Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

OMP: Newsletter Adriana Nikla

niedziela, 13 czerwca 2010 11:17


 Szanowni Państwo,

 Tyle ważnych i ciekawych spotkań jest zaplanowanych, że nie wiadomo od czego zacząć. Zapraszam zatem do uważnej lektury portalu www.legitymizm.org: www.legitymizm.org...anie-prometeizm - spotkanie w Krakowie pt. "Prometeizm w myśli geopolitycznej i polityce II Rzeczypospolitej", którego gościem będzie p. dr hab. Marek Kornat; http://www.legitymizm.org...-krolow-izraela - spotkanie we Wrocławiu pt. "Istota sakralności starożytnych królów Ziemi Świętej", którego gościem będzie p. dr Robert Goczał i przedstawi m.in. wyniki swoich badań naukowych prowadzonych w Izraelu i Portugalii; www.legitymi- zm.org...strefa-norwegia - festiwal podsumowujący "Strefę: Norwegia" we wrocławskim Teatrze Polskim. Mam nadzieję, że żadnego z Czytelników tego e-maila nie zabraknie na ww. spotkaniach.

Organizacja Monarchistów Polskich wspiera także Wydawnictwo Naukowe PWN w dziele promowania wartościowych tytułów. Pod adresem: http://www.legitymizm.org...aunt-until-dawn znajdziecie Państwo kolejny znakomity videoclip, którego autorem jest kol. Reaktor. Utwór potężnego Northaunt pt. "Until Dawn Do Us Part" został wykorzystany jako soundtrack do promocji dzieła Ernesta Juengera pt. "Robotnik". Wcześniej do działu Multimedia dorzuciłem sporo innych videoclipów kol. Reaktora, a przy okazji także powstawiałem trochę okienek z YouTube z treściami o charakterze tradycjonalistyczno-monarchistycznym. Ogólnie - codziennie na portal http://www.legitymizm.org trafiają jakieś nowości (nie tylko na stronę główną), więc warto być na bieżąco. Zachęcam Państwa do wszelkich form współpracy z naszym portalem, wszelkie szczegóły ustalamy w rozmowach z zainteresowanymi. Przypomnę jeszcze, że cały czas można zaopatrywać się w numer 47 pisma narodowo-konserwatywnego "Rojalista - Pro Patria": http://www.legitymizm.org/rojalista-47. Jesteśmy otwarci na nowych autorów, którzy chcieliby przysłać texty do kolejnego numeru.

Jak sądzę, w EMPiKach i innych punktach sprzedaży powinien być już czerwcowy numer "Opcji na Prawo" z bardzo ważnym - śmiem twierdzić z dużą pewnością w głosie - artykułem niżej podpisanego. Poza tym na łamach m.in. jak zawsze doskonały text p. dra Mateusza Machaja, znajdą też Państwo wielu innych świetnych Autorów. http://www.opcjanaprawo.pl

I już na koniec zwrócę Państwa uwagę na stronę http://www.edukacjadomowa.piasta.pl/ - na czerwiec zapowiedziane są liczne aktualizacje, więc warto wrócić za kilka dni pod ten adres.

Będę wdzięczny, jeżeli Czytelnicy tego e-maila wesprą działania Organizacji Monarchistów Polskich i umieszczą informacje ode mnie na wszelkich właściwych do tego portalach, forach, blogach. Proszę również o przekazywanie e-maila potencjalnie zainteresowanym znajomym. Państwa pomoc jest ważna.

Pozdrawiam
Adrian Nikiel


Podziel się
oceń
0
0

OMP: Wędrówki z Organizacją Monarchistów Polskich: wyprawa do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

środa, 28 kwietnia 2010 8:12


   25 kwietnia A.D. 2010 członkowie warszawskiego oddziału Organizacji Monarchistów Polskich udali się na pieszą wędrówkę południową częścią Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Przemierzono trasę o długości 30 km., prowadzącą z miejscowości Zabieżki, oznaczonym niebieskimi znakami Szlakiem Borów Nadwiślańskich, do stacji kolejowej w Otwocku.

   Na trasie przemarszu warszawscy monarchiści minęli ukrywający śródleśne torfowisko Rezerwat Czarci Dół, następnie przez porośnięty borami sosnowymi obszar Lasu Ponurzyckiego skierowali się na północny zachód, idąc w kierunku pochodzącej z XVI wieku wsi Regut. Po drodze minęli będące ostoją dzikiego ptactwa uroczysko Ostrów i Żółwiowy Staw. W Regucie, będącym dawniej jednym z najważniejszych ośrodków kołbierskiej sztuki ludowej, znaleziono kilka interesujących przydrożnych kapliczek.

Założona w drugiej połowie XIX wieku, w związku z rozbudową kolei nadwiślańskiej, wieś Celestynów, do której następnie skierowali się uczestnicy wyprawy, okazała się ukrywać murowany, klasycystyczny dwór Radzin, wybudowany w latach 1872-1875, dziś zaś stanowiący własność rodziny Mallendowiczów.

Skręciwszy za znajdującym się na północnych obrzeżach Celestynowa cmentarzem na zachód, trasą dawnego Traktu Osieckiego uczestnicy wyprawy dotarli do bagnistej kotliny zwanej Bielą lub Bagnem Całowanie (nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od występowania tam niegdyś, dziś już wymarłego, gatunku paproci, który w miejscowej tradycji ludowej uznawany był za środek miłosny). Idąc skrajem tego rozległego torfowiska, dotarto do rezerwatu „Na Torfach" obejmującego niewielkie, malownicze Jezioro Torfy oraz otaczający je bagienny bór, które są schronieniem dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Stamtąd, po krótkim odpoczynku, skierowano się na północ, by przez wieś Soplicowo i następnie uliczkami Otwocka dotrzeć na stację kolejową. Przed odjazdem udało się jeszcze zwiedzić zabytkowy budynek urzędu miejskiego z lat 30-tych, wybudowany na początku XX wieku dworzec PKP i mające opinię największego drewnianego budynku w Europie dawne Uzdrowisko Górewicza. Ronald Lasecki

Źródło: OMP


Podziel się
oceń
0
0

OMP: OMP TV: zapis konferencji o legitymizmie

poniedziałek, 19 kwietnia 2010 8:11


   Z przyjemnością informuję, że w dziale Multimedia portalu www.legitymizm.org znajdą Państwo zapisy wystąpień czołowych przedstawicieli polskiej Prawicy, pp. prof. Jacka Bartyzela, dr. Artura Ławniczaka i red. Tomasza Gabisia, które zostały wygłoszone podczas marcowej konferencji o legitymizmie. Są to:

Legitymizm pochodzenia i legitymizm wykonywania w monarchii tradycyjnej

Czyja jest Rzeczpospolita Polska?

Unia Europejska - kryzys demokratycznej legitymizacji

Adrian Nikiel


Podziel się
oceń
0
0

OMP-L: Oświadczenie Organizacji Monarchistów Polskich Lublin

piątek, 16 kwietnia 2010 9:21
W sprawie pochówku ŚP. Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.


   Z niedowierzaniem i ogromnym zniesmaczeniem obserwujemy toczącą się od kilku dni dyskusję w sprawie miejsca pochówku tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. Nasze oburzenie jest tym większe, że w ten pożałowania godny spór włączyły się osoby przyznające się do szeroko pojętych poglądów prawicowych.

Nie byliśmy szczególnymi entuzjastami ŚP. Lecha Kaczyńskiego, jednak decyzja o Jego pochówku w miejscu dla naszego narodu wyjątkowym, jakim jest Wawel została podjęta po konsultacji z gospodarzem Katedry JE kard. Stanisławem Dziwiszem, zaś jej kontestacja, wyrażana zwłaszcza w sytuacji żałoby narodowej oznacza brak szacunku dla władz kościelnych. Uważamy ponadto, że pochowanie ŚP. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu jako miejscu wiecznego spoczynku królów licuje z godnością tego miejsca, a nawet pomoże budować odpowiednie poważanie do władz państwowych i urzędu Głowy Państwa - Prezydenta jako surogatu monarchy. Jest to kwestia istotna, ponieważ ze względu na skomplikowaną i tragiczną historię naszego Narodu instynkt państwowy wielu naszych rodaków został mocno nadszarpnięty. Oprócz tego, żałoba narodowa powinna być okresem wyciszenia i zadumy nad naszym kruchym i grzesznym życiem, zwłaszcza w wymiarze religijnym. Niestety, poprzez nieodpowiedzialne głosy, ten szczególny nastrój został bezpowrotnie zburzony i zamiast refleksji powróciło "polskie piekiełko".

Łukasz Kluska - Prezes Zarządu OMP
Krzysztof Rek - wiceprezes
Daniel Słowik - wiceprezes

Źródło: OMP Lublin


Podziel się
oceń
0
0

OMP: Przekazano kondolencje z Izraela na ręce OMP

niedziela, 11 kwietnia 2010 11:47

 

   Z głębokim żalem przyjęliśmy w Izraelu, zarówno w środowisku polskim, jak i wśród profesorów Uniwersytetu Tel Aviv i osób spoza środowiska,  wiadomość o tragicznej śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej i Jego Małżonki oraz przedstawicieli Polskiego Rządu i dowództwa narodowego, oraz Osób towarzyszących.

   W imieniu środowiska intelektualistów i przyjaciół z Izraela, pozwalam sobie przekazać Organizacji Monarchistów Polskich przyjęte najszczersze kondolencje z powodu tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej! Ich pamięć pozostaje nieodżałowana i żywa również w Izraelu! Ponadto pozwalam sobie przekazać dla OMP głębokie kondolencje i żal przekazywany mi ze środowiska profesorów Uniwersytetu Nowy York! Jesteśmy niewyobrażalnie poruszeni tą tragedią!

Dr Robert Goczał

Źródło:
Legitymizm.pl


Podziel się
oceń
0
0

OMP: Wola polityczna a polska swawola

sobota, 27 marca 2010 8:53


Wola polityczna a polska swawola

   20 marca 2010 r. w spotkaniu warszawskiego Mini-Klubu Dyskusyjnego wziął udział pan prof. Tomasz Żyro, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, znawca filozofii politycznej, który wygłosił wykład pt. „Wola polityczna a polska swawola". Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Patriotyczne Serenissima.

Źródło: Legitymizm


Podziel się
oceń
0
0

OMP: Konferencja - Legitymizm, w dwudziestolecie Organizacji Monarchistów Polskich

piątek, 19 marca 2010 10:53

Podziel się
oceń
0
0

OMP: Oświadczenie Tomasza L. Wiśniewskiego

wtorek, 16 marca 2010 20:19

 

   Oświadczam, że nie jestem autorem komentarzy podpisanych nazwiskiem „Tomasz L. Wiśniewski", opublikowanych pod kilkoma ogłoszeniami portalu konserwatyzm.pl. Nie zamierzałem i nie zamierzam ogłaszać jakichkolwiek komentarzy lub tekstów na portalu konserwatyzm.pl. Wykorzystanie mojego nazwiska traktuję jako prowokację, gdyż publikowane pod nim brednie mają godzić w dobre imię mojej macierzystej Organizacji Monarchistów Polskich.

 Zwracam uwagę na to, że wypowiadając się w Internecie używam stale swojego pseudonimu, oraz z reguły podaję adres e-mail, jeśli w formularzu komentowania jest odpowiednie pole. Nazwiskiem podpisuję się tylko pod umieszczanymi oficjalnie artykułami.

Zaznaczam, że wszystkie komentarze na portalu konserwatyzm.pl, które pochodzą rzekomo od OMP, są fałszywkami, z którymi Organizacja nie ma nic wspólnego.

Tomasz L. Wiśniewski
- Reaktor

Źródło: Legitymizm.pl


Podziel się
oceń
0
0

OMP-L: Wykład dr. Marcina Masnego w Lublinie

czwartek, 11 marca 2010 11:09

Już 13 marca (sobota) o godz. 18.00!

Organizacja Monarchistów Polskich serdecznie zaprasza na wykład dr. Marcina Masnego pt. "Zdrowy rozsądek w gospodarce". Wykład odbędzie się 13 marca (sobota) godz.18.00 w Sali Konferencyjnej hotelu Mercure Unia Lublin przy Al.Racławickich 12.

Wstęp wolny. Serdeczne zapraszamy!

Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

OMP: Oświadczenie Klubu Konserwatywnego w Łodzi i Organizacji Monarchistów Polskich

poniedziałek, 08 marca 2010 7:30


  Jan Karol I Dzieciobójca


 Oświadczenie
 Klubu Konserwatywnego w Łodzi
 i Organizacji Monarchistów Polskich

   Don Juan Carlos de Borbón y Borbón-Dos Sicilias, zwący się i zwany w „ukoronowanej" demokracji ateistycznej „Janem Karolem Pierwszym", jako konstytucyjny szef Państwa, podpisał 5 marca b.r. (z datą 3 marca) przeforsowane przez rząd socjalistyczny nowe prawo aborcyjne, jeszcze bardziej niż dotychczas rozszerzające możliwość zabijania nienarodzonych dzieci w łonie matek.

 Decyzją tą D. Juan Carlos (który nawet nie próbował stawić oporu zbrodniczej ustawie, mimo iż konstytucja Hiszpanii wcale nie nakłada na niego jednoznacznie obowiązku podpisanie każdej ustawy uchwalonej przez parlament) swoiście „uwieńczył" ciąg zdrad, których dopuścił się od czasu, gdy - po śmierci gen. Francisca Franco - z jego woli został proklamowany przez Kortezy Królem Hiszpanii. Przypomnijmy pokrótce najważniejsze:

- złamanie przysięgi na wierność (złożonej jako desygnowany do objęcia władzy Książę Hiszpanii) Ustawom Organicznym państwa katolickiego oraz Zasadom Ruchu Narodowego, poprzez zgodę na transición ku monarchii parlamentarnej i podpisanie ateistycznej konstytucji z 1978 roku;

- podpisanie prawa wprowadzającego rozwody;

- podpisanie pierwszej ustawy aborcyjnej;

- podpisanie ustawy wprowadzającej „małżeństwa" pomiędzy dewiantami seksualnymi;

- podpisanie ustawy edukacyjnej czyniącej ze szkół jaskinie perwersji.

Mimo tych wszystkich występków przeciwnych świętej wierze katolickiej, moralności, prawu naturalnemu i dobru wspólnemu narodów Hiszpanii, aktualny konstytucyjny szef Państwa używa nadal, pośród tytułów tradycyjnie przysługujących władcom Hiszpanii, tytułu Króla Katolickiego (El Rey Católico). W rzeczywistości kala on tron Hiszpanii i przekreśla dziedzictwo królów prawdziwie katolickich, jak Rekared, Pelayo, Alfons VII, Ferdynand III Święty, Alfons X Mądry, Izabela Katolicka, Karol I i Filip II. Swoim wielokrotnym przyzwoleniem na zło jawnie lekceważy przestrogę największego autorytetu chrześcijańskiej tradycji monarchicznej, Doktora Kościoła św. Tomasza z Akwinu: „Niech zatem zrozumie ten, kto przyjął królewską posługę, by był w królestwie tym, czym w ciele dusza i czym Bóg w świecie", i „że do jego stanu należy, by kierować królestwem w imię Bożego sądu" (De regno, 13.4).

Tego zaś, który nie kieruje się Bożym prawem i sprawiedliwością, nie należy już zwać „królem", tylko „tyranem". Królowie (reges) bowiem - jak pisał już św. Izydor z Sewilli - „biorą swoją nazwę od dobrego postępowania (recte agendo), tak więc nazwa królów przysługuje dobrze czyniącym, a nie przysługuje grzesznikom" (Sententiae, ks. III, XLVIII, 7); tyran zaś - mówi Akwinata - jest jak bestia, „bo nie różni się od bestii człowiek, który kieruje nie zgodnie z rozumem, ale według rozpustnej woli swojej duszy" (De regno, 4.12).

Od tyranów dawniejszych, takich jak morderca Niewiniątek Herod czy Neron, tyranów nowoczesnych, jak Jan Karol Dzieciobójca, różni tylko jedno: tyrania tamtych, sprawujących rzeczywistą władzę, brała się z pychy; tyrania „malowanych królów" w demokracji bierze się z ich tchórzostwa. Motorem niegodziwości, na które przyzwalają jest strach, aby rządząca w imieniu „suwerennego ludu" oligarchia partiokratyczna nie pozbawiła ich również resztek tej czysto symbolicznej i reprezentacyjnej funkcji, którą im jeszcze dotąd łaskawie pozostawiono.

Nie możemy także nie wyrazić zdumienia stanowiskiem Konferencji Episkopatu Hiszpanii, która - ustami swego sekretarza generalnego, bpa Juana Antonio Martíneza Camino - pospieszyła z zapewnieniem, że D. Juan Carlos, w przeciwieństwie do polityków głosujących w parlamencie za ustawą aborcyjną, nie jest ekskomunikowany, jako że królowie nie podlegają tym samym ocenom moralnym. Trzeba powiedzieć jasno, że pogląd, który wyraził JE Bp Martínez, to nie chrześcijańska, lecz na wskroś pogańska koncepcja „króla-boga", stojącego jakoby „poza dobrem i złem". W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie: królowie nie tylko że podlegają, jak wszyscy inni śmiertelnicy, tym samym normom moralnym oraz tym samym przepisom prawa kanonicznego, ale wręcz ponoszą większą odpowiedzialność z racji swojej godności. „Komu bowiem więcej powierzono, od tego więcej będzie się wymagać" (Św. Izydor, Sententiae, ks. III, L, 5); już Pismo św. mówi: „Mocnych czeka mocna kara" (Mdr 6, 6). Podpisując ustawę dozwalającą zabijanie jego niewinnych, potencjalnych poddanych, konstytucyjny szef Państwa bez wątpienia zaciągnął ekskomunikę latae sententiae, a przyjęcie przez niego (i podanie mu) Komunii św. byłoby potwornym świętokradztwem i zgorszeniem.

W samym już porządku dynastycznej „prawowitości pochodzenia" (legitimidad de origen) prawa D. Juana Carlosa do tronu nie były najmocniejsze; swoją intronizację zawdzięczał on raczej woluntaryzmowi gen. Franco i jego tragicznej pomyłce, że desygnowany nie okaże się liberałem. Teraz, po wspomnianym wyżej ciągu sprzeniewierzeń się powinnościom Króla Katolickiego, w szczególności tej ostatniej partycypacji w ustawodawczej zbrodni dzieciobójstwa, winno być oczywiste, że nie ma on moralnego prawa do tronu w porządku „prawowitości wykonywania" (legitimidad de ejercicio). Jedynym ratunkiem dla Hiszpanii byłoby skupienie się wszystkich prawych Hiszpanów przy tym Księciu, który nie tylko jest depozytariuszem legitymizmu monarchicznego i Strażnikiem Tradycji (Abanderado de la Tradición), ale całym swoim życiem udowadnia nieustannie, że jest prawdziwym Księciem Katolickim, który na pewno nie promulgowałby dzieciobójczej ustawy - D. Sixto Enrique de Borbón y Borbón-Busset, księciu Aranjuezu, Infancie Hiszpanii, Regencie Wspólnoty Tradycjonalistycznej.

¡Abajo del Usurpador, Juan Carlos!
¡Viva el Rey Legítimo, Sixto Enrique!

Prezes Klubu Konserwatywnego w Łodzi
Dr hab. Jacek Bartyzel

Prezes Organizacji Monarchistów Polskich
Adrian Nikiel

Łódź - Wrocław, 6 marca A.D. 2010


Podziel się
oceń
0
0

OMP - Toruń: Ks. Rafał Trytek w Toruniu!

sobota, 20 lutego 2010 22:32


  Ks. Rafał Trytek w Toruniu

 W najbliższy czwartek 25. lutego Organizacja Monarchistów Polskich w Toruniu o godz. 18:30  w pubie "Zezowate szczęście" przy ulicy Ducha świętego (kamienica, w której mieści się Automobliklub Toruński) zaprasza na spotkanie z księdzem Rafałem Trytkiem na temat "Polityka katolicka XXI wieku". AM


Podziel się
oceń
1
0

OMP: Wyrazy uznania dla Adriana Nikla ze strony Stowarzyszenia Patriotycznego Serenissima

piątek, 19 lutego 2010 20:45

   Wyrazy uznania dla Adriana Nikla ze strony Stowarzyszenia Patriotycznego Serenissima

  W styczniu A.D. 2010 Prezes Adrian Nikiel został uhonorowany wyrazami uznania za dotychczasową działalność i pracę dla Polski ze strony Stowarzyszenia Patriotycznego Serenissima. SPS jest jednym z tych stowarzyszeń metapolitycznych, z którymi staramy się ściśle współpracować dla realizacji naszych celów statutowych.

  Skan okolicznościowego dyplomu:  LINK

 Źródło: Organizacja Monarchistów Polskich


Podziel się
oceń
0
0

OMP: Newsletter Adriana Nikla

poniedziałek, 15 lutego 2010 10:05


Szanowni Państwo,

    Z przyjemnością informuję, że zapowiadają się dwa niezwykle ciekawe spotkania. Już w najbliższy poniedziałek można wysłuchać prelekcji jednego z liderów OMP, kol. Adama Danka: LINK

    Natomiast 23 lutego, w ramach współpracy UPR i OMP, odbędzie się spotkanie z p. Grzegorzem Braunem, autorem głośnych filmów dokumentalnych, ostatnio współtwórcą filmu "Towarzysz generał": LINK.  I jeszcze ważny artykuł: LINK.

    Szczegóły, oczywiście, pod linkami, zachęcam do klikania i regularnego odwiedzania portalu www.legitymizm.org . Będę wdzięczny za wsparcie promocyjne i równocześnie dziękuję wszystkim, którzy nas promują.

    Natomiast już poza strukturami OMP, ale z naszym poparciem, odbędzie się spotkanie dyskusyjne, o którym niżej:
    Zapraszamy w środę, 17 lutego, o godzinie 18:00, do lokalu Civitas Christiana przy ul. Kuźniczej 11/13 (II piętro), na dyskusję poświęconą relacji pomiędzy szeroko pojętą "ideą narodową" a tzw. "ekologizmem". Chodzi tu o to, aby odpowiedzieć sobie na takie pytania jak np.: czy ekologizm z konieczności jest lewicowy? jak ma się konserwatyzm do ochrony przyrody? czy jest możliwe, byludzie z "prawej strony barykady" (możliwie ogólnie pojętej) zagospodarowali obszar "ekologii"? jak ma się ochrona przyrody do
ustroju gospodarczego i czy wolny rynek jest tu ułatwieniem, czy też utrudnieniem? Chodzi także o poruszenie kwestii praktycznych: jaka mogłaby być konkretna forma związania działań środowisk konserwatywnych, endeckich etc. z działalnością na gruncie ochrony przyrody i czy jest to w ogóle potrzebne (a może to jedynie zbędna współczesna moda, z którą nie należy się
wiązać?).
    Spotkanie organizuje grupa młodych ludzi z istniejących we Wrocławiu organizacji o profilu narodowym, zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Poprzednie spotkanie z tej serii tyczyły się relacji "nacjonalizm-konserwatyzm" oraz wpływu politycznej poprawności na język mediów, a w konsekwencji - na język używany potocznie i powszechnie przez społeczeństwo.

    Korzystając z okazji pozwolę sobie ponowić zachętę do wszystkich Czytelników tego e-maila, aby osoby znające dowolne języki obce zasilały na zasadzie wolontariatu redakcję międzynarodową www.legitymizm.org . Gdyby brać pod uwagę choćby same główne języki europejskie, do przetłumaczenia jest tyle ważnych materiałów bieżących i historycznych, że gdyby nawet zgłosiło się kilkaset osób, pracy nie zabraknie. Naszą ambicją, którą już staramy się realizować na miarę skromnych możliwości, jest wypełnianie białych plam, informowanie o tym, o czym nawet "nasze", tj. prawicowe media, nie wspominają. Nie mam tu na myśli jakichś wszechświatowych teoryj spiskowych lub innych odjazdów, tylko rzetelną wiedzę, ważne wydarzenia i sprawy ideowe, o których w dziennikach, tygodnikach i innych pismach cicho.

    Tradcyjnie podzielę się z Państwem reflexją z kolejnego spotkania klubowego, w którym brałem udział. Spotkanie, jak spotkanie, ale okazało się, że gość spotkania, były wiceminister, to również były działacz UPR, który wspomniał o swojej przynależności do UPR, gdy podkreślał, iż zmienił swoje zdanie odnośnie do celowości prywatyzacji KGHM (tj. już tej celowości nie dostrzega). I o ile potrafię zrozumieć, że odwieczni lewacy nas nie lubią, były wiceminister swoje przejście na lewicę zdefiniował drwiąco, że -
należał do Unii Polityki Realnej, ale była to polityka nierealna. I wtedy poczułem głęboki niesmak, doszedłem jednak do wniosku, iż takie zdanie świadczy o byłym wiceministrze, a nie o UPR. Owszem, można być byłym UPRowcem, takich ludzi są tysiące, ostatnio łącznie z legendarnymi przywódcami UPR, pp. Michalkiewiczem i Korwin-Mikkem, ale nawet po pożegnaniu z partią każdy dawny działacz powinien zachować minimum dobrego smaku i przyzwoitości.
    Co ciekawe, żaden z obecnych na sali byłych działaczy UPR nie zaprotestował przeciwko insynuacji odnośnie do "polityki nierealnej". Co gorsza, głos zabrał jeden z naszych byłych kolegów, który poparł stanowisko byłego wiceministra na temat KGHM. Uczynił to jednak dość paradoxalnie, bo najpierw wyliczył państwa, które już, już aż dyszą chęcią kupienia KGHM, a następnie stwierdził, że żadnemu przedsiębiorcy nie opłaca się utrzymywać firmy na tak bardzo niskim poziomie rentowności. Dlatego prywatyzacja nie ma
sensu. Wychodzi na to, że były działacz UPR lansuje pogląd, iż KGHM musi być obciążeniem dla wszystkich podatników w Polsce, bo przynosi minimalne dochody, które nie są motywujące dla prywatnego właściciela. A równocześnie chętni do zakupu aż przebierają nogami...
    I to jest dla mnie okazja do kolejnej reflexji. Kiedyś zakładano, jak można ślad tego znaleźć choćby w publicystyce p. Korwin-Mikkego, że jeżeli ktoś będzie odchodził z partii, zachowa nasze poglądy i będzie je rozpowszechniał w innych stronnictwach. Dziś wiemy, że byli działacze UPR są m.in. w PO, PiS, PSL, Samoobronie (być może gdzieś jeszcze), ale wchodząc do nowego środowiska politycznego przyjmowali nowe poglądy, a nie stawali się bynajmniej apostołami Wolności - Własności - Sprawiedliwości. Ten experyment
się nie powiódł. Kiedy np. porównamy dokonania byłych UPRowców, obecnych posłów PiS i PO, widzimy, że ich nic nie łączy. Jeżeli zatem ktoś z UPR odchodzi do mainstreamu, nie powinniśmy mieć złudzeń, iż zrobi coś dobrego dla Wielkiej Idei. On o Wielkiej Idei zapomni w momencie podpisywania nowej deklaracji członkowskiej.

    Chciałbym zaznaczyć, że używając terminu "UPR" mam na myśli tę klasyczną, dawną UPR, jaką była przed ostatnimi wydarzeniami na Konwencie i w centrali. Jakiś czas temu stosunek do ostatnich wydarzeń wyrażałem natomiast przy pomocy swoistej ilustracji audiowizualnej, czyli sięgnąłem na Youtube po utwór "Guilty of Being White". Na nasz użytek można by to nawet zmetaforyzować, przyjmując, że biel postrzegana jest jako kolor kontrrewolucji, czy odwołując się do pojęcia "białych hiszpańskich". Dlatego ponownie skorzystam z okazji i pełen uznania dla SxE, tym razem zaproponuję Państwu ten sam utwór, ale w wersji koncertowej. Pod hasłem: można się dobrze bawić bez alkoholu. :-) Zapraszam: LINK. Skądinąd coraz bardziej oczywistym jest, że biały, heterosexualny mężczyzna (choć kobieta zapewne też) z definicji jest "winny bycia białym". Jak widać, w USA było to jasne już na początku lat 80. A przy okazji nieźle wyraża mój gniew wobec sytuacji w partii. I dlatego wspólnie posłuchamy Minor Threat.

    A kiedy już jesteśmy przy muzyce, pozwolę sobie nawiązać do ostatnich obchodów wyzwolenia Auschwitz i włączyć się do nich przypomnieniem jednego z najważniejszych utworów w historii muzyki - "Angel of Death" Slayera, który to utwór otwiera nieśmiertelny wers "Auschwitz, the meaning of pain". Jeżeli ktoś z Państwa jeszcze nie zna, to jest okazja. Myślę, że tylko Metal potrafi oddać grozę wojny, exterminacji i innych ciepień tego padołu łez. Metal jest swoistym zwierciadłem, w którym możemy zobaczyć nasze prawdziwe
życie. LINK.

    Tradycyjnie proszę wszystkich Czytelników tego e-maila o przesyłanie go zainteresowanym znajomym, umieszczanie na forach, blogach, portalach etc. etc. Każda pomoc jest ważna.

            Z narodowo-rzymskim pozdrowieniem
            Adrian Nikiel


Podziel się
oceń
0
0

OMP: Relacja z prelekcji Adama Tomasza Witczaka w Szczecinie

piątek, 15 stycznia 2010 15:30


   8 stycznia 2010 roku Oddział Szczeciński Organizacji Monarchistów Polskich gościł p. Adama Tomasza Witczaka celem wygłoszenia przez niego prelekcji na temat „Relacja tradycja - awangarda na scenie muzyki militarno-industrialnej".

Prelekcja zaczęła się ok. godz. 17.20 i trwała, łącznie z zadawanymi pytaniami, prawie do 19. Oddział Szczeciński OMP może wyrazić pełne zadowolenie ze spotkania, choć zawsze warto liczyć na więcej. Przyszło parę naprawdę zainteresowanych osób, tak więc na poziom dyskusji narzekać nie można.

Prezentacja zagadnienia była oczywiście multimedialna. Podczas mowy prelegenta z głośników wydobywała się odpowiednia muzyka, a rzutnik wyświetlał na ścianie obrazki, głównie okładki płyt omawianych zespołów. Podczas prelekcji poruszono takie tematy, jak historia tego rodzaju muzyki, tworzące tę scenę zespoły, ich inspiracje, używane formy i treści, wzajemne ich relacje etc. Padło słowo o takich projektach, jak Der Blutharsch, IANVA, Parzival, Green Army Fraction, Sturmast czy Von Thronstahl. Zaznaczono przy tym specyfikę konkretnych zespołów i różnice pomiędzy nimi.

Rzecz jasna, dla organizacji uznającej się monarchistyczną, najważniejszy był związek prezentowanego tematu z przewodzącymi nam ideami. Tak więc nie mogło zabraknąć zwrócenia uwagi na takie aspekty sceny militarno-industrialnej, jak odwoływanie się do tradycji, pewnych zapominanych wartości: heroizmu, poświęcenia, szacunku dla własnego dziedzictwa, czy przywoływanie historii, mitów, bohaterskich czynów etc. Te treści mają wydźwięk jednoznacznie antynowoczesny i nieraz łączą się z określonymi ideami (politycznymi, religijnymi), chociaż niektórzy wykonawcy odżegnują się od tego, stwierdzając, że zajmują się tylko sztuką.

Muzyka militarno-industrialna (oraz neofolkowa) w dzisiejszych czasach może być skutecznym orężem przeciwko postępującej relatywizacji, miałkości i ucieczki przed tym, co wielkie. Dlatego właśnie liczy się jej zrozumienie przez siły prawicowe, w celu biegłego posługiwania się nią w walce o własne cele.

Prelekcja była rejestrowana, nagranie z niej powinno się niedługo pojawić.

Źródło: omp-szczecin.blogspot.com


Podziel się
oceń
0
0

OMP: Spotkanie z panem Adamem Tomaszem Witczakiem

sobota, 02 stycznia 2010 12:06

   Na zaproszenie Oddziału Szczecińskiego Organizacji Monarchistów Polskich w Szczecinie pojawi się Adam Tomasz Witczak.


   8 stycznia 2010 r. (piątek) o godz. 17.00 w budynku Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego (Szczecin, ul. Kolumba 86, sala nr 227 na I piętrze) wygłosi on wykład „Relacja tradycja-awangarda na przykładzie sceny muzyki militarno-industrialnej".

Źródło: legitymizm.pl


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 719  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275719

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl