Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

TMA: Hołd dla ofiar ludobójstwa na Wołyniu

środa, 21 lipca 2010 18:26


  Hołd dla ofiar ludobójstwa na Wołyniu

  11 lipca, w rocznicę krwawej niedzieli na Wołyniu oddział Tarnowski TMA uczcił pamięć ofiar tej zbrodni. Na Cmentarzu Starym w Tarnowie przy kurhanie kresowym zapalono znicz oraz odśpiewano starą pieśń.

 Źródło: TMA


Podziel się
oceń
0
0

TMA: Przygotowania do TMAnewrów

środa, 21 lipca 2010 13:43
   Wyobraź sobie wieś podkarpacką, z dala od miejskiego zgiełku. Złote pola, zielone łąki, w oddali Beskid Niski... I chata pełna ludzi. Grają, śpiewają, dyskutują. Kontrrewolucjoniści w akcji. Raz w roku spotykają się, aby pobyć razem, poinspirować nawzajem, podzielić refleksjami.

   Idea organizowania letnich obozów, na których młodzi ludzie mogliby rozwijać swoje umiejętności (od strzelania po śpiewanie), pojawiła się w gronie założycieli Towarzystwa Michała Archanioła na długo przed powołaniem tej organizacji. Czuli potrzebę pokazania, że Tradycja nie jest skostniała, że rzeczy przeszłe mają ogromny potencjał - trzeba tylko wiedzieć jak go wykorzystać.

Dlatego też TMAnewry (bo tak nazwano te obozy) to trzy dni wypełnione przeróżnymi warsztatami, dyskusjami, ćwiczeniami, wspólnym śpiewaniem... To istna różnorodność form i treści, której wspólnym mianownikiem jest Tradycja (...).

Na początek kilka informacji natury ogranizacyjnej. Składka na tegoroczne TMAnewry wynosi 25 PLN (pokryje ona koszt wyżywienia oraz materiałów potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów). Należy mieć ze sobą śpiwór i karimatę. Można zabrać namiot. Chętnych prosimy o kontakt na adres: tma44@o2.pl


TMAnewry będą podzielone na 2 części.

Część 1: LARP Bobrzego Braterstwa
Rozpocznie się w piątek 13 sierpnia popołudniu a zakończy się w niedzielę 15 sierpnia rano. LARP (Live Action Role Playing = gra fabularna, RPG na żywo) będzie osadzony w klimacie bobrzego podziemia - w hipotetycznej rzeczywistości (Polska w roku 2020), w której bobry są prześladowane w nieznanym dotąd stopniu. O skali tego zjawiska świadczyć może fakt, że już nie każdy las jest gwarancją wolności i bezpieczeństwa. Jedynie niektóre lasy Polski B pozostają jeszcze pod kontrolą wolnych zwierząt i Bobrzego Braterstwa. Dlatego też wiele bobrów z Polski A podejmuje ryzyko i wyrusza w długą morderczą podróż do Polski B. Samotnie lub w grupach przemierzają setki kilometrów, aby w lasach Podkarpacia lub Lubelszczyzny kontynuować walkę z reżimem. Część zostaje zakwaterowana w specjalnych, dobrze chronionych przez Bodyw obozach dla uchodźców. Jeden z takich obozów znajduje się w Haczowie...

W obozie oczywiście prowadzone będą szkolenia i warsztaty tak więc punkty programu znane z poprzednich edycji TMAnewrów nie znikną. Warto jednak mieć na uwadze, że gra będzie trwała non stop przez ponad 40 godzin i będzie wymagała nieustannego "trzymania" klimatu (bez przerw, bez wycieczek do sklepu etc.) + pełna dyscyplina i podporządkowanie się rozkazom Komendanta Obozu (a także reżimowi bezpieczeństwa, który będzie oparty na zasadach funkcjonowania kwater oddziałów leśnych).

Rekrutacja rozpocznie się na początku sierpnia. Już dziś można jednak zgłaszać propozycje warsztatów/prelekcji. Szczegółowy program zostanie podany do wiadomości na początku sierpnia.


Część 2: Obchody 90. rocznicy bitwy warszawskiej
Rozpocznie się w niedzielę 15 sierpnia rano a zakończy wieczorem tego samego dnia. Szczegółowy plan uroczystości zostanie podany do wiadomości na początku sierpnia.

Źródło: TManerwy


Podziel się
oceń
0
0

TMA: Poznań - Marsz Rotmistrza Pileckiego

niedziela, 16 maja 2010 10:23


   Z inicjatywy Towarzystwa Michała Archanioła dnia 13 maja w Poznaniu odbył się marsz ku pamięci Witolda Pileckiego - bohatera narodowego, zabitego przez komunistyczny aparat władzy 28 maja 1948 roku.

   Na marszu stawiło się około stu osób pragnących oddać hołd zasłużonemu patriocie - wśród nich wielkopolscy AN, którzy przygotowali na tę okazję okolicznościowy baner (na zdjęciu), niesiony na czele marszu przez cały czas jego trwania. Pochód wyruszył po godzinie 20 z placu Adama Mickiewicza, skąd przeszedł pod Pomnik Państwa Podziemnego, gdzie zgromadzeni wysłuchali przemówień oraz odśpiewali hymn narodowy. Podobne pochody  odbyły się w Krakowie, Rzeszowie i Lublinie. Pomysłodawcy marszów (TMA) zapowiadają, że będą się one odbywać co roku - w rocznicę urodzin Rotmistrza.

Źródo: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

TMA: Oddział Tarnowski TMA oddał hołd polskiej elicie zgładzonej wiosną 1940 w Katyniu

wtorek, 13 kwietnia 2010 19:50


   Jak co roku w dniu 13 kwietnia Oddział Tarnowski TMA odda hołd polskiej elicie zgładzonej wiosną 1940 w Katyniu, Charkowie, Twerze i innych miejscach na Wchodzie. Spotykamy się o 20.00 w Tarnowie pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

   Miejsce spotkania jest nieprzypadkowe. Mało kto bowiem wie, że dokładnie 25 lat temu - w 1985 roku Alina Szymiczek, Andrzej Fenrych i Jan Gomoła chcąc oddać hołd Bohaterom złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w Tarnowie, co zostało uznane jako zakłócenie porządku publicznego. Podczas jednej z serii rozpraw przed kolegium ds. wykroczeń Jan Gomoła zasłabł i umarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Na pogrzeb przyszło tysiące ludzi. Obawiano się rozruchów, więc do Tarnowa ściągnięto milicję nawet z innych miast. Wszystkie klepsydry pozrywali „nieznani sprawcy"...

Źródło: TMA


Podziel się
oceń
0
0

TMA: Ofensywa zimowa na FB

środa, 10 lutego 2010 6:43


   Na Facebooku działają już dwa serwisy prowadzone przez Towarzystwo Michała Archanioła - Poczet Bohaterów oraz Old photographs from Intermarium.

   Idea stworzenia projektu pod nazwą POCZET BOHATERÓW narodziła się w TMA jeszcze się w roku 2008. Początkowo miał być to duży serwis prezentujący sylwetki niezliczonej ilości Bohaterów. Ta koncepcja nigdy nie doczekała się realizacji. Przybrała jednak inne formy. Kluczowy okazał się być marzec 2009 roku. Wtedy to odbył się pierwszy marsz dedykowany Bohaterowi. 

 14 marca AD 2009 z okazji urodzin generała Józefa Bema członkowie i sympatycy TMA przemaszerowali przez Tarnów. W tym samym miesiącu ukazał się pierwszy numer Husarii Tradycji, w której w specjalnym dziale "Poczet Bohaterów" prezentowane były sylwetki ludzi wielkich acz często zapomnianych. Pomysł serwisu wrócił w styczniu 2010 roku i tak powstała strona, która być może w przyszłości przekształci się w duży serwis poświęcony Bohaterom.

 Drugi z serwisów - Old photographs from Intermarium to powiększający się w szybkim tempie zbiór starych fotografii z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zdjęcia grupowane są w czterech kategoriach: Portrety, Społeczeństwo, Armia, Miejsca.


 Linki:


www.facebook.com/pages/Poczet-Bohaterow/270470201734

www.facebook.com/pages/Old-photographs-from-Intermarium/283641547967

Źródło: tma.org.pl

Podziel się
oceń
0
0

TMA: V tarnowskie manewry TMA

poniedziałek, 18 stycznia 2010 12:46


   W sobotę 16 stycznia AD 2010 odbyły się piąte tarnowskie manewry TMA. Przeprowadzono również warsztaty poświęcone stosunkom polsko-litewskim.


Oto plan manewrów:

10.00 manewry dzienne z tarnowskim Sokołem.
15.00 obiad w komendanturze.
16.00 warsztaty "Litwa, ojczyzna nasza?" poświęcone stosunkom polsko-litewskim, poprzedzone prelekcją o rtm. Witoldzie Pileckim.
22.00 manewry nocne.

   Manewry oparte zostały na "białoruskich scenariuszach". Dzienna część to walki białoruskiej partyzantki z wojskami pro-rosyjskimi. W nocy natomiast ćwiczony był przerzut kurierów przez granicę między ZSRE a Wolną Białorusią (scenariusz nieco inspirowany lekturą "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy" autorstwa Sergiusza Piaseckiego).

   W kilkugodzinnej przerwie pomiędzy manewrami odbyły się warsztaty poświęcone stosunkom polsko-litewskim. Prowadzono je w trzech grupach i miały na celu ukazanie wielu aspektów, które kształtują relacje między naszymi narodami. Konkluzję warsztatów dobrze wyraża fragment książki Piotra Łossowskiego "Litwa a sprawy polskie 1939-1940": Na pytanie Abramowicza o warunki w jakich współpraca polsko-litewska może dość do głosu Keliuotis podkreślił, iż warunkiem takim jest przede wszystkim "wzajemne, bezpośrednie poznanie się". A między Polakami i Litwinami brak było właśnie tego głębszego wzajemnego poznania. "Dlatego też - rozwijał swą myśl dalej Keliuotis - chcąc wytworzyć poprawne, koleżeńskie stosunki, należy nam obiektywnie, głęboko i wszechstronnie wzajemnie się poznać, uniknąć wybryków szowinistycznych, a gdy takie się zdarzą - nie przejmować się nimi zbytnio, szukać raczej kontaktu osobistego, który o wiele prędzej i skuteczniej może rozstrzygnąć powstałe zagadnienia, aniżeli teoretyczne dyskusje".

Źródło: .tma.org.pl


Podziel się
oceń
0
0

TMA: Towarzystwo Michała Archanioła na Facebook'u

poniedziałek, 21 grudnia 2009 19:35

 

  Towarzystwo Michała Archanioła na Facebook'u


   Od 5 dni użytkownicy Facebook'a mogą korzystać ze specjalnej aplikacji pod nazwą "Towarzystwo Michała Archanioła". Ułatwi to komunikację między sympatykami TMA zarejestrowanymi na tym serwisie (a jest ich już setka).

Źródło: tma.org.pl


Podziel się
oceń
0
0

TMA: 13 grudnia - Akcja Kontrrewolucyjna

poniedziałek, 14 grudnia 2009 14:50
   Wieczorem 13 grudnia na tarnowskich przystankach autobusowych pojawiły się napisy "13 XII" oraz zapłonęły znicze. W ten sposób upamiętniono ofiary wprowadzonego 28 lat temu stanu wojennego.

Źródło: tma.org.pl


Podziel się
oceń
0
0

TMA: 5 numer Husarii Tradycji

wtorek, 08 grudnia 2009 16:18

 
   Ukazał się nowy numer "Husarii Tradycji". Piąta (zimowo-wschodnia) odsłona magazynu z wypisami już do ściągnięcia w formacie PDF.


A co w numerze?

Baczyński: Ballada zimowa
Baczyński: Elegia
Baczyński: Magia
Feeney: Ryba w piątek
Holoubek: Wspomnienia z niepamięci
Ivaškevičius: Litwini i Polacy - śladami nienawiści dziejowej
Łysiak: Lista grzechu
Łysiak: Putin in Kremlin
Mackiewicz: Droga donikąd
Mackiewicz: Wyjaśnić sprawę "tutejszych"
Piasecki: Zapiski oficera Armii Czerwonej
Pol: Pieśń o ziemi naszej
Słomka: Pamiętniki włościanina
Słowacki: Pieśń Legijonu Litewskiego
Tarka: Epigoni Wielkiego Księstwa Litewskiego
Turkowski: Paderewski
ks. Twardowski: Dawna wigilia
Zinowiew: Homo sovieticus


Pismo do pobrania: LINK

Źródło: tma.org.pl


Podziel się
oceń
0
0

TMA: Chłopcy wychodzą z lasu... - Tarnów 46

piątek, 06 listopada 2009 7:43


   7 listopada w centrum Tarnowa odbędzie się fabularna gra miejska "Tarnów 46", której fabuła oparta jest na historii antykomuni- stycznego podziemia zbrojnego.


   Jesienią roku 1946 w Tarnowie miało miejsce wydarzenie, które wywołało niemałe poruszenie w okolicy - zamach na kapitana Lwa Sobolewa, doradcę NKWD przy Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa, osławionego "polakożercę". Wyrok Sądu Polowego wykonano przy placu targowym. Już na trzeci dzień po akcji cała grupa doradców sowieckich zaczęła opuszczać Tarnów...

   Ta śmiała akcja stała się osią, wokół której kręci się fabuła gry "Tarnów 46". Nie jest to jednak zwyczajna gra miejska polegająca na bieganiu po mieście i rozwiązywaniu zagadek. Mocno rozbudowany wątek fabularny sprawi, że uczestnicy gry na prawdę będą mogli poczuć klimat niespokojnego roku 1946.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z łącznikiem: tma44@o2.pl

Gra organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach programu "Targ Słów".

Źródło: tma.org.pl


Podziel się
oceń
0
0

TMA: Warsztaty dawnych pieśni

sobota, 31 października 2009 15:41


   31 października (sobota) w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, odbędą się warsztaty dawnych pieśni prowadzone przez TMA (w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Młodzieży "Targ Słów").


   Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12.30 w sali 53 (II piętro), i będą obejmowały naukę pieśni nie tylko polskich, ale i litewskich połączoną z nauką wymowy. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w projekcie muzycznym przygotowywanym przez Pałac Młodzieży z okazji 27 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21".

   Dziś przypada 85 rocznica urodzin Dowódcy Samodzielnej Królewskiej Brygady Huzarów Śmierci - pułkownika Zbigniewa Herberta. Niech Jego poezja żyje wiecznie!

   A w sobotę 31 października 2009 o godzinie 18.10 w Programie 2 Polskiego Radia będzie można wysłuchać słuchowiska według sztuki Zbigniewa Herberta pt. "Lalek". Opowiada ono historię Józefa Franczaka - ostatniego leśnego, zamordowanego przez UB w 1963 roku. Warto wysłuchać!

Źródło: tma.org.pl


Podziel się
oceń
0
0

TMA: ukazał się 4 numer Husarii Tradycji

środa, 21 października 2009 20:31

  
TMA2

Ukazał się nowy numer "Husarii Tradycji". Czwarta odsłona magazynu z wypisami (idealna lektura na jesienny wieczór!) już do ściągnięcia w formacie PDF.


A co w numerze?
TMA1
Durejko: Pejzaż inflancki w twórczości Kazimiery Iłłakowiczówny
Herbert: List do studentów PWST
Holoubek: Wspomnienia z niepamięci
Łysiak: Granica
Łysiak: Koniaczek
Mackiewicz: Lewa wolna
Mackiewicz: Nudis verbis
Norwid: Język ojczysty
Norwid: Klątwy
Pikuzińska: Pamiętnik
Słomka: Pamiętniki włościanina
Słowacki: Kiedy prawdziwie Polacy powstaną...
Trznadel: Ji-jitsu

Link:
tma.org.pl/wykleci/ht4.pdf

Źródło:  www.tma.org.pl

Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 723  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275723

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl