ta była dostępna do kupienia po wykładzie, co wykorzystali obecni słuchacze. Poruszenie tak mało znanego tematu, jak działalność Narodowych Sił Zbrojnych, będącego przez lata białą plamą w naszej historii spowodowało niemałe zainteresowanie. Kol. Tomasz Greniuch, będący historykiem młodego pokolenia specjalizującym się w temacie podziemia antykomunistycznego , z chęcią odpowiadał na wszelkie pytania zadawane przez publiczność. Oprócz członków Obozu Narodowo-Radykalnego na prelekcji obecni byli też przedstawiciele Civitas Christiana, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Wielkiej Polski, prawicowych środowisk kibicowskich, oraz osoby niezrzeszone, którym zależy na poznaniu prawdy o naszej historii. Miejmy nadzieję, że zapoczątkowana tym wykładem inicjatywa wzmocni zainteresowanie Krakowian historią i kulturą Naszej Ojczyzny, oraz otworzy ich serca i umysły na Ideę Narodową.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Uroczystości ku czci polskich partyzantów

wtorek, 22 czerwca 2010 7:21


Wykus:
   12 czerwca członkowie ONR Brygada Świętokrzyska, wzięli udział w uroczystościach ku czci mjr Jana Piwnika oraz innych partyzantów ziemi kieleckiej. Uroczystości odbyły się na Wykusie koło Starachowic, brało w nich udział wiele środowisk patriotycznych, ZHR, członkowie ŚZŻAK, Policja, studenci oraz liczni lokalni patrioci. Uroczystości zakończyły się mszą świętą w intencji Polskich Partyzantów zakończoną podciągającym na duchu kazaniem przeprowadzonym przez księży z parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach.

Tego samego dnia odbyło się również złożenie zniczy w miejscu wymordowaniu Polaków przez AB. Oto tekst wygłoszonego tam przemówienia:

Mamy dziś datę 12 czerwca, większości nic to nie mówi, lecz to właśnie w tym dniu 1940r. w miejscu które nazywamy Stadionem Leśnym, części Kielc odbyła się zbrodnia, wykonana z niewyobrażalnym okrucieństwem.

Dziś ze świeczkami idziemy w tamto miejsce. 70 lat temu tą samą drogą szli niewinni skazańcy. Czuć jest na plecach przechodzące ciarki. Idziemy ciemnym lasem, ścieżką, pod górę. Zbliżając się do tamtego miejsca przepełnia nas fala uczuć, pozostawiając po sobie dziwne otępienie. To samo co my dziś widzimy, widziały oczy niewinnych skazańców, ludzi zakatowanych przez SS, germańskich okupantów. Ten sam las, ta sama ścieżka wiodła ludzi na śmierć, na Okrutny strzał w głowę, o ile komuś się poszczęści i nie będzie musiał konać w mękach. Taki los spotkał tysiące Polaków leżących w tej ziemi, Niemcy nie mieli litości. Polakom którzy byli tu mordowani stawiano tylko jeden zarzut, była nim ambicja, wzniesienie się ponad społeczeństwo tworząc jego kulturę i wartość. Za to musieli zginąć. W akcji Außerordentliche Befriedungsaktion przeprowadzonej w celu likwidacji Polskiej inteligencji Niemcy likwidowali kwiat Narodu Polskiego, w celu pozbawienia go wartości i wynarodowienia. Okupanci zarówno niemieccy jak i sowieccy dokładnie wiedzieli co robią, ich akcje zaplanowane, z premedytacją dokonywały eksterminacji naszej inteligencji. To czego symbolem jest Katyń dokonywało się przez całą wojne, a także po jej zakończeniu w całej Polsce, mord w Kielcach był jedynie cząstka ogromniej akcji komunistów i hitlerowców której efekty jakże mocno dziś odczuwamy posiadając kulawe elity życia społecznego i kulturowego.

Dziś dochodząc do ich mogiły możemy jedynie zapalić świece na ich pomniku, symbol pamięci i szacunku dla tych którzy niewinnie oddali swe życia, jedynie za to że byli Polakami. Powinniśmy dziś o tym pamiętać myśląc o swojej polskości i stosunku do niej.

Źródło: ONR


Podziel się
oceń
0
0

ONR: Podsumowanie działań ONR Dolny Śląsk od lutego 2010 do czerwca 2010

sobota, 19 czerwca 2010 11:43

  Podsumowanie działań ONR Dolny Śląsk od lutego 2010 do czerwca 2010 

   W dalszym ciągu członkowie Brygady organizowali bądź współorganizowali spotkania o charakterze formacyjno-dyskusyjnym, a to mianowicie:

 17 lutego debatę na temat ekologii, która zgromadziła blisko 25 osób (zarówno niezrzeszonych, jak i reprezentujących różne organizacje, np. ONR, NOP, MW, OMP, UPR);

 10 marca dyskusję na temat różnic i podobieństw między Romanem Dmowskim i Józefem Piłsudskim;

25 maja - spotkanie dotyczące zagrożeń wolności osobistej ze strony systemu demoliberalnego oraz tego, czy i w jaki sposób środowiska narodowe i prawicowe powinny odwoływać się do pojęcia "wolności" i bronić go;

18 czerwca - spotkanie z p. Władysławem Dłużniewskim, weteranem Narodowych Sił Zbrojnych.

Prócz tego 6 maja przedstawiciele Brygady spotkali się w bardziej kameralnym gronie z p. Dłużniewskim, by przeprowadzić z nim wywiad dotyczący jego udziału w partyzantce.

Poza działalnością o charakterze "intelektualnym" odbyły się w tym okresie 3 akcje plakatowe, członkowie ONR wsparli swoją obecnością także manifestacje:

7 marca pikietę przeciwko aborcji i feminizmowi, organizowaną we Wrocławiu przez MW i Krucjatę;

13 maja Marsz rotmistrza Pileckiego we Wrocławiu;

22 maja - rocznicowy pochód ONR w Lublinie;

30 maja - przedstawicieka ONR Wrocław brała udział w Marszu Życia i Rodziny w Warszawie;

W tego typu działaniach Brygady bierze obecnie udział kilkanaście osób, głównie uczniów i studentów.

ATW /ONR Dolny Śląsk/


Podziel się
oceń
1
0

ONR: ONR Wrocław zaprasza na spotkanie z weteranem Narodowych Sił Zbrojnych

wtorek, 15 czerwca 2010 13:08


   ONR Wrocław zaprasza na spotkanie z weteranem Narodowych Sił Zbrojnych

  Członkowie ONR Wrocław zapraszają na spotkanie z p. Władysławem Dłużniewskim, weteranem Narodowych Sił Zbrojnych. Civitas Christiana Wrocław, ul. Kuźnicza 11-13, 18 czerwca (piątek), godzina 18.

 Źródło: ONR


Podziel się
oceń
1
0

ONR: Klub Myśli Historycznej i Obóz Narodowo-Radykalny Brygada Małopolska zapraszają na wykład "Narodowe Siły Zbrojne-Żołnierze Wyklęci"

poniedziałek, 14 czerwca 2010 8:12


   Klub Myśli Historycznej i Obóz Narodowo-Radykalny Brygada Małopolska zapraszają na wykład "Narodowe Siły Zbrojne-Żołnierze Wyklęci", połączony z promocją książki Pana Tomasza Greniucha "Król Podbeskidzia. Biografia kpt Henryka Flame "Bartka". Odbędzie się on 21 czerwca o godz. 17:00 w siedzibie krakowskiego Civitas Christiana przy ul. Garbarskiej 9.

 Kliknij by obejrzeć zaproszenie wideo

 Źródło: ONR


Podziel się
oceń
1
0

ONR: Brygada Pomorska ONR na spotkaniu z Januszem Korwin-Mikke

niedziela, 13 czerwca 2010 11:13


   11 czerwca 2010 AD Członkowie Brygady Pomorskiej ONR wzięli udział w spotkaniu przedwyborczym w sali NOT w Gdańsku z kandydatem na Prezydenta RP p. Januszem Korwin-Mikke, prezesem partii Wolność i Praworządność, wieloletnim liderem polskiego konserwatywnego liberalizmu.

   Choć miał to być wykład o polityce morskiej, p. Prezes z powodu nadejścia burzy i przerzedzenia liczby potencjalnych uczestników, stwierdził, iż przyszli tylko wytrwali w liczbie około 60 osób, którzy „i tak wszystko już wiedzą", więc postanowił zmienić formułę na zadawanie pytań (na każde zresztą odpowiadał właściwie mini wykładem). Po chwili zaś zaprosił na katedrę p. Michała Marusika, zasłużonego członka Unii Polityki Realnej i Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, który potrafi mieć jeszcze ostrzejszy język wobec demokracji i być przekonywującym promotorem monarchii. Obaj odpowiadali na liczne pytania dotyczący systemu rządzenia, ubezpieczeń, szpitali, rodziny i wielu innych dziedzin, rozprawiając się z ideą socjalizmu.

Mieliśmy okazję poznać osobiście pewną ikonę Prawicy, która nigdy nie poszła na zgniłe kompromisy, a zarazem przesympatycznego człowieka, z którym rozmawia się bardziej jak ze znajomym niż znaną personą, co stwierdza autor relacji po wcześniejszym spotkaniu na molo. Choć nasz Ruch zdecydował się nie popierać oficjalnie żadnego kandydata w tegorocznych wyborach, nasz wybór jako narodowców wrogich lewicowym naleciałościom wydaje się być oczywisty.

Źródło: ONR Pomorze


Podziel się
oceń
2
0

Licznik odwiedzin:  275 718  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275718

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl