Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

ŁRN "Szczerbiec": Narodowcy powodzianom

wtorek, 29 czerwca 2010 7:15


   Mass media  przestały już niestety interesować się tragedią, jaka w ostatnim czasie dosięgnęła nasz kraj.  W końcu nastał czas wyborów "demokratycznych", czas manipulacji sondażami i powódź czy powodzianie już nie  są już tak nośnym tematem jak dotychczas.

   Łódzcy narodowcy nie mogli zostać obojętni na skalę nieszczęść jaka dotknęła naszych rodaków. Wraz z Wspólnotą Kobiet Samotnie Wychowujących Dzieci, Łódzki Ruch Narodowy "Szczerbiec" włączył się do pomocy ,zwłaszcza tym z najbiedniejszych rejonów objętych kataklizmem.

Nadal prowadzimy zbiórkę darów dla powodzian. Wszystkich chętnych do włączenia się do akcji serdecznie zapraszamy.

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": ŁRN "Szczerbiec" dzieciom

piątek, 04 czerwca 2010 18:54


   Z okazji  Dnia Dziecka członkowie Łódzkiego Ruchu Narodowego "Szczerbiec"  postanowili wspomóc jedną ze śródmiejskich świetlic terapeutycznych, znajdującą się przy ul. Pomorskiej 54. Lokalizacja ta nie jest przypadkowa, gdyz placówka mieści się w obszarze tzw. "kwadratu biedy" w Łodzi. Delegacja ŁRNu wręczyła dzieciom gry planszowe oraz dużą porcję słodyczy. Narodowcy natomiast, otrzymali pamiątkowy dyplom.
   
   Świetlica należy do stowarzyszenia o nazwie "Centrum Wsparcia Terapeutycznego", którego jednym z głównym celów jest wspieranie dzieci i młodzieży, które m.in. z racji statusu materialnego, wzrastania w rodzinie problemowej bądź w patologicznym środowisku są zagrożone marginalizacją i wykluczeniem społecznym.

Pomimo wielu problemów, związanych z narodową działalnością, takie dni  rekompensują wszystko. Świadomość, że choć w małym stopniu mogliśmy się  przyczynić do radości tych dzieci w Dniu Dziecka  jest dla nas bezcenna.
Warta podkreślenia jest także doskonała atmosfera i zaangażowanie, z jakim świetlica jest prowadzona.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli tą inicjatywę !

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": Łódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

środa, 05 maja 2010 6:33


  Jak co roku, obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się w Łodzi na placu archikatedralnym, przy płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

   Po Mszy Św. miały miejsce główne uroczystości, w tym Apel Poległych, po którym złożono kwiaty. Niewątpliwą atrakcją była obecność Orkiestry Republiki Genewskiej. Po części głównej uczestnicy uroczystości przeszli w pochodzie ul.Piotrowską do Placu Wolności. W uroczystości brali udział przedstawiciele Łódzkiego Ruchu Narodowego "Szczerbiec", Ligi Obrony Suwerenności, Ligi Polskich Rodzin oraz Ruchu Przełomu Narodowego. Martwi jednak mała w tym dniu frekwencja łodzian podczas tych obchodów.

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": Relacja z 1-majowej pikiety

poniedziałek, 03 maja 2010 13:15


   Tego dnia dosłownie wszystko sprzysięgło się przeciwko narodowcom. Od samego rana padał deszcz, komunikacja miejska z punktualnością  miała tego dnie niewiele wspólnego, kilka zaproszonych organizacji nie zjawiło się lub zapowiedziało swoją nieobecność. Do tego doszła ignorancja  większości zaproszonych mediów.

   Pomimo tego pikieta i tak się odbyła. Udział w niej wzięli delegaci z Łódzkiego Ruchu Narodowego "Szczerbiec", Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo - Radykalnego oraz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Swoje przemówienia odczytali : przedstawiciel ŁRN-u i kombatantów z NSZ. Pamięć ofiar walczących z komunizmem uczczono minutą ciszy. Na zakończenie pikiety przedstawiciele trzech obecnych organizacji złożyli wiązanki pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu. 

Zastanawiające jest po raz kolejny zbojkotowanie przez większość mediów (szczególnie stacji telewizyjnych) inicjatywy organizowanej przez narodowców. Czyżby ktoś bał się przedstawiania prawdziwego, niezakłamanego wizerunku narodowców oraz głoszonych przez nich wartości ???

Wartym przypomnienia jest fakt, że 1 maja w Kościele obchodzony jest jako dzień św. Józefa - patrona robotników.

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": "Homofobiczna" Łódź czyli Paul Cameron w naszym mieście!

środa, 21 kwietnia 2010 22:41


   Kilkadziesiąt osób wysłuchało wykładu dr Paula Camerona w sali Stowarzy- szenia Robotników Chrześcijańskich przy ulicy Tuwima 34. Spotkanie zorga- nizowało Stowarzyszenie Piotra Skargi, łódzki oddział KoLibra, portal konse- rwatyzm.pl oraz Stowarzyszenie Robo- tników Chrześcijańskich.

   Blisko dwugodzinny wykład w pewnym momencie przybrał rolę dyskusji z doktorem, w której przedstawiał on zagrożenia,  czekające społeczeństwa ulegające propagandzie homoseksualnej. Udowadniał także o wiele większą skłonność homoseksualistów do pedofilii niż ma to miejsce w przypadku heteroseksualistów  .Wykazał, podpierając się badaniami, iż akty homoseksualnej pedofilii czy innych tego typu zwyrodnień bardziej dotykają mężczyzn niż kobiety. 

Wysunął też dosyć ciekawą tezę, iż obecnie homoseksualizm w większości przypadków, nie jest już może chorobą,  lecz nałogiem. Czy wręcz modą, pewnym sposobem na życie niektórych ludzi. Doktor nie bał się także tematów kontrowersyjnych takich jak skłonności do pederastii wśród księży katolickich, zwłaszcza w kraju, z którego pochodzi, czyli Stanów Zjednoczonych.

Słabe rozreklamowanie spotkania i chyba także żałoba narodowa sprawiły, iż frekwencja była dosyć niewielka jak na tak dużą sale. Pewne zastrzeżenia można też mieć do osoby tłumaczącej, z którą chyba doktor nie zawsze się rozumiał. 

Na pewno dużym  plusem jest już sam fakt zorganizowania w Łodzi takiego spotkania. Cieszy, że wreszcie po fazie delikatnego marazmu środowiska konserwatywne znów zaczęły działać. Oby tak dalej!

Na spotkaniu obecna była kilkuosobowa delegacja Łódzkiego Ruchu Narodowego „Szczerbiec".

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbie": Łódzki Marsz Pamięci o Katyniu

środa, 14 kwietnia 2010 14:48


   13 kwietnia odbyły się w Łodzi uroczystości upamię- tniające ofiary mordu katyńskiego oraz sobotniej kata- strofy w Smoleńsku. W uroczystościach wzięli udział członkowie Łódzkiego Ruchu Narodowego „Szczerbiec"  i Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo - Radykalnego.

   Przemarsz rozpoczął się o godz. 12.20. Tłumnie przybyli uczestnicy przeszli z flagami narodowymi przewiązanymi kirem  z Pasażu Schillera do kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św.

Cisza, zaduma, smutek i ogólne przygnębienie - to uczucia, które tego dnia dominowały wśród zgromadzonych. Po Mszy Św. Miały miejsce główne obchody pod Pomnikiem Katyńskim. Odczytano  Apel Poległych, odśpiewano Hymn RP , „Gaude Mater Polonia" oraz  „Boże, coś Polskę".

Szkoda, że marsz i uroczystości odbyły się w tak niedogodnej porze dnia, co bez wątpienia uniemożliwiło udział ogromnej liczby łodzian. 

Katyń 1940 i 2010 złączył się w jeden ból i smutek Narodu. Jednak to także  katyńska lekcja  patriotyzmu, narodowej jedności i  braterstwa. Postarajmy się, by ten patriotyzm, jedność i braterstwo nie były tylko jednorazowym zrywem. Kwiaty i znicze to jedynie symbol. Prawdziwe przesłanie  zamordowanych w katyńskim lesie bohaterów oraz tragicznie zmarłych patriotów z sobotniej katastrofy realizuje się właśnie w tej narodowej jedności, miłości do Polski !

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN: ŁRN "Szczerbiec" w hołdzie Tadeuszowi Łabędzkiemu

piątek, 09 kwietnia 2010 6:09


   7 kwietnia to kolejna ważna dla łódzkich narodowców data. Tego dnia, 64 lata temu aresztowany,  a następnie zakatowany przez UB został Tadeusz Łabędzki - mieszkaniec Łodzi, redaktor naczelny "Wszechpolaka" w latach 1937-1939, jeden z przywódców Narodowo - Ludowej Organizacji Wojskowej, przywódca Chorągwi Warszawskiej MW podczas okupacji.

   Tego dnia przedstawiciele ŁRN "Szczerbiec", chcąc oddać cześć wybitnemu narodowcowi, odczyścili poświęconą mu tablicę, wmurowaną w ścianę kamienicy, w której Tadeusz Łabędzki mieszkał. Niestety z racji remontu drogi i niekorzystnej lokacji budynku złożenie kwiatów, czy też zapalenie znicza okazało się niemożliwe. Narodowcy rozdali także ulotki z życiorysem Tadeusza Łabędzkiego.

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbice": Pierwsza rocznica śmierci Kapitana Tadeusza Rydza.

poniedziałek, 29 marca 2010 9:21


   W niedzielne, chłodne południe spotkaliśmy się przed cmentarzem by uczcić pierwszą rocznicę śmierci prezesa Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych kapitana Tadeusza Rydza. Obecne były delegacje Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo-Radykalnego i Łódzkiego Ruchu Narodowego "Szczerbiec". 

   Na grobie ostatniego Prezesa ZŻ NSZ zapłonęły znicze. Żona pierwszego prezesa ZŻ NSZ na Łódź opowiadała nam o zmarłym kapitanie, a także o tragicznych losach innych kombatantów Narodowych Sił Zbrojnych, bohaterów, którzy za wierność ojczyźnie musieli płacić najwyższą cenę z rąk okupanta nazistowskiego, a później komunistycznego. Wspólnie wracaliśmy pamięcią do czasów walk NSZ w czasie II wojny światowej, a także późniejszych czasów komunistycznej dyktatury, która to ich represjonowała.

Efektem spotkania było zaproszenie na wspólny wyjazd na pielgrzymkę do Kałkowa oraz w Beskidy 2 maja.

Kamil

Źródło:
ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": 20 marca Zgierz - Pamiętając o pomordowanych za ojczyznę

poniedziałek, 22 marca 2010 7:44


   20 marca w Zgierzu na Placu 100 Straconych odbyły się uroczystości upamiętniające 100 Polaków rozstrzelanych przez niemieckiego okupanta w 1942 r. ( w tym Kazimierza Kowalskiego - legendarnego przywódce łódzkich narodowców i Prezesa Stronnictwa Narodowego).

   Masowa zgierska egzekucja była największą zbrodnią  w województwie łódzkim popełnioną przez hitlerowców na polskiej ludności.

 Same obchody na Placu 100 Straconych były krótkie. Po modlitwie i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrał prezydent Zgierza. Następnie kwiaty pod pomnikiem złożyli: w pierwszej kolejności - rodziny ofiar, później zaś pozostałe delegacje. Stronę narodową reprezentowały delegacje Łódzkiego Ruchu Narodowego "Szczerbiec" i LPR. Obecni byli, co oczywiste, synowie Kazimierza Kowalskiego oraz kombatanci.

Niestety zawiodła frekwencja. Ludzi, którzy przyszli tam z własnej woli, bez służbowego obowiązku, była dosłownie garstka! Smutne to i tragiczne, jednak władze miasta Zgierz także nie zadbały o wcześniejszą promocję uroczystości.

Na tym jednak obchody się nie zakończyły. Druga część odbyła się w lesie lućmierskim, usłanym mogiłami pomordowanych Polaków.

To właśnie do tego lasu były wywożone ofiary hitlerowskich mordów na terenie Łodzi i pobliskich miast. Tam też znajduje się mogiła Ś.P Kazimierza Kowalskiego - przywódcy przedwojennego łódzkiego ruchu narodowego, prezesa Stronnictwa Narodowego.

Niestety na drugiej części obchodów obecnych było dosłownie 20-30 osób, pomimo tego, że dojazd do lasu był zorganizowany!

 Cóż, pamięć w Narodzie ginie...

Źródło:
ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN SZczerbiec: 20 marca - rocznica rozstrzelania 100 Polaków w Zgierzu

piątek, 19 marca 2010 9:32


   20 marca w Zgierzu na Placu 100 Straconych (róg ul. Piłsudskiego i Piątkowskiej) o godz. 12 rozpoczną się obchody upamiętniające 100 rozstrzelanych przez hitlerowców Polaków.

   W dniu 20 marca 1942 roku Niemcy spędzili siłą około 6 tysięcy ludzi na dawny plac stodół i na ich oczach rozstrzelano 100 (96 mężczyzn i 4 kobiety) niewinnych Polaków. Wśród nich był także szczególnie bliski wszystkim łódzkim narodowcom - Kazimierz Kowalski - prezes przedwojennego Stronnictwa Narodowego i wybitny organizator ruchu narodowego na terenie województwa łódzkiego.

   Na obchodach obecna będzie delegacja ŁRN Szczerbiec oraz przedstawiciele innych organizacji narodowych i patriotycznych.

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": Turbodymomen vs feministki czyli... bóbrshow

środa, 10 marca 2010 7:04


   Miało być śmiesznie i było. Choć, na początku był problem, ponieważ socjalistki nazywane nie wiedzieć czemu feministkami, zamierzały sobie maszerować po Piotrkowskiej. Podejrzewamy, że było to celowe zagranie, by zniechęcić ewentualnych oponentów, bo np. rok temu tego nie robiły.

 I tak oto ruszył pochód niczym 1 maja z pasażu Schillera , zwłaszcza czerwone flagi młodych socjalistów i Polskiej Partii Socjalistycznej dawały jasno do zrozumienia z kim mamy do czynienia. Ok 30-40 super samic chciało głosić wszem i wobec swoją żeńską supremacje. Pragnęły być silne i zjednoczone, niczym sojusz robotniczo - chłopski za czasów komuny. Już po pierwszych krokach z ich ust na Łodzian jednak popłynęła fala... żalu.... Żaliły się na chyba wszystko: na lekarzy, szpitale, sądy, edukacje, na... bóle odbytnicze i to kilkukrotnie!!! Irytowało ich, iż lekarze nie informują swoich pacjentek, że palenie.... może zmniejszać skuteczność środków antykoncepcyjnych (!). Jest to o tyle ciekawa sprawa bowiem feministki pragną walczyć z stereotypem kobiety niewykształconej lub po prostu głupiej. Jednak mówiąc takie rzeczy oficjalnie, przez nagłośnienie, niestety jednoznacznie wystawiają opinie swojemu środowisku. Martwiąc się o nie, pragniemy zauważyć, (bo wiemy, że nas czasami czytają), że palenie tytoniu prowadzi także do innych problemów. Takich jak choroby serca, płuc i raka, co jest napisane na każdej paczce papierosów. Mogą również negatywnie wpływać nie tylko na cerę, zęby, czy zapach z ust ale na działanie większości medykamentów, nie tylko pigułek antykoncepcyjnych Nie to żebyśmy się śmiali z małej wiedzy owych ubersamic. Ale rzeczywiście nie zawsze lekarze mówią o takich rzeczach, bo ...to jest dosyć oczywiste...

Zostawmy to jednak, bo to nie jest nasz problem. Feminy ogólnie cały czas coś mamrotały, ich słabe nagłośnienie po raz kolejny powodowało, że tak naprawdę, to nie wiadomo było, o co im chodzi. Raz się cieszyły się z aborcji i chwaliły się tym (sic!), by za chwile jednak mówić, że to jest straszne ale... mniej straszne od rodzenia dzieci. 

 Na koniec damskie szowinistki ukazały swoją mniej oficjalną twarz, otóż cześć ich happeningu była zarezerwowana tylko dla kobiet !! Męska (?) część pochodu nie miała wstępu do „podziemnego kobiecego państwa". Jest to o tyle znaczące bowiem tyle mówią o walce z dyskryminacją, a same jawnie dyskryminują! My w przeciwieństwie do feministek nigdy nie oceniamy ludzi ze względu na płeć, nie uważamy też by kobiety były niegodne uczestniczyć w jakiejkolwiek części naszego państwa.

 W całą tą eskapadę dobrze wkomponował się Turbodymomen wraz ze swoimi fanami (ok 20 osób). Wzbudzał on ogólna sympatie, nie tylko wśród łodzian ale i policji i dziennikarzy a nawet samych feministek. Turboś żądał większego parytetu dla kobiet na listach wyborczych -150 % (!), oraz ogłosił licytacje kto da więcej procent parytetu. Liczba pod koniec oscylowała w okolicach dwóch milionów (!!), ku uciesze socjalistek, które jakby nie rozumiały że Turbodymomen żartuje :) Przypomniał także niebezpieczeństwo sfeminizowanego świata z filmu „Seksmisja", do którego dążą chciwe władzy feministki - „Seksmisje pamiętamy feministką żyć nie damy". Rozszyfrował też bezbłędnie, drugi ważny cel kobiet femin czyli posiadania...jaj. Bo cała ich ideologia jest tylko dla jaj.

Źródło: ŁRN "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN SZczerbiec: Echa 13 grudnia.

sobota, 23 stycznia 2010 6:40
    Po 13 grudnia, kiedy to antykomuniści i narodowcy manifestowali wstręt do zbrodni komunizmu, łódzkie mass media postawiły sobie za punkt honoru o nie informowaniu o tym wydarzeniu swoich czytelników i słuchaczy. Z czego to wynikało? Nie mam pojęcia , nawet nie chcę domniemywać, czy intencje to efekt "szczerości" działań środowiska dziennikarskiego, czy może komuś zależy aby jednak łodzianie nie byli informowani o takich wydarzeniach. Z tego bojkotu środowisk łódzkich antykomunistów i narodowców wyłamał się Aspekt Polski, który jeszcze w grudniu informuje o sukcesie łódzkiej manifestacji. Gazecie gratulujemy odwagi, reszcie gryzipiórków życzymy więcej samodzielnego myślenia i rzetelności.

Źródło: narodowalodz.blogspot.com


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": Krótkie rozważania na temat "dobrodziejstwa Lizbony"

czwartek, 31 grudnia 2009 10:30


   Traktat Lizboński wszedł w życie. Jak słyszymy w wypowiedziach większości „specjalistów" niesie on wiele możliwości dla Państw członkowskich.

 Artykuł 49a
1. Każde Państwo Członkowskie może, zgodnie ze swoimi wymogami konstytucyjnymi, podjąć decyzję o wystąpieniu z Unii.

2. Państwo Członkowskie, które podjęło decyzję o wystąpieniu, notyfikuje swój zamiar Radzie Europejskiej. W świetle wytycznych Rady Europejskiej Unia prowadzi negocjacje i zawiera z tym Państwem umowę określającą warunki jego wystąpienia, uwzględniając ramy jego przyszłych stosunków z Unią. Umowę tę negocjuje się zgodnie z artykułem 188n ustęp 3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Jest ona zawierana w imieniu Unii przez Radę, stanowiącą większością kwalifikowaną po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego.

3. Traktaty przestają mieć zastosowanie do tego Państwa od dnia wejścia w życie umowy o wystąpieniu lub, w przypadku jej braku, dwa lata po notyfikacji, o której mowa w ustępie 2, chyba że Rada Europejska w porozumieniu z danym Państwem Członkowskim podejmie jednomyślnie decyzję o przedłużeniu tego okresu.

4. Do celów ustępów 2 i 3 członek Rady Europejskiej i Rady reprezentujący występujące Państwo Członkowskie nie bierze udziału w obradach ani w podejmowaniu decyzji Rady Europejskiej i Rady dotyczących tego Państwa.
Większość kwalifikowaną określa się zgodnie z artykułem 205 ustęp 3 litera b) Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

5. Jeżeli Państwo, które wystąpiło z Unii, zwraca się o ponowne przyjęcie, jego wniosek podlega procedurze, o której mowa w artykule 49".

Wyżej została zamieszczona możliwość wystąpienia z UE. Jednak czy mamy powody do zadowolenia? Artykułem 49a stara się zamknąć usta wszystkim tym, którym owy traktat kojarzy się jednoznacznie z uciemiężeniem Państw Europy. W końcu dlaczego mamy się przejmować, przecież zawsze można wystąpić z UE... Czyżby?(proszę zwrócić uwagę na pogrubione zdania) Serdecznie dziękuję , ale Polska przed 1989rokiem była w podobnej Unii. W przeszłości, też mogliśmy z niej wystąpić- oczywiście za jej pozwoleniem.

Maciek „Yogi"
autor jest działaczem
Łódzkiego Ruchu Narodowego "Szczerbiec"


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": Odsłonięcie Pomnika Ofiar Komunizmu

wtorek, 15 grudnia 2009 12:45


  W sobotę 12 grudnia odsłonięty został w Łodzi (przy ul. Anstadta) pierwszy w Polsce pomnik ofiar komunizmu.

   Na obchodach obecni byli narodowcy z ŁRN "Szczerbiec". Zjawili się także przedstawiciele Ruchu Patriotycznego i stowarzyszenia Niklot. Frekwencja, jak na wydarzenie takie rangi, myślę,że zawiodła.

   Zawiódł również prezydent Kaczyński. Głowa państwa ( któremu swoim podpisem 1 grudnia odebrał niepodległość) podobno się przeziębiła i nie mogła przybyć. Ciekawe czy pan prezydent nie również by nie przybył, gdyby to wydarzenie przypadało na miesiąc przed wyborami lub obchodzono jakieś unijne święto... Sama uroczystość przebiegła planowo i bez opóźnień. Najpierw Msza Św. w kościele św. Teresy, później przemarsz i już przy pomniku- jego poświęcenie i przemówienia. Sam pomnik, trzeba przyznać, prezentuje się godnie i na pewno cieszy fakt, że został wzniesiony właśnie w Łodzi.

   A z rzeczy tragikomicznych: najbardziej przestraszoną z racji tych obchodów osobą był sam prezydent Kropiwnicki. Domniemywać należy to z zachowania policji, której najprawdopodobniej zostały wydane odpowiednie polecenia. Otóż służby porządkowe zatrzymywały narodowców z ŁRN "Szczerbiec" dwa razy i to w drodze na obchody, pytając o treść transparentów i ...o poglądy na temat Kropiwnickiego!!! Pytanie brzmiało dokładnie tak: "Jesteście zwolennikami czy przeciwnikami prezydenta Kropiwnickiego?" !

Źródło: narodowalodz.blogspot.com


Podziel się
oceń
0
0

ŁRN "Szczerbiec": 13 grudnia w Łodzi

wtorek, 15 grudnia 2009 12:41


   Mroźny, ciemny dzień, rozgrzane serca narodowców i manifestacja zakończona sukcesem. Te słowa w najwię- kszym skrócie opisują 13 grudnia w Łodzi.

   Już przed godz. 16 na Pasażu Schillera zaczęli zbierać się uczestnicy manifestacji.Po ok. 30 min. pasaż był już pełen patriotów. Stawili się poza organizatorami - członkami Łódzkiego Ruchu Narodowego "Szczerbiec" i Obozu Narodowo - Rady- kalnego także przedstawiciele: Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Wielkiej Polski, Ligi Polskich Rodzin, Ruchu Przełomu Narodowego, Zielonych RP oraz osoby niezrzeszone. Łącznie: ok. 150 osób.

O godz. 16.30 wszystkie transparenty zostały rozwinięte, zapłonęły pochodnie, rozdano ulotki, udzielono wywiadów mediom i czas było rozpocząć manifestację.

Po przemówieniach przedstawicieli ONR i ŁRN "Szczerbiec" manifestacja ustawiła się do pochodu.

   Mniej więcej gdzieś w połowie drogi narodowcy natknęli się na pikietujących na trasie marszu anarchistów, których stać było jedynie na pokazywanie manifestującym z daleka środkowych palców. Po stronie lewaków ani organizacji ( nie byli w stanie nawet krzyczeć jednolitych haseł, czego efektem było ich zagłuszenie) ani liczebności - "groźna" antifa zwołała ludzi z całej Polski i stawiła się w Łodzi w 30-40 osób, z czego połowa to dziewczyny i działacze socjalistycznych młodzieżówek lub osoby w ogóle niezrzeszone!

Ok. godz. 17.30 manifestacja dotarła do Placu Wolności. Jak się okazało - dotarła jeszcze w powiększonym składzie, bo do pochodu dołączyli przechodnie - głównie ludzie starsi.

   Na Placu Wolności zgromadzeni wysłuchali końcowego przemówienia i odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, po czym manifestacja została zakończona. Podczas całej manifestacji organizatorom nie umknął, poza problemem rozliczenia komunistycznych zbrodniarzy, temat obecnie najważniejszy - utrata niepodległości przez Polskę na rzecz Unii Europejskiej (wejście w życie Traktatu Lizbońskiego). Wyrazem sprzeciwu narodowców wobec europejskiego socjalizmu były zarówno przemówienia, jak i wykrzykiwane podczas pochodu hasła. Wszystkim obecnym przypomniano o obowiązku walki o Polskę i polskość w tych trudnych czasach nowej niewoli.

   Żenująca okazała się postawa mediów. Część z dziennikarzy, pomimo zaproszeń, nie zjawiła się w ogóle, druga część natomiast, mimo obecności i dziennikarskiej aktywności, postanowiła nie zamieszczać relacji z naszej manifestacji! Zamiast tego nasze kochane "polskie" media wolały pokazać 5-osobowy happening PO. Czyżby ktoś obawiał się idei narodowej?

Cieszyły natomiast gratulacje i reakcja zwykłych, niezrzeszonych osób, które gratulowały organizatorom inicjatywy.

Ogólnie rzecz ujmując - manifestacja na duży plus. Tego dnia Łódź była na pewno narodowa.

Dziękujemy wszystkim za przybycie !

Źródło:
narodowalodz.blogspot.com


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 757  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275757

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl