Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

OWP: Akcja propagandowa krakowskiego oddziału OWP

niedziela, 25 lipca 2010 13:37


 Akcja propagandowa krakowskiego oddziału OWP

   Krakowski oddział OWP przeprowadził akcję na krakowskim Podgórzu czyli jednego z największych skupisk osiedli w Krakowie. Akcja miała charakter informacyjny i została przeprowadzona kilku stopniowo, czyli w formie, rozlepiania wlepek, jak i rozprowadzania ulotek. Akcja ta będzie kontynułowana nadal, wraz z innymi formami działań, o których będziemy informować.

 Źródło: OWP Kraków


Podziel się
oceń
0
0

OWP: OWP na Marszu Grunwaldzkim

wtorek, 20 lipca 2010 20:07


   Dnia 17 lipca 2010r. delegacja działaczy i sympatyków Obozu Wielkiej Polski, wzięła udział w uroczystym Marszu Grunwaldzkim, zorganizowanym przez Młodzież Wszechp- olską. Pochód wyruszył spod pomnika Romana Dmowskiego, do Grobu Nieznanego Żołnierza. O godzinie 11.00 uformowana kolumna ruszyła na czele z niesioną wielką flagą biało-czerwoną - jako manifest przywiązania i oddania Ojczyźnie.

   Było nas kilkaset, ramię w ramię, lecz polskojęzyczne media, wypróbowaną metodą, podawały liczbę co najmniej o połowę niższą. Wszyscy w trakcie przemarszu skandowali: „Dziękujemy Wam za Grunwald!", „Cześć i chwała Bohaterom!", „Nasza polskość - naszą chlubą", „Silny Naród - Wielka Ojczyzna", „Naszym celem - Wielka Polska!", „Wielka Polska w naszych sercach", „Bóg! Honor! i Ojczyzna!", „Nie tęczowa! Nie czerwona! Tylko Polska Narodowa", "Chłopak! Dziewczyna! Normalna rodzina!".
Oddaliśmy w ten sposób Hołd zwycięskiemu rycerstwu w 600. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem. 

 Z pieśnią Roty na ustach, pochód wkroczył na plac, kierując się ku Grobowi Nieznanego Żołnierza, składając symboliczną wiązankę. Na zakończenie Marszu, delegacja OWP uczestniczyła w pamiątkowych fotografiach z naszymi przyjaciółmi z Węgier - z partii Jobbik. 

    Dla informacji dodajmy, iż była to jedyna partia w tym państwie, przeciwna euro-kołchozowi. W obecnym 2010 roku, Jobbik zbobył 16,6% głosów, zasiadając w parlamencie, stając się trzecią siłą polityczną na Węgrzech. Ma też najniższą średnią wiekową. W młodości, zapale, zaangażowaniu i oddaniu jest siła! Życzymy działaczom narodowej partii Jobbik samych sukcesów w obronie suwerenności i moralności Węgier.

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Niesiołowski (PO) atakuje Ruch Narodowy

poniedziałek, 12 lipca 2010 7:47


   W tzw. "Gazecie wyborczej" z 30 czerwca 2010 roku pojawił się kolejny paszkwil Stefana Niesiołowskiego niegdyś ze sławetnego Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego (ZCHN) a dziś z Platformy Obywatelskiej (PO).

       Próba krytyki współczesnego Ruchu Narodowego zaczyna się od zamieszczonej fotografii z akcji OWP pod Żydowskim Instytutem Historycznym z 26 czerwca 2009 roku. Oprócz w/w fotografii z elementów graficznych mamy niestety wątpliwą przyjemność oglądania samego Niesiołowskiego. A sam artykuł pozostaje na tyle ogólnikowym i nieskładnym, że ciężko tu a jakąkolwiek polemikę kiedy stronie przeciwnej argumentów właściwie brak. Trudno nie oprotestować kiedy ŻiH formuuje teorie, że w Holokauście udział brali Polacy a środowiska roszczeniowe pod komendą Davida Pelega domagali się 65 mld dolarów (dziś chcą już pięć razy tyle). Media informują, iż całkowity dług publiczny przekroczy 3 bln złotych, upadnie około 4 tyś polskich sklepów, pożyczamy pieniądze zbankrutowanej Islandii i okrytej kryminalną sławą Mołdawi a w planach mamy też "ratowanie" strefy euro (mimo, że w niej nie jesteśmy) i to na kilkaset milionów euro jak proponuje minister z PO Jacek Rostowski. Dalej mamy o załamaniu polskiej gospodarki, które "wisi na włosku" i że emerytom "brakuje na wszystko".

Bez komentarza.
http://wyborcza.pl/1,75515,8079550,Dmowski_by_sie_zdziwil.html

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: 81. rocznica Traktatu Wersalskiego

sobota, 10 lipca 2010 21:03


   W związku z kolejną rocznicą tego wydarzenia działacze narodowi z Warszawy zorganizowali uroczyste obchody pod pomnikiem Romana Dmowskiego.

   Przemawiali kolejno m.in.: kol. Przemysław Górny (weteran Ruchu Narodowego i honorowy przewodniczący RN  OWP) , kol. Marian Barański (weteran Ruchu Narodowego i honorowy prezes ZG OWP), kol. Sławomir Zakrzewski (lider Kongresu Suwerennej Polski) i kol. Dawid Berezicki (przewodniczący RN OWP).

Wśród warszawskich narodowców przybył miejscowy odział Obozu Wielkiej Polski na czele z sekretarzem ZG OWP Krzysztofem Kapłonem i sekretarzem RN OWP Radosławem Czerniakiem. Nie zapomnieliśmy o transparentach: Romana Dmowskiego (autorstwa kol. Bartłomieja Kurzeji, naszego rzeźbiarza narodowego), banery OWP oraz Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ). Kwiaty złożyła kol. Ewelina Kalewska.

Wszyscy zgromadzeni wzieli udział w tradycyjnej już "herbacie narodowej" zorganizowanej przez kol. Eugeniusza Sendeckiego. W miłej atmosferze wymieniono spostrzeżenia i kontakty jak też podkreślono konieczność organizowania coraz większej liczby tego typu uroczystości i spotkań.


81 lat temu podpisany został Traktat wersalski.
      Był to główny układ pokojowy kończący pierwszą wojnę światową, podpisany 28 czerwca 1919 roku przez Niemcy, mocarstwa Ententy i państwa sprzymierzone i stowarzyszone. Został ratyfikowany 10 stycznia 1920 roku i z tą datą wszedł w życie. Traktat ustalił wiele granic międzypaństwowych w Europie oraz wprowadził nowy ład polityczny.

       Traktat wersalski został zawarty podczas paryskiej konferencji pokojowej, trwającej od 18 stycznia 1919 roku do 21 stycznia 1920 roku. Brało w niej udział 27 zwycięskich państw. Polska była reprezentowana przez Ignacego Paderewskiego i Romana Dmowskiego. Państwa pokonane w I wojnie światowej (Niemcy, Austro-Węgry, Turcja, Bułgaria) nie zostały dopuszczone do konferencji. Przedstawiono im tylko traktaty do podpisania.

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Piknik narodowy

wtorek, 29 czerwca 2010 19:15


  

   Dnia 27 czerwca na placu zamkowym w Warszawie, odbył się Piknik Narodowy. Nie mogło na nim zabraknąć delegacji OWP.

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Pikieta w obronie Jana Kobylańskiego

poniedziałek, 31 maja 2010 7:00


   W związku z kolejnym procesem sądowym Jana Kobylańskliego (Prezesa Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej - USOPAŁ) przeciw 19 oszczercom z liberalnych mediów, Polski Ruch Uwłaszczeniowy zgłosił pikietę w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy na dzień 28 maja 2010 roku w godzinach trwania rozprawy tj. 9.30 do 13.30.

   Mając powyższe na uwadze, Rada Naczelna Obozu Wielkiej Polski, postanowiła o wsparciu pikiety przez nasze Stowarzyszenie. Zarząd Główny OWP zlecił wykonanie transparentu z logiem USOPAŁ i zdjęciem Prezesa Jana Kobylańskiego.

     Nowo wykonany profesjonalnie transparent, wraz z naszym banerem organizacyjnym, znalazły się na terenie zgłoszonej pikiety. Działacze warszawskiego OWP przeprowadzili akcje ulotkową rozprowadzając przygotowane materiały OWP i USOPAŁ. W tym samym czasie odbyła się już kolejna rozprawa sądowa, która po raz kolejny nie odsłoniła kłamstw oszczerców. Można by rzec, działania przeciwników Prezesa Jana Kobylańskiego odnoszą skutek odwrotny od zamierzoneg, ponieważ w związku że proces jest wciąż przekładany, wzrasta zainteresowanie opinii publicznej tą sprawą. A przecież naszym przeciwnikom nie o to chodzi, my jednak możemy obiecać, że zadbamy w przyszłości o jak najlepszą oprawę kolejnych rozpraw. Obóz Wielkiej Polski może to zagwarantować!

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Akcja plakatowa "Stop poprawności politycznej"

wtorek, 25 maja 2010 6:52


   Obóz Wielkiej Polski dzielnica Małopolska i Świętokrzyska, rozpoczynają szeroko zakrojoną akcję plakatową '' Stop Poprawności polity- cznej!''.

   Akcja jest wymierzona w wszechobecną popra- wność polityczną kreowaną przez wcześniejsze i dzisiejsze rządy w Polsce. Mamy nadzieję że ta akcja, zostanie dostrzeżona przez społeczeństwo polskie. Akcja jest podzielona na kilka elementów. -  Akcje plakatową - w terenie -  Akcje informacyjną: - w formie ulotek, - w formie publikacji na stronie internetowej.

Mamy nadzieję, że ta forma będzie dostępna i zrozumiała dla każdego Polaka, który zapatrzony w telewizyjną propagandę, nie dostrzega nic więcej.

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: PKW odrzuciła kandydata OWP, kandydat SN do poprawki

sobota, 01 maja 2010 8:19


   W poniedziałek, 26 kwietnia, Komitet Kandydata na Prezydenta RP kol. Bartłomieja Kurzeji złożył dokumenty wraz z przeszło 1000 podpisami w Państwowej Komisji Wyborczej.

   Przewodniczącym Komitetu został kol. Krzysztof Kapłon (przewodniczący mazowieckich struktur OWP) zaś kampanię reklamową kierował kol. Adam Czeczotkiewicz (przewodniczący OWP w Białymstoku).   Niestety, wczoraj tj. 27 kwietnia b.r. PKW odrzuciła zgłoszenie kol. Bartłomieja Kurzeji, podobnie jak innych 5ciu komitetów z ogólnej liczby 22. Tak więc na "placu boju" pozostał już tylko płk Ludwik Wasiak reprezentujący Stronnictwo Narodowe. PKW poleciła uzupełnienie dokumentów, na które komitety kandydatów mają 3 dni.

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Stanowisko Dzielnicy Malopolskiej OWP

piątek, 16 kwietnia 2010 16:48


   W związku z pogrzebem prezydenckiej pary i pochowania ich na Wawelu, Obóz Wielkiej Polski Dzielnica Malopolska, od- cina się od wszelkich protestów w tej sprawie, w której uszestni- czą, niektóre środowiska narodowe, wraz z środowiskami lewackimi i żydowskimi reprezentowanymi przez P.Wajdę, Bartoszewskiego.

Nie popierając w żaden sposób socjalistycznego ś.p. Lecha Kaczyńskiego, OWP Dzielnica Malopolska działa ''Zawsze po stronie Narodu''. I w tym wypadku mimo, opozycji do ś.p. Prezydenta, stoi po stonie Narodu i jego woli !

Źródło : Dzielnica Małopolska OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: 70. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

wtorek, 13 kwietnia 2010 9:21


  Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Oddział Wrocławski OWP w 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej złozył kwiaty pod pomnikiem ofiar Katynia przy Panoramie Racławickiej we Wrocławiu.

 Cześć ich pamięci!

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Akcja "Katyń" Dzielnicy Małopolskiej i Świętokrzyskiej OWP

niedziela, 11 kwietnia 2010 14:20


   Dzielnice, małopolska i świętokrzyska, Obozu Wielkiej Polski przeprowadziły akcję plakatową '' Katyń''.

 Plakat wykorzystany w akcji, został przygotowany przez wspólpracu- jących z dzielnicą małopolską, narodowców autonomicznych.

 Akcja''Katyń'' jest zaczątkiem wiekszej akcji, plakatowej i ulotkowej mającej na celu propagowanie idei narodowej, ważnych dat historycznych, Obozu Wielkiej Polski, Forum ''Zawsze po stronie Narodu'' oraz przeciwstawianiu się poprawności politycznej i antypolonizmowi.

 Źródło: Zawsze po stronie Narodu


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Kondolencje

poniedziałek, 01 marca 2010 6:45


   Z przykrością przyjeliśmy wiadomość o śmierci dziadka Przewodniczącego Obozu Wielkiej Polski kol. Dawida Berezickiego - Pana Juliana Kiełba (ur. 13 kwietnia 1916 - 28 luty 2010). Zmarł w szpitalu w Dzierżonowie. Zabrakło krwi, której "nie było" w całym powiecie. Sprowadzana z Wrocławia (60km) przybyła za późno... Strach chorować w naszej służbie zdrowia...

 Łączymy się w smutku z Przewodniczącym oraz całą rodziną.  

Koleżanki i koledzy z OWP

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Petycja do Władz Warszawy

poniedziałek, 01 marca 2010 6:42


   W dniach 9 - 18 lipca bieżącego roku, środowiska homoseksualne planują w stolicy naszego kraju imprezę pod nazwą Europride 2010. Jej kulminacją ma być zaplanowana na 17 lipca - parada ulicami Warszawy. Zgoda władz na to zgromadzenie jest według nas jawnym nieliczeniem się z opinią mieszkańców Warszawy i całego kraju. Podpisz swój sprzeciw >TUTAJ<

Źródło: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Komunikat inicjatywy środowisk niepodległościowych

czwartek, 25 lutego 2010 10:14


   Dnia 20 lutego w godzinach 11.00 do 16.00 działacze Obozu Wielkiej Polski wzięli udział w kolejnym zebraniu integracyjnym zorganizowanym przez Porozumienie Organizacji Niepodległo- ściowych i Patriotycznych oraz Stowarzyszenie Narodowe im. Romana Dmowskiego. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Ligi Polskiej, organizacji narodowo-patriotycznej z którą współpracu- jemy.

Dokładne informacje na temat inicjatyw PONiP

Porozumienia Organizacji Niepodległoœciowych 
i Patriotycznych

71-246 Szczecin ul. Benesza 14/4
Tel Fax. 91 43 93 572

karolewski.witold@gmail.com

Źródlo: OWP


Podziel się
oceń
0
0

OWP: Obóz Wielkiej Polski gratuluje Janukowyczowi

piątek, 12 lutego 2010 6:33


   Wiktor Janukowycz zwycięzcą wyborów na Ukrainie.  Przedsta- wiamy pełną treść oficjalnych gratulacji od OWP.


 Premier Republiki Ukrainy
Sz. P. Wiktor Janukowycz

   W imieniu władz Stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski pragniemy (już po raz drugi, podobnie jak w 2004r.) złożyć gratulacje z okazji wygranych wyborów prezydenckich na Ukrainie.

Wyrażamy przekonanie, iż Pana wybór jest w obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się Ukraina, ostatnią nadzieją dla miejscowej ludności, którą usiłowały bez skutku ogłupiać i sterować zachodnie bojówki i instytucje wspierane przez miejscowych szowinistów. Wasz kraj znajdował się w wielkim niebezpieczeństwie. Wypaczano prawdę historyczną, zaś gloryfikowano morderców nazywanych "banderowcami" i "mylnikowcami". Państwo było przygotowywane na tzw. "proces integracyjny" z Unią Europejską, który prowadzi do inwazji agresywnych zagranicznych koncernów na rodzimy rynek pogłębiając biedę i niesprawiedliwość społeczną. Program konkurencji to wyprzedać Ukrainę zachodniemu kapitałowi bez poszanowania nawet wartości majątku, tak jak miało to miejsce w Polsce. Ludność Ukrainy wybrała jednak Pana osobę nie zaś tych, którzy chcą rehabilitacji Romana Szuchewycza, którego prawidłowo Pan nazwał sprzymierzeńcem Hitlera. Wybrany został ład i porządek społeczny, nie zaś pomarańczowa rewolta i jej opłakane skutki. Wybrano żywotne interesy ludności Ukrainy oparte na współpracy gospodarczej zarówno z Europą jak też Rosją. W Panu ludność Ukrainy pokłada nadzieje!

Nasze Stowarzyszenie pragnie także wyrazić zadowolenie z faktu, iż osoba o polskim pochodzeniu, której ród współtworzył tradycje Rzeczpospolitej Obojga Narodów obejmie urząd głowy drugiego co do wielkości państwa w Europie jakim jest Ukraina.

Bazując na tradycjach dawnej Rzeczpospolitej, starajmy się budować w naszej części Europy ład i sprawiedliwość społeczną oparte na poszanowaniu historycznych faktów i w trosce o przyszłość wszystkich Narodów zamieszkujących te tereny od 1000 lat.

Z poważaniem

Zarząd Obozu Wielkiej Polski

Źródło:
owp.com.pl


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 763  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275763

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl