Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Pisma: Ukazało się lipcowe wydanie "Aspektu Polskiego"

czwartek, 22 lipca 2010 10:06


     Ukazało się lipcowe wydanie miesięcznika "Aspekt Polski". Nasi publicyści komentują aktualne wydarzenia społeczne, polityczne i kulturalne. Na łamach "Aspektu Polskiego" można też przeczytać teksty o tematyce historycznej i religijnej. 

    O rozstrzygniętych właśnie wyborach prezydenckich i ich skutkach pisze Mirosław Orzechowski. Redaktor naczelny wspomina też postać zmarłego niedawno księdza Prałata Henryka Jankowskiego, wielkiego polskiego bohatera. Jan Waliszewski komentuje nowe upublicznione fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej, a Iwona Klimczak pisze na temat bitwy pod Grunwaldem, której sześćsetną rocznicę właśnie obchodziliśmy.

    Niezwykle interesujący jest artykuł Jacka Kędzierskiego o miejscu Łodzi na mapie kolejowej Polski, szczególnie aktualny w związku z okresem wakacyjnym. Janusz Janyst pisze o praktykach cenzorskich, jakie dotykają świat polskich mediów, a Marcin Keller pisze o zbliżającym się Narodowym Spisie Powszechnym i przygotowaniach do niego mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie i całym Śląsku.

    Polecamy też artykuły Agnieszki Jarockiej o Słudze Bożej Wandzie Malczewskiej, Karola Badziaka o obecności komunistycznej propagandy, prof. Macieja Giertycha o ewolucji, prof. Tadeusza Gerstenkorna o publikacji poświęconej Uniwersytetowi Łódzkiemu oraz Agnieszki Sadowskiej.

Źródło:Aspekt Polski


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: "Falanga" - Warszawa 15 lipca 1936 r.

wtorek, 06 lipca 2010 17:23


Z cyklu:
Antykwariat KN: "Falanga" Pismo Narodowe - Warszawa 15 lipca 1936 roku Nr. I / Rok I


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Ukazał się czerwcowy "Aspekt Polski"

niedziela, 20 czerwca 2010 8:14


   Ukazało się czerwcowe wydanie miesięcznika "Aspekt Polski". Nasi publicyści komentują w nim aktualne wydarzenia, poruszają problematykę religijną, historyczną i kulturalną. 

    "On zło dobrem zwyciężył, aż do przelania krwi" - piszemy tuż po uroczystościach beatyfikacyjnych o nowym błogosławionym - ks. Jerzym Popiełuszce, męczenniku za wiarę. Odnosimy się też do aktualnych wydarzeń w kraju - piszemy o unijnym raporcie, który wykazał poważne zaniedbania w zabezpieczeniu przeciwpowodziowym Polski, a także o ujawnionych stenogramach z czarnej skrzynki prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

    Niezwykle ciekawe są też artykuły poświęcone miejscom pielgrzymkowym na Śląsku Opolskim oraz Polonii śląskiej, a także tekst na temat niemal zapomnianych dziś opozycjonistów - braci Kowalczyków, którzy wiele lat spędzili w PRL-owskich więzieniach.

    Polecamy też artykuły na temat Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, o dyskusji na temat ewolucji, o edukacji, wydarzeniach kulturalnych i religijnych, podróżach, komentarze i opinie naszych publicystów.

    Wkrótce teksty także na naszej stronie internetowej.

Źródło: AP


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Nowy numer periodyku "Historia i Politologia"

niedziela, 13 czerwca 2010 11:01

 

   Ukazał się nowy numer półrocznika naukowego „Historia i Polityka" wydawanego na Wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMK w Toruniu, którego red. nacz. jest p. dr Patryk Tomaszewski, a zastępcą red. nacz. p. mgr Arkadiusz Meller. Temat przewodni numeru to zagadnienie autorytaryzmu. Pismo można nabyć poprzez Wydawnictwo Naukowe UMK.

 W numerze:

 Odpowiedzi na ankietę dotyczącą autorytaryzmów:

 1. Marek Kornat
 2 . Adam Wielomski
 3. Maciej Strutyński
 4. Jacek Bartyzel

Autorytaryzm

Roman Tokarczyk, Autorytaryzm - dociekanie istoty pojęcia
Jerzy W. Borejsza, O autorytaryzmie można nieskończenie
Władysław T. Kulesza, Państwa autorytarne międzywojennej Europy, jako zbiór. Uwagi wstępne
Krystian Cholaszczyński, Afrykański model autorytaryzmu - Zimbabwe czasów Roberta Mugabe

Myśl polityczna

Arkadiusz Meller, „Sztuka pod dyktaturą" Jerzego Waldorffa - szkic o relacjach między faszyzmem a kulturą na przykładzie Włoch Benito Mussoliniego
Jarosław Tomasiewicz, W poszukiwaniu istoty faszyzmu

Stosunki międzynarodowe

Michał Kolasiński, Stosunki dyplomatyczne Ukrainy z Kubaniem w 1918 roku
Michał Jerzy Zacharias, Niemcy, Związek Sowiecki i mocarstwa zachodnie w polskich kalkulacjach politycznych w latach 30. XX w. (ze szczególnym uwzględnieniem 1939 r.)
Katarzyna Kącka, Zagadnienie polskich granic w działalności Ministerstwa Prac Kongresowych oraz Biura Prac Kongresowych 1940-1948
Marta Wójtowicz-Wcisło, W obleganej twierdzy każde odstępstwo jest zdradą". Polityka władz kubańskich wobec środowisk twórczych i intelektualnych po 1959 roku
Alicja Kiełbasiewicz, Polityka integracyjna Norwegii wobec nowej emigracji zarobkowej z Polski w latach 2004 - 2009
Adam Jarosz, Gazociąg północny - inwestycja ekonomiczna czy polityczna? Komentarze w prasie polskiej i niemieckiej
Recenzje i omówienia

Paweł Jaworski, Marzyciele i oportuniści. Stosunki polsko-szwedzkie w latach 1939-1945, Warszawa 2009 (rec. Adam Staniszewski)
Grzegorz Radomski, Samorząd terytorialny w myśli politycznej Narodowej Demokracji 1918 - 1939, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2009 (rec. Michał Strzelecki)
Erik Carlsson, Gustaf V och andra världskriget, Uddevalla 2007 (rec. Adam Staniszewski)
Anthony Seldon (red.), Blair's Britain 1997-2007, Cambridge 2007 (rec. Tomasz Ceran)
Rafał Matyja, Konserwatyzm po komunizmie, Warszawa 2009 (rec. Arkadiusz Lewandowski)
Maciej Wojtacki, 'Słowo' Stanisława Cata-Mackiewicza. Dziennik konserwatystów wileńskich w latach 1922-1939. Monografia pisma", Toruń 2009 (rec. Patryk Tomaszewski)


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Fronda 2010 nr 54

czwartek, 10 czerwca 2010 7:15


   Najnowszy numer Frondy otwierają dwie reklamy. Jedna nowej książki Marcina Wolskiego wydanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II (ten znany autor powieści z odważnymi scenami erotycznymi ostatnio napisał parę powieści na zlecenie instytucji państwowych) oraz ogłoszenie werbunkowe Rycerzy Kolumba (jak głosi wiarygodne źródło Górny i Terlikowski mają rozkręcać nową radę zakonu w Warszawie).

   W numerze uzależnieni od Frondy znajdą kolejną dawkę informacji o: medialnych manipulacjach wokół globalnego ocieplenia żerujących na strachu, milenarystycznej histerii, nagonce na kościół za jego bezkompromisową walkę z cywilizacją śmierci, drugim soborze watykańskim, zagadnieniach filozoficzno teologicznych, medialnej kampanii nienawiści środowiska gazety wyborczej wymierzonej w niezależnych historyków, roli rodziny w wychowaniu, potrzebie tworzenia szkół prywatnych, dyskusjach wokół aborcji i kary śmierci.

 Najciekawszym tekst najnowszego numeru Frondy poświęcony jest różnicom w potrzebach edukacyjnych chłopców i dziewcząt. Obecny model edukacji zniechęca do nauki chłopców. Chłopcy w szkołach podstawowych i średnich nie otrzymują należytej pomocy w edukacji, przez co nie nabywają oni umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w świecie współczesnym i są skazani na biedę. Gorsze wyniki edukacyjne chłopców są spowodowane tym że współczesny system edukacyjny ukierunkowany jest na nagradzanie zdolności które biologicznie posiadają dziewczynki. Likwidacja nauczania koedukacyjnego sprawia że chłopcy osiągają lepsze wyniki.

Numer zamykają: teksty z blogów na portalu fronda, recenzje książek, rozmowa z znanym francuskim powieściopisarzem Jeane Raspailem, teksty tłumaczone z języków obcych, niezwykle ciekawe teksty o patriotycznej tożsamości polskiego hip hopu i o ojcu Pio.

Jan Bodakowski

Źródło: Jan Bodakowski Blog


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Szósty numer pisma "Monarchista"

sobota, 05 czerwca 2010 16:44


   W kolejnym numerze naszego pisma proponujemy państwu ankietę wśród młodych przedstawicieli polskiej prawicy, przeprowadzoną przez naszą redakcję. Ponadto m.in. tekst prof. Bartyzela o ojkofobii. Zapraszamy do lektury!

Plik z gazetą można pobrać tutaj: LINK

Karol Jasiński
Redaktor Naczelny


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Pierwszy numer pisma Krzyżowiec!

wtorek, 01 czerwca 2010 8:16

 

   Oddział warszawski Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym oraz Klub N44 zapraszają serdecznie na spotkanie promocyjne poświęcone pierwszemu numerowi katolickiego i akademickiego pisma "Krzyżowiec".

   Fragment wstępniaka: Patrząc na moralną dekadencję współczesnego świata, nadzieję naszą pokładamy w słowach Maryi: „Na końcu, moje Niepokalane Serce zatriumfuje!". Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że zapowiedź zwycięstwa zmusza nas do aktywności. Chcemy być narzędziem w rękach Niepokalanej, aby Jej triumf nadszedł jak najszybciej. Dlatego jako dzieci Naszej Królowej ruszamy w bój o przywrócenie cywilizacji chrześcijańskiej. Per Mariam ad maiorem Dei gloriam! („Przez Maryję dla większej chwały Bożej!").

W numerze m.in:

- Klasyka doktorów kontrrewolucji: "Krucjata XX wieku". Plinio Corrêa de Oliveira

- Pole walki: "Małżeństwa" homoseksualne jako patologia, aborcja = morderstwo, tezy przeciwko parytetom, relatywizm w demokracji

- Kultura i cywilizacja: Kryzys męskości, dzieła i bohomazy, gotyk walczący

"Krzyżowca" zaprezentują: Maciej Maleszyk (redaktor naczelny) i Marcin Musiał

03.06.2010 (czwartek) Klub N44 ul. Nowogrodzka 44/7 Warszawa godz. 18:00

Link do wydarzenia na Facebooku:
http://www.facebook.com/event.php?eid=100458153337306&index=1

Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Ukazał się majowy "Aspekt Polski"

niedziela, 23 maja 2010 10:58


   Ukazało się majowe wydanie miesięcznika "Aspekt Polski". Prezentujemy naszym Czytelnikom aktualne sprawy i wydarzenia w Polsce i na świecie. Na naszych łamach można przeczytać interesujące artykuły na tematy społeczne, kulturalne i regilijne. 

    Piszemy o dramatycznej sytuacji w wielu regionach Polski w związku z powodzią, o nadchodzących przyspieszonych wyborach prezydenckich. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki zamieszczamy artykuł poświęcony życiu i posłudze Kapłana-męczennika za wiarę.

    Relacjonujemy też ważne wydarzenia religijne w ostatnich tygodniach: uroczystości 30-lecia sakry biskupiej ks. Abp. Władysława Ziółka Metropolity Łódzkiego oraz pielgrzymkę do Parzna, do grobu Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Warto przeczytać też artykuł poświęcony objawieniom Maryjnym w Fatimie i ich znaczenia dla Kościoła i świata.

   Przedstawiamy też propozycję, jaką zgłosiła redakcja "Aspektu Polskiego" w związku z inicjatywą przywrócenia Łodzi wielkiego spiżowego dzwonu, przed wojną drugiego co do wielkości w Polsce.

    Nasi Czytelnicy znajdą też na łamach majowego "Aspektu Polskiego" teksty poświęcone dyskusji o ewolucji, sprawie wydobycia gazu łupkowego i szansy, jaką niesie to dla Polski, a także problemom komunikacji zbiorowej w wielkim nowoczesnym mieście oraz wydarzeniom kulturalnym.

    Polecamy artykuły: Mirosława Orzechowskiego, Karola Badziaka, Janusza Janysta, Agnieszki Jarockiej, Jacka Kędzierskiego, Włodzimierza Wawszczaka, Macieja Giertycha, Iwony Klimczak, Izabeli M. Trelińskiej, Wiktora Kuśmierka i Stanisława Papieża, Gabrieli Krysiak, Kingi Stępień, Sabiny Witkowskiej, Jacka Klimczaka i Jana Waliszewskiego.

Źródło: Aspekt Polski


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: "Polityka Narodowa" - lato 2010

niedziela, 16 maja 2010 12:09


   Letni numer "Polityki Narodowej" poświęcony jest rozważaniom nad kondycją współczesnych europejskich partii zorientowanych narodowo. Pokazana jest szeroka paleta organizacji politycznych i okołopolitycznych, które - obojętnie z jakich korzeni wyrastają - mają na celu obronę suwerenności państw narodowych i upo- dmiotowienie narodu w relacjach międzynarodowych. Zwracamy szczególną uwagę na tych, którym się udało: w polityce i kulturze.

Niewątpliwą atrakcją są wywiady - historyczny z żołnierzem Komórki Likwidacyjnej NSZ, zagraniczne - z liderami nacjonalistycznych organizacji z Węgier i Serbii, oraz krajowy - z Arturem Zawiszą. Oprócz tego "Polityka Narodowa" tradycyjnie: chwali, piętnuje, zwraca uwagę, gani i jątrzy jak to "zaplute karły reakcji" mają w zwyczaju.

Źródło: Polityka Narodowa


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Nowy numer pisma Myśl.pl - wiosna 2010

wtorek, 11 maja 2010 16:41


   Wiosenny numer kwartalnika "Myśl.pl" - który poświęcamy demografii - już w sprzedaży w salonach prasowych! Tym razem wśród autorów tekstów m.in. prof. Mikołaj Iwanow, Andrzej Rudan, Rafał Wiechecki, Rafał Dobrowolski, dr Dariusz Piotr Kucharski, Marcin Palade, Piotr Pałys, Krzysztof Tenerowicz , dr Lech Hajdukiewicz ... Zapraszamy do lektury!
 

   Kwestia demografii, ilości urodzeń jest - zwłaszcza w krajach Unii Europejskiej - te­matem niewygodnym. Problem bowiem do­tyczy modelu rodziny, ilości dzieci, a więc i stylu życia matki i ojca. Jak skutecznie podjąć ten temat w dzisiejszym społeczeń­stwie? Na to pytanie winny odpowiedzieć sobie rządy państw prowadzących rozsądną odpowiedzialną politykę. Demografia bowiem to decyzje podejmowane dziś, ale których skutki możemy oglądać za wiele lat. Wówczas jednak trudno zmienić bieg wydarzeń, przede wszystkim tych geopolitycznych.

Podjęliśmy ten trudny temat pragnąc za­rysować niektóre bardziej interesujące za­gadnienia związane z polityką demogra­ficzną. Lech Haydukiewicz podejmuje próbę oceny, w jakim miejscu - jeśli chodzi o liczbę ludności, a zatem i potencjał polityczny w ramach Unii Europejskiej - byłaby Polska, gdyby nie ogromne straty ludnościowe ponie­sione w czasie II wojny światowej.

Skutki geopolityczne polityki ludnościowej ściśle powiązane są także z potencjałem mi­litarnym danego państwa. Zwracam tutaj Państwa uwagę na artykuły Przemysława Benkena oraz Tomasza Formickiego. Szcze­gólnie interesująco przedstawia się wywiad z Jackiem Stachurą, który przedstawia wy­zwania i szanse dla polskiego osadnictwa po drugiej stronie granicy polsko-niemieckiej. O terenach wschodnich Niemiec, raczej o za­mieszkujących te tereny Serbołużyczanach, traktuje artykuł Piotra Pałysa.

W numerze także interesujący wywiad z Nigelem Faragem, który swoimi euroscep­tycznymi wypowiedziami wywołał w ostatnim czasie burzliwą dyskusję w całej Unii Euro­pejskiej. Zwracam Państwa uwagę również na rozmowę z naszym kolegą, redaktorem portalu myśl.pl. Jan Kotlarz przedstawia szczegóły odkrycia naukowego, które przy­niosły mu splendor i uznanie w ESA, NASA i na całym świecie.

Zachęcam do lektury

Bartłomiej Królikowski

--------------------------- 

Spis treści   
 

Andrzej Mańka - Polityka społeczna a polityka prorodzinna - 3
Ankieta „Myśl.pl" - 7Wywiad z Jackiem Stachyrą - 10
dr Lech Hajdukiewicz - Demografia czy Demographie? - 13
Tomasz Formicki - Walka informacyjna w służbie państwa - 16
Marcin Palade - Wybory - żonglowanie demografią - 24
Agnieszka Stelmach - „Demograficzna zima" a walka z rodziną - 26
Przemysław Benken - Wojenne gry demografią - 28
Agnieszka Dowejko - Sylwetka Walentego Majdańskiego - 33
Bartłomiej Królikowski - Świat według nowego wzorca - 36
Elżbieta Grabowska - Wojna demograficzna - 41
Paulina Opacka - Polityka jednego dziecka - 44
Piotr Pałys - Położenie ludności serbołużyckiej na Dolnych Łużycach w świetle relacji Jurija Rjenča z 1946 roku - 48
Franciszek Korczyński - Na krawędzi - 52
Karol Wołek - Polska emigracja w Wielkiej Brytanii - 56
Archiwum „Myśl.pl" - Walenty Majdański - Warunki absolutnie tanie i decydujące absolutnie - 60
dr Dariusz Piotr Kucharski - Agentura sowiecka w II RP - 65
Andrzej Krzystyniak - Od Armii Andersa po bitwę pod Lenino - 72
Karol Wołek - Demokratyzacja stronnictw politycznych - 74
Tomasz Piotr Rzymowski - Zasada suwerenności - 77
Marcin Chmielowski - Dlaczego Schiff się pomylił? - 80
Joanna Porębska - Sądecka dolina innowacji - 82
Krzysztof Tenerowicz - Ciąg dalszy nie nastąpi? - 84
Wywiad z Janem Kotlarzem - 86
Rafał Dobrowolski - Bezdroża dogmatyzmu - 89
Rafał Wiechecki - Ruch narodowy, czy ruch państwowy? - 97
Wywiad z Nigelem Farage - 104
Andrzej Rudan - Partnerstwo Wschodnie - zmarnowany projekt (cz.3) - 105
prof. Mikołaj Iwanow - Niepodlegli Serbołużyczanie. Gry powojenne ZSSR - 107
Maurycy Machnio - Wroniec, czyli bajkowy koszmar - 113
Patronaty, Kluby „Myśl.pl" - 115
Konserwa - 116
Tomasz Wojciechowski - Epilog „Myśl.pl"- 128

Źródło: Mysl.pl


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Ukazało się kwietniowe wydanie "Aspektu Polskiego"

sobota, 17 kwietnia 2010 6:30

 
   Dziś ukazało się 150. wydanie miesięcznika "Aspekt Polski". Na łamach pisma omawiamy aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie, komentujemy je, nasi publicyści poruszaja też problematykę religijną, społeczną i kulturalną. 

    Wiele miejsca poświęcamy katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęli wszyscy pasażerowie polskiego samolotu, z Prezydentem RP. "Dla nas Polaków - pisze Mirosław Orzechowski - ta zbiorowa śmierć to jakby jeszcze jedno niepotrzebne powstanie. Oby na ich śmierci ufundowana została zgoda i pojednania, najpierw między rządzącymi, później między Polakami, a dalej między Polakami i sąsiednimi Narodami".

    Piszemy też na łamach "Aspektu" o naszym julileuszu - jesteśmy z naszymi Czytelnikami już 150 miesięcy. Ze względu na żałobę narodową, julileusz obchodzimy skromnie i cicho, ale pokreślamy, że "ambicją "Aspektu Polskiego" jest mówić m.in. o tym, co przemilczają podległe obcych monopolom wielkonakładowe gazety, a więc o sprawach związanych właśnie z naszym narodowym, polskim interesem" - pisze nasz wieloletni publicysta Janusz Janyst.

    W kwietniowym wydaniu nasi Czytelnicy znajdą też niezwykle interesujące teksty na tematy religijne i społeczne: Agnieszka Jarocka pisze o Bożym Miłosierdziu oraz Wandzie Malczewskiej, Marcin Keller o religijności Śląska, a ks. Wiśniewski przedstawia postać Mamy ks. Jerzego Popiełuszki, którego beatyfikację będziemy przeżywać już wkrótce.

    Na łamach "Aspektu Polskiego" przeczytacie także Państwo wiele innych ciekawych artykułów autorstwa naszych publicystów. Już wkrótce dostępne będą także na naszej stronie internetowej.

Źródło: Aspekt Polski


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: ROJALISTA nr 47

wtorek, 13 kwietnia 2010 16:08


 ROJALISTA nr 47

   Uprzejmie informujemy, że ukazał się kolejny numer pisma narodowo-konserwatywnego „Rojalista - Pro Patria".

   Wydanie otwiera list gratulacyjny prof. Jacka Bartyzela z okazji jubileuszu działalności Organizacji Monarchistów Polskich (dwudziestolecie w listopadzie 2009 r.). Następnie można zapoznać się z obszernym przesłaniem „Legitymizm i tradycja (karlizm dzisiaj)", jakie do działaczy OMP skierował prof. Miguel Ayuso Torres, dyrektor naukowy Rady Studiów Hiszpańskich im. Filipa II i lider środowiska karlistowskiego. Wypowiedź prof. Ayuso publikujemy w języku hiszpańskim i w polskim przekładzie autorstwa prof. Bartyzela. Kolejna część numeru to list gratulacyjny Tomasza Gabisia oraz przygotowana przez Łukasza Diakowskiego „Ankieta o monarchizmie polskim". Interesującymi odpowiedziami na Ankietę zaszczycili nas: prof. Jacek Bartyzel, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, x. Rafał Trytek, Artur Zawisza.

Na dział Idee składają się trzy artykuły: prof. Jacek Bartyzel „Dylemat Karola Maurrasa", Ronald Lasecki „Tradycjonalistyczny zakon ideowy, czyli czym powinna być OMP", Adrian Nikiel „Nie samą ideą żyjemy...".

Dział Historia to pochodzące z 1937 r. „Wspólne orędzie biskupów hiszpańskich do biskupów całego świata o wojnie w Hiszpanii", w opracowaniu Arkadiusza Mellera, który jest także autorem glosy do tego dokumentu pt. „Od Azañy do Zapatero". Z kolei polskie spojrzenie na ten konflikt przedstawia dr Tomasz Kenar w artykule „Polscy narodowcy wobec wojny domowej w Hiszpanii".

Dział Masonica - dr Norbert Wójtowicz „Kobiety w loży masońskiej". Warto podkreślić, że jesteśmy jedynym pismem monarchistycznym w Polsce, które regularnie przybliża prawdę o wolnomularstwie.

Dział Wrocław - Adam Tomasz Witczak „Ogród Scholza".

Dział Kultura: Adrian Nikiel „Fra Drømmen - rzecz o dramacie norweskim" (jest to relacja z wydarzeń w ramach Strefy: Norwegia) oraz osiem recenzyj xiążkowych tego autora, Adam Tomasz Witczak „Cantece Legionari".

Numer zamyka kalendarium działań polskiej Prawicy w latach 2009-2010. Natomiast na „Żałobnej karcie" wspominamy zmarłą w lutym cesarzową i królową Reginę.

Cena numeru wraz z kosztami przesyłki ekonomicznej: 10 zł 50 gr. Jest to edycja „opcjonalnie multimedialna", gdyż na życzenie Czytelników do egz. dołączamy płytę „Katolicki Tradycjonalizm bez kompromisu" (zapis spotkania z x. Rafałem Trytkiem w Szczecinie w 2009 r.), wówczas cena to: 11 zł 50 gr. Proszę o dokładne określanie zamówienia.

W sprzedaży również komplety numerów od 15 do 47 - cena: 142 zł. Dostępne są także tytuły: „Głos skrajny" - 8 zł 50 gr., „Narodowy konserwatyzm" - 5 zł, „Wielki Mistrz w walce z Kościołem" - 4 zł 40 gr., „'Żydomasoneria' w propagandzie publicystyki II Rzeczypospolitej" - 4 zł, „Organizacja Monarchistów Polskich jako przejaw młodzieżowej skrajnej prawicy (1989-1998)" - 5 zł, „Prawowitość aktualnej postaci państwa polskiego" - 6 zł 50 gr.

Nieustannie polecamy uwadze Czytelników xiążkę prof. Jacka Bartyzela pt. „Legitymizm. Historia i teraźniejszość" (12 zł).

Zamówienia (tylko przekazem pocztowym): Organizacja Monarchistów Polskich, ul. Złotostocka 28/4, 50-511 Wrocław. E-mail: adnikiel@poczta.onet.pl; http://www.legitymizm.org

Adrian Nikiel


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Kwietniowy numer OPCJI NA PRAWO

piątek, 02 kwietnia 2010 6:39

 Kwietniowy numer OPCJI NA PRAWO:
 
     OPCJA NA 100
     KNEBLOWANIE MEDIÓW
     POLSKA
     ŚWIAT
     IDEE
     HISTORIA
     KSIĄŻKI
     FELIETONY

Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Nowy, 20-ty numer Młodzieży Imperium

środa, 31 marca 2010 18:02


Nowy, 20-ty numer Młodzieży Imperium

   Nowy, 20-ty numer Młodzieży Imperium: LINK - w środku m.in. Brygada Świętokrzyska, A Challenge Of Honour, Le Joyaux de la Princesse, Ubik, Rama Coomaraswamy, Militia Dei, Dada Eschaton, La Salette, Sny niktów, recenzje muzyczne (m.in. Joy Division, Guerreiros Paulistas, Contagious Orgasm, Good Infection), New Orthodox Line i takie tam...

ATW


Podziel się
oceń
0
0

Pisma: Podwójny numer "MONARCHISTY"

sobota, 27 marca 2010 8:45


 Podwójny numer "MONARCHISTY"

  Ukazał się kolejny (tym razem podwójny, liczący 60 stron) numer Monarchisty. W środku znajdziemy artykuły o prawach człowieka (autorstwa prof. A. Wielomskiego), Bułgarii w okresie międzywojnia, polsko-czechosłowackim sporze o Zaolzie, muzyce chrze- ścijańskiej, królach-cudotwórcach, a także o podejściu x. prof. Michała Poradowskiego do Soboru Watykańskiego II. Ponadto atrakcją tego numeru są felietony G.K Chestertona oraz prof. Feliksa Konecznego. Zapraszamy do lektury!

Karol Jasiński,
redaktor naczelny


Pismo do pobrania: LINK


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 764  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275764

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl