Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

ONR Podhale: Konsultacje polityczne Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale i Ligi Obrony Suwerenności

poniedziałek, 26 lipca 2010 15:29


   23 lipca br. w Witowie, odbyły się konsultacje polityczne pomiędzy przedstawicielami Zarządu Głównego Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale i przedstawicielami Zarządu Głównego Ligi Obrony Suwerenności.

   ONR Podhale reprezentowali: Przewodniczący Tomasz Piczura i Wiceprzewodniczący Norbert Wasik, LOS: Przewodniczący Wojciech Podjacki, Wiceprzewodniczący Andrzej Pawłowicz, Kierownik Oddzia- łu „Gdańskiego" L.O.S. Jarosław Łukaszewski.

 Przedmiotem konsultacji było omówienie stosunków panujących w obrębie Obozu Narodowego, możliwości integracji poszczególnych środowisk narodowych w odniesieniu do przyszłorocznych wybo- rów parlamentarnych przy jednoczesnym zachowaniu niezależności organizacyjnej, a także nakreślenie wizji bliższej współpracy obe- jmującej kluczowe stanowiska polityczne. (ONR Podhale)

 Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
1
1

ONR Podhale: Siwa Polana - Nie samym chlebem człowiek żyje, czyli przyjaźń, braterstwo, nacjonalizm...!

sobota, 17 lipca 2010 8:47


    Narodziny dziecka są wielkim i radosnym wydarzeniem dla całej rodziny. Nic więc dziwnego, że młodzi rodzice chętnie dzielą się swoją radością z bliskimi. 22 czerwca naszej Koleżance i Koledze - Esterze i Tomaszowi przyszła na świat córka, Owidia. Oczywistym więć było, że świeżo upieczeni rodzice chcieli swą radością podzielić się również z przyjaciółmi ideowymi zrzeszonymi w ONR Podhale.


    4 lipca br. na Polanie Siwej dla Koleżanki i Kolegi - Estery i Tomasza wraz z córką - zostało zorganizowane pępkowe „ognisko narodowe". Niegdyś pępkowe było typowo męską imprezą, ale dzisiaj często w takich imprezach uczestniczą również panie. Nie inaczej było i tym razem. Nieodłącznym elementem przyjęcia pępkowego są prezenty dla nowonarodzonego dziecka. Tą właśnie jakże miłą tradycją brać narodowa rozpoczęła cały raut wręczając szczęśliwym rodzicom podarunki.

   Na wspólnym biesiadowaniu zasiadło 15 osób. Niestety nie dojechali do nas Koledzy i Koleżanki z Nowego Targu, Zębu, Cichego, Jordanowa i Rabki. Spotkanie okazało się doskonałą możliwością umożliwiającą podzielenie się radościami i troskami dnia codziennego oraz omówienie ostatnich wydarzeń społecno-politycznych zarówno w naszym regionie jak i w Polsce i na świecie. Tego dnia po raz kolejny udowodniliśmy, że więzi wytworzone poprzez ONR Podhale, to coś więcej niż li tylko wizja wspólnego zapatrywania na świat. Tu liczy się równie przyjaźń, braterstwo i nacjonalizm...! (baz)

 Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: „Bedzies wisioł za cosik. Godki podhalańskie" - działalność ONR Podhale według książki dziennikarzy „Gazety Wyborczej"

poniedziałek, 12 lipca 2010 20:31


    W 15 i 16 czerwca w Zakopanem i Nowym Targu Bartłomiej Kuraś i Paweł Smoleński - dziennikarze „Gazety Wyborczej" - promowali swoją książkę „Bedzies wisioł za cosik. Godki podhalańskie". W gruncie rzeczy zarówno sama książka - nota bene dość marnego pióra - jak i jej podhalańska promocja w ogóle nie wzbudziłyby naszego zainteresowania, gdyby nie fakt, że jeden z rozdziałów w/w publikacji poświęcony został działalności nikogo innego jak Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale.


    Intrygujące, że tak wiele miejsca media poświęcają lokalnemu Stowarzyszeniu - a tu na dodatek książka. Sadząc po ilości artykułów oraz z jakim uwielbieniem mainstreamowe media publikują informacje dotyczące działalności ONR Podhale śmiało można wysnuć teorię, że znacznie zwiększają one ich poczytność...

Wróćmy jednak do książki, a ściślej do rozdziału zajmującego sie tematyką ONR-Podhale. Coby jednak o tej publikacji nie sądzić, zapewne wzbudzi ona na terenie Podtatrza wiele emocji i kontrowersji. I o to chyba chodziło jej autorom. I tak w rozdziale „Dobre chłopcyska, ino troske brojom" o dziwo możemy znaleźć opinie wyrażające nieskrępowany podziw dla aktywizmu ONR-P. Ale oddajmy głos fragmentom poświęconego nam rozdziału:

    Janusz Majcher powiada: „Nie wiem dlaczego pojawili się się u nas. Może to jakiś klimat, atmosfera?".
    Zaczęło się kilka lat temu. Trzeciego maja Janusz Majcher - wówczas zwykły radny w opozycji do ówczesnego burmistrza Zakopanego Piotra Baka - zobaczył grupkę młodych ludzi maszerujących w pochodzie miejskich uroczystości patriotycznych (...).
- Pomyślałem: ki czort? Potem dowiedziałem się, że robią sobie fotografie pod popiersiem Jagiełły, że przyjeżdżają do nich podobni faceci (...), spotykają się w Dolinie Chochołowskiej na jakiś rajdach. Na kolejnej uroczystości znów oni. Wykrzykują: „Polska dla Polaków!". Co jakiś czas pojawiają sie plakaty. Chodzą na posiedzenia rady Miejskiej, nagrywają i fotografują. Nagle bomba - w Zakopanem mają oficjalną siedzibę, na dodatek na terenie należącym do szkoły, za płotem mojej rodzinnej posesji. Spotykają się z władzami miasta (...). Zwracam uwagę burmistrzowi Bąkowi, że w Zakopanem dzieje się cos nie tak. Burmistrz na to, że jego funkcja wymaga, by spotykać się z wszystkimi (...).
    Majcher dodaje: „Powiem z całą odpowiedzialnością, że wydał mi sie ich protektorem".


(...)     Lecz gdzie ten specyficznie podhalański klimat, o którym mówi Janusz Majcher? (...) Może (...) na Podhalu było zupełnie zwyczajnie. W 1989 roku nadeszła wolność i nagle ujawnili się nacjonaliści: a to lokalny dziennikarz, który dotychczas krył swoje poglądy, a to szanowany nauczyciel w miejscowej szkole, jakiś emeryt, jakiś naukowiec, pracownik miejscowego muzeum, ksiądz. I tak poszło.

(...)     Andrzej Gasienica-Makowski, starosta tatrzański wspomina:
    - Zaszedłem do nich na opłatek w 2006 roku. Patriotyczna uroczystość, akurat odnaleziono w podzakopiańskim Zębie przedwojenny sztandar Stronnictwa Narodowego. Tak sobie siedziałem. Poszedłem, bo zapraszali. Nie byłem jedyny.


(...)     Na stronie internetwej ONR Podhale czytamy także:
    Otrzymawszy pisemne zaproszenie na zebranie wiejskie od wójta Gminy Kościelisko Pana Bohdana Pitonia, Koło Witów ONR Podhale, chcąc uczestniczyć w życiu społeczności swojego regionu dnia 3 sierpnia br. [2007] wzięło aktywny udział w konsultacjach gminnych z mieszkańcami miejscowości Witów na temat kierunku rozwoju i zagospodarowania swojej miejscowości.

     Wójt Pitoń odnośnie powyższej notatki mówi:
    - Zaproszenie wysłałem do wszystkich mieszkańców gminy, żadnego ONR-u nie faworyzuję. Sami przyszli.
    Ale pół roku później Urząd Gminy w Kościelisku śle nowe zaproszenie do ONR Podhale, by skorzystali z unijnej dotacji na „kultywowanie tradycji społeczności lokalnej", a Janusz Majcher komentuje:
    - mam wrażenie, że coraz więcej ich widać. Mają jakąś dynamikę.


(...)     Ojciec Tomasza P., lidera ONR podhale, jest Jan Piczura z Witowa, powiatowy pełnomocni PiS-u.
    Zrazu Piczura senior powiadał, że nic nie zarzuca synowi:
    - Ma prawicowe przekonania. Sam mam takie same. Nic takiego złego nie zrobił, za co należałoby go skazać. Społecznie działa w ONR-ze na rzecz idei narodowej.


(...)     Tylko portal internetowy „Zakopiański Bazar" uważa, że Bąk padł ofiarą nagonki:
    Zastosowano schemat znany już z wyborów samorządowych, polegający na przedstawieniu byłego burmistrza jako osoby rzekomo wspierającej ruchy faszyzujące. Pretekstem jest oczywiście działalność ONR Podhale, który w ocenie dziennikarzy z „Tygodnika Podhalańskiego" i „Gazety Wyborczej" jest ruchem faszyzującym (...). Nie liczy się to, że organizacja działa legalnie, nieważne, co ma zapisane w statucie.

    Nie jest łatwo rozmawiać z Janem Piczurą. Bo jak pytać ojca, szanowanego obywatela Witowa, o grzechy syna?
    - Jeśli nabroił, to dostanie karę. Ja tam nie wiem, jak było, ale tak powinno być - tłumaczy ojciec.
    Co myśli o Baku?
    - Wartościowy, oczytany człowiek. Dobrze, że się z nimi spotykał. Mądry, mógł im w głowach ułożyć.
    A o ONR?
    - Idei narodowej służyć trzeba, bo to idea godna i święta. Sam jestem za taką ideą i za organizacjami, bo jak ich nie ma - pusto dookoła. Musi być ktoś z prawicy, ktoś z narodowców. To przecież demokracja, o to nam wszystkim szło. Zakazać nie wolno.

    Coś jednak uwiera Jana Piczurę. To, że o ONR-ze mówią: „faszyści". Każdy wie, kto to faszysta. To bardzo boli.
    Co do tych Żydów, to raczej niepotrzebnie na nich krzyczą. On osobiście raczej by nie krzyczał. Ale Żydzi są przebiegli, mają pieniądze, rządzą na świecie. Tak było jest i będzie.
    Co zaś sie tyczy PiS-u, to partia Kaczyńskiego nie ma żadnych związków z ONR-em. Jan Piczura oświadcza to jako powiatowy pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości.
    - Widziałem - dodaje - jakichś chłopców u syna. Grzeczni byli, układni. Na Wszystkich Świętych wiązali wieńce, a potem składali na grobach. Nie ma w tym nic złego - sami panowie wiedzą. To fajne chłopaki, ideologiczne i narodowościowe. Mundury - co tam. Schludnie ubrani. Po Chochołowskiej chodzą? A gdzie mają chodzić? (...).
    - A że nabroili? Może i nabroili. Nawet dobre chłopaki czasem broją.


    W podzięce dla dziennikarzy „Gazety Wyborczej" za poświęcony nam czas chce się rzec: psy szczekają, a karawana podhalańskiego nacjonalizmu jedzie dalej... (ONR_Podhale)

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: Whisky Johnnie Walker Red Label - edycja limitowana specjalnie dla (...) & ONR Podhale

środa, 16 czerwca 2010 11:36

Z cyklu: bez komentarza
Źródło: ONR Podhale

Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: ONR Podhale na uroczystej Sesja Rady Miasta Zakopane

wtorek, 08 czerwca 2010 14:46


   7 czerwca br., z okazji VIII Dni Zakopanego, w 20. rocznicę powstania samorządu terytorialnego odbyła się w Urzędzie Miasta Zakopane Uroczysta Sesja Rady Miasta. W Sesji uczestniczyli przedstawiciele ZG ONR Podhale.

   Uroczystości otworzyło wystąpienie posła na Sejm RP Marka Plury "Aktywny samorząd - aktywni niepełnosprawni", w którym to poseł jako osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim przyznał, że Zakopane jest na dobrej drodze w pokonywaniu ograniczeń dla niepełnosprawnych. Następnie głos zabrali: pełnomocnik Prezyde- nta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych Bogdan Dąsal i zastępca dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Kosiński.

W kolejnym punkcie porządku obrad burmistrz Janusz Majcher wręczył doroczne Nagrody Burmistrza Miasta Zakopane. W tym roku docenieni zostali przez kapitułę Władysław Walczak Baniecki, Stefan Rogalski, i Arkadiusz Waloch.

20 lat samorządu w Powiecie Tatrzańskim podsumował Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski, a burmistrz Janusz Majcher wręczył listy gratulacyjne radnym z dwudziestoletnim stażem: Władysławowi Łukaszczykowi, Władysławowi Długoszowi, Edwardowi Tyborowi i Władysławowi Piszczkowi. Na zakończenie Uroczystej Sesji wystąpił Maciej Krupa, pierwszy przewodniczący, wybranej w wolnych wyborach samorządowych 27 maja 1990 roku Rady Miasta Zakopane. (ONR Podhale)

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale - Dol. Chochołowska: Ognisko integracyjne Koła Witów ONR Podhale

niedziela, 06 czerwca 2010 11:20


   Dnia 3 czerwca 2010. witowskie Koło ONR Podhale zorganizowało w Dolinie Chochołowskiej tradycyjne ogni- sko integracyjne. Na wspólne biesiadowanie przybyli również zaproszeni goście zakopiańskich struktur ONR-P.


   Ognisko rozpoczęło się po godzinie 15.00 i trwało do późnych godzin wieczornych. Wzajemna wymiana poglądów, problemów oraz celów i zadań stojących przed naszym Stowarzyszeniem była jednym z wielu tematów poruszanych przy wspólnych rozmowach. Tradycyjnie, jak na ognisko przystało, było pieczenie kiełbasek, boczek i piwko ;). Było również dużo śmiechu, a to jest chyba najważniejsze. Impreza była bardzo przyjemnym sposobem na zintegrowanie ze sobą, zwłaszcza osób będących od niedawana w naszych szeregach.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za fantastycznie spędzony czas, za kreatywność, zaangażowanie, artyzm, entuzjazm, a przy tym przednią zabawę. Miejmy nadzieję, iż tego typu spotkania będą odbywały się częściej przyczyniając się tym samym do konsolidacji naszego środowiska. Czołem!

ONR Podhale Koło Witów

Źródo: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: ONR Podhale na spotkaniu organizacji pozarządowych Powiatu Tatrzańskiego

środa, 02 czerwca 2010 14:09


   Na adres siedziby ONR Podhale wpłynęło zaproszenie od władz Starostwa Powiatowego w Zakopanem na spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Tatrzańskiego.

   Spotkanie odbyło się 1 czerwca br., w Sali Obrad Powiatu Tatrzańskiego. Organizatorem był Urząd Miasta Zakopane oraz Starostwo Powiatowe w Zakopenem. Spotkaniu przewodniczył Wicestarosta Tatrzański mgr inż. Andrzej Skupień.

Spotkanie miało charakter informacyjno - konsultacyjny i zostało poświęcone dyskusji dotyczącej „Samorządowej Akademii Współpracy" - projektu realizowanego przez Fundację Biura Inicjatyw Społecznych w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Głównym celem przedsięwzięcia jest poszerzenie zakresu i jakości współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi, które biorą udział w projekcie, a lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Projekt zakłada przeprowadzenie kompleksowego cyklu edukacyjnego dla przedstawicieli poszczególnych organizacji. W przyszłości, w ramach przedsięwzięcia zorganizowany zostanie cykl zajęć, którego program został opracowany w oparciu o model wypracowany przez ogólnopolską Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT oraz doświadczenia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Na spotkaniu (m.in.) obecni byli przedstawiciele i przedstawicielki następujących organizacji: Obóz Narodowo-Radykalny Podhale, Zakopiańskie Stowarzyszenie Kulturalne, Zakopiańska Fundacja Narodowa SKANSEN, Klub Inteligencji Katolickiej, Podhalański Uniwersytet III Wieku, KONKRET Stowarzyszenie Ludzi Pozytywnie Myślących, Polski Związek Głuchych - Zespół „Halny Wiatr", Towarzystwo Edukacji Artystycznej, Tatrzańska Fundacja Pomocy Społecznej, Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Tatrzańska Fundacja Muzyczna, Polski Związek Niewidomych, Tatrzańskie Centrum Gospodarczo-Turystyczne. (NW)

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale - Zakopane: ONR Podhale na wiecu przedwyborczym Jarosława Kaczyńskiego

niedziela, 30 maja 2010 16:26


     Nie jesteśmy zwolennikami kandydata na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskie- go. Nie zmienia to jednak faktu, że aktywnie uczestnicząc w życiu naszego regionu członkowie zakopiańskiego Koła ONR Podhale w wielką ciekawością udali się na spotkanie przedwyborcze tegoż kandydata. 

  
29 maja, w sobotę po południu kandydat PiS na prezydenta przybył do Zakopanego, gdzie przedstawił założenia swego programu wyborczego. Wizytę rozpoczął w Sanktuarium na Krzeptówkach, skąd góralską bryczką z banderią pojechał na Plac Niepodległości, gdzie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Podhala.

Jak można było przypuszczać na Placu Niepodległości przywitało Jarosława Kaczyńskiego wielu górali. "Jestem tym samym Jarosławem Kaczyńskim, którym byłem, tylko może ludzie patrzą teraz na mnie wielowymiarowo. Oczywiście przeżyłem coś strasznego, cierpienie mnie jednak nie przytłoczyło. Wiem teraz lepiej niż kiedykolwiek, że mam dość sił, by pracować dla Polski w każdej sytuacji" - mówił Kaczyński.

  Wiec, na którym nie zabrakło senatorów: Stanisława Koguta i Tadeusza Skorupy oraz posłów: Anny Paluch i Edwarda Siarki, prowadziła Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa kampanii Jarosława Kaczyńskiego. Przed wystąpieniem kandydata, do głosowania na niego zachęcali Zofia Stachoń-Bigos i Jan Piczura, a zakopiański radny Jerzy Zacharko przeczytał apel Tatrzańskiego Społecznego Komitetu Poparcia Kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RP. Pojawili się także politycy m. in. Zbigniew Ziobro, Arkadiusz Mularczyk, Barbara Bartuś, Michał Kamiński, Bolesław Piecha, Andrzej Adamczyk, Jan Dziedziczak, Kazimierz Wiatr, Zbigniew Cichoń i Stanisław Kogut.

 Na zakończenie Jarosław Kaczyński dostał od górali, których reprezentował Jan Piczura - szef tatrzańskiego Prawa i Sprawiedliwości, pas i spinkę góralską.

 Po przemówieniach rozpoczął się na Placu Niepodległości koncert zespołu De Press. W strugach deszczu przed sceną pozostali jednak już tylko najwytrwalsi. (ONRP-Z)

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: Starostwo Tatrzańskie zaprasza ONR Podhale...

wtorek, 18 maja 2010 15:18


   17 maja br. na adres siedziby naszego Stowarzyszenia wpłynęło zaproszenie ze Starostwa Powiatowego w Zakopanem - od Wice- starosty Tatrzańskiego mgr inż. Andrzeja Skupnia - na spotkanie organizowane w ramach „Samorządowej Akademii Współpracy" - projektu realizowanego przez Fundację Biura Inicjatyw Społecznych w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

   Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie zakresu i jakości współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi biorącymi udział w projekcie, a lokalnymi organizacjami samorządowymi
- czytany w zaproszeniu.

   Cel ten bliski jest założeniom regionalnego charakteru działalności społeczno - politycznej ONR Podhale. Mamy zatem nadzieję, iż projekt „Samorządowej Akademii Współpracy" skutecznie przyczyni się do współdziałania samorządu lokalnego i podhalańskich organizacji pozarządowych na rzecz naszego regionu, gdzie aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego i przyczynianie się do rozwiązania określonego lokalnego problemu lub zaspokojenia pewnej potrzeby mieszkańców jest przecież jednym z ważniejszych zadań zarówno samorządów jak i lokalnych organizacji pozarządowych. ONR Podhale 

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: Praca pisemna w gimnazjum o ONR Podhale

niedziela, 16 maja 2010 10:35


     Kilka dni temu otrzymaliśmy wypracowanie uczennicy III klasy jednego z gimnazjów dotyczącego naszego Stowarzyszenia. Wypra- cowanie to było częścią zadania z lekcji języka polskiego, które brzmiało: Kwintesencja współczesnego świata. Poniżej przedstawiamy całość wypracowania, za które autorka otrzymała ocenę celującą. Z zadowoleniem i wielkim optymizmem przyjmujemy fakt, że istnieją jeszcze placówki edukacyjne, w których zarówno uczniowie jak i grono pedagogiczne nie uległo zwyrodnieniu intelektualnemu tak szeroko dziś postępującej poprawności politycznej. 

                                                                                              ONR Podhale "Kwintesencja współczesnego świata"

 
   We współczesnym świecie człowiek w pogoni za pracą, pieniądzem coraz częściej zapomina co jest w życiu najważniejsze... Wielu ludzi zaczyna uważać kodeks Hammurabiego za coś świętego, a przecież nie na tym to polega... Nie jest to jednak najgorsze - młodzi ludzie coraz częściej zapominają o prawdzie i starają się żyć w tym swoim zakłamanym świecie...

Niewiedza
    W XXI w. tyle mówi się o prawdzie , ale może najpierw zastanówmy się nad tym pojęciem, bo przecież ,,Prawda została już dawno zilustrowana i wypadła negatywnie. Nie nadaje się na dzisiejsze czasy. Jest za mało relatywna".

W dzisiejszym świecie ludzie coraz częściej ,,nie wiedzą, a mówią". Posłużę się przykładem ONR Podhale. Jest to stowarzyszenie, które broni słowem i czynem zasad konserwatyzmu, tradycjonalizmu i nacjonalizmu. Choć większość ludzi uważa, iż członkowie tej organizacji są neofaszystami i rasistami. Ostro krytykowane jest ich podnoszenie rąk do góry, które każdemu kojarzy się z hitlerowskim ,,sieg heil". I znowu można zwrócić się do powyższego stwierdzenia: ,,Ludzie nie wiedzą, a mówią". Jest to salut rzymski, a nie pozdrowienie hitlerowskie. „Otóż, nie jest historyczną tajemnicą, że wyciągniętą prawą dłonią z okrzykiem ,,Czołem Wielkiej Polsce!" lub też samym ,,Czołem!" pozdrawiali się przedwojenni, polscy narodowcy już w latach 20." - mówi wiceprzewodniczący Norbert Wasik.

Nie szata zdobi człowieka
    Jak łatwo oceniać ludzi po wyglądzie... Działacze ONR Podhale często kojarzeni są ze skinami. Ale mało ludzi wie o tym, że stowarzyszenie to corocznie zimą dokarmia zwierzęta, pomaga potrzebującym, podejmuje wiele akcji dobroczynnych i charytatywnych.

    Obecnie zadaję sobie pytanie: ,,Dlaczego o tym się nie mówi? Dlaczego ludzie żyją w tym zakłamanym świecie, nie starając się dochodzić do prawdy?". Być może rację miał ten, który wypowiedział się na temat kłamstwa: ,,Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą".


                                                                                                                                                                    PR
***

*** Autorka nie jest związana z ONR Podhale. Imię i nazwisko wyłącznie do wiadomości ZG ONR Podhale.


Źródło: ONR Podhale
Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: Witów Extreme Group i Norbert Wasik (ONR Podhale) wspiera Fundację „Poza Horyzonty" Jaśka Meli

środa, 12 maja 2010 16:57
    W dniach 28-29 kwietnia 2010 r. Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty" wraz z młodzieżą z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Krakowie gościła w schronisku na Starych Wierchach. Był to jej drugi z trzech planowanych wyjazdów w ramach pierwszej edycji fundacyjnej akcji „Niepełnosprawni w górach".


   Głównym punktem programu była możliwość jazdy quadami po bezdrożach Gorców ze Starych Wierchów na Maciejową. Uczestników wyprawy wozili quadowcy z Witów Extreme Group, pośród których był m.in. wiceprzewodniczący ONR Podhale Norbert Wasik. Początkowo nieśmiało i z oporami, później z coraz większą ochotą i zapałem niesłysząca młodzież decydowała się na przejażdżkę wytyczoną trasą - co ważne uśmiechów i krzyków radości nie było tu końca.

Serdecznie dziękujemy ekipie z Witowa za poświęcony nam czas! Późna pora, a co za tym idzie ciemność rozświetlona jedynie światłem pięknej pełni księżyca i reflektorami quadów, błoto (oj padało wcześniej w Gorcach, padało...) i bardzo off-roadowa trasa  (...).Wszystko to dostarczyło niezapomnianych wrażeń uczestnikom wyjazdu!
- czytamy na oficjalnej stronie Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty". (baz)

                                                                                        ***

*Jan Mela (ur. 30 grudnia 1988 w Gdańsku) - polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca bieguna północnego i bieguna południowego. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu. Założył fundację „Poza Horyzonty". Jest współautorem programu podróżniczego w Radiu Kraków - „Między biegunami".

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: ONR Podhale na gminnym szkoleniu: „Przeciwdziałanie sprzedaży alkoholu i tytoniu nieletnim w oparciu o przepisy obowiązującego prawa”

wtorek, 27 kwietnia 2010 17:34

 
   Gminna Komisja ds. Profilaktyki, Rozwiązania problemów Alkoho- lowych i Narkomanii z siedzibą w Czarnym Dunajcu zorganizowała nieodpłatne szkolenie dla przedsiębiorców sprzedających alkohol na terenie Gminy Czarny Dunajec. Szkolenie odbyło się 27 kwietnia br. w sali widowiskowej OSP w Czarnym Dunajcu.

   Gośćmi szkolenia byli m.in. przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale, którzy z szczególną ciekawością zapoznali się z wytyczaniem kierunków działań na rzecz niwelowania zjawisk społecznie niepożądanych, dolegliwych i negatywnych jakim jest alkoholizm i narkomania. Podczas szkolenia omówiono przeciwdziałanie sprzedaży alkoholu i tytoniu nieletnim w oparciu o przepisy obowiązującego prawa. Zaprezentowano również programy pomocy społecznej, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, mające na celu wspieranie grup szczególnego ryzyka, prowadzące do ich integracji. Szkolenie zostało przeprowadzone przez specjalistów Studia Profilaktyki Społecznej. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał materiały związane z samym zagadnieniem oraz imienne certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. (onrp)

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: Porozumienie polityczne Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale i Ligi Obrony Suwerenności

poniedziałek, 26 kwietnia 2010 17:46


  W dniu 26 kwietnia 2010 roku, Liga Obrony Suwerenności i Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale zawa- rły porozumienie o współpracy, którego celem jest integracja polskich środowisk narodowych i patrioty- cznych.

   Doświadczenia wynikające z dotychczasowej działalności oraz stan Państwa Polskiego pogrążonego w kryzysie, uzależnionego od obcych ośrodków decyzyjnych i rządzonego przez nieodpowiedzialne i skompromitowane siły polityczne wskazują na pilną potrzebę współpracy wszystkich, jak dotąd rozproszonych wysiłków podejmowanych przez ugrupowania patriotyczne.
Dlatego władze LOS i ONR Podhale będąc świadome odpowiedzialności za przyszłe losu Narodu i Państwa Polskiego oraz przeświadczone o potrzebie odnowy moralnej polskiej polityki, zawarły porozumienie, na następujących zasadach:

1. Przedstawiciele obu wymienionych organizacji oświadczają, że porozumienie polityczne, którego są sygnatariuszami otwarte jest na współpracę z wszystkimi organizacjami społeczno-politycznymi odwołującymi się do tradycji narodowo - patriotycznej.
2. Liga Obrony Suwerenności i Obóz Narodowo-Radykalny Podhale zobowiązują się do wzajemnego informowania o podejmowanych inicjatywach oraz do nawiązania współpracy we wszelkich możliwych dziedzinach znajdujących się w zakresie ich aktywności społeczno-politycznej.
3. Porozumienie między wymienionymi organizacjami oparte jest na zasadach pełnej autonomiczności zawierających je podmiotów i każda ze stron zobowiązuje się do szanowania odrębności i suwerenności podejmowania decyzji przez partnera porozumienia.
4. W imieniu Ligi Obrony Suwerenności porozumienie podpisuje Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Andrzej Pawłowicz, natomiast w imieniu Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale Przewodniczący Tomasz Piczura i Wiceprzewodniczący Norbert Wasik (...).
5. Porozumienie zawarte jest na czas nieograniczony i sporządzone jest w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron porozumienia.

                                                                                                                                       ZG ONR Podhale

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale: Zakopiańskie Koło ONR Podhale na Mszy świętej i uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy

piątek, 16 kwietnia 2010 10:08


   11 kwietnia, w niedzielę, dzień po tragedii pod Smoleńskiem o godz. 17.00 w zakopiańskim kościele Najświętszej Rodziny odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii Kaczyńskiej, ostatniego Prezydenta RP na uchodźctwie i honorowego obywatela Zakopanego Rysza- rda Kaczorowskieg oraz wszystkich ofiar katastrofy samolotu w Smoleńsku.


   Mszy św. przewodniczył ks. infułat Stanisław Olszówka, a uczestniczyli w niej bardzo licznie przedstawiciele lokalnych władz, stowarzyszeń i instytucji, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Zakopanego. Zarząd Główny Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale reprezentowała delegacja zakopiańskiego Koła ONR Podhale.

Po Mszy Św. uczestnicy nabożeństwa udali się na Stary Cmentarz. Tam pod Krzyżem Katyńskim złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. AK

Źródło: ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

ONR Podhale - Witów: Msza Święta w intencji Prezydenta i tragicznie Zmarłych...

niedziela, 11 kwietnia 2010 10:18


   W związku z tragedią jaka dotknęła Państwo Polskie, w wyniku której śmierć poniósł prezydent RP Lech Kaczy- ński, Jego małżonka oraz dziesiątki najważniejszych osób w naszym Państwie 10 kwietnia 2010 r. w kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Witowie o godz. 18-tej odbyła się Msza Święta w intencji Prezydenta i tragicznie Zmarłych.

   We Mszy Św. uczestniczyły poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej, Związku Podhalan i Zespołu Szkół w Witowie. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele władz samorzą- dowych, lokalnych stowarzyszeń w tym przedstawiciele Witowskiego Koła ONR Podhale - z przewodniczącym Zarządu Głównego Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale, Tomaszem Pichurą na czele - a także mieszkańcy Gminy Kościelisko.

Po zakończonej Mszy Św. złożono kwiaty i zapalono znicze pod kamieniem upamiętniającym pontyfikat Jana Pawła II. (baz)

Źródło:
ONR Podhale


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 748  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275748

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl