Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

KZM - Toruń: Aleksander Majewski o Konserwatyzm.pl

wtorek, 30 marca 2010 7:40


Spotkanie ze studentami politologii UMK


   W czwartek, 1 kwietnia br. odbędzie się spotkanie z redaktorem naczelnym konserwatyzm.pl, który przedstawi, jak wygląda "od kuchni" redagowanie strony.


Kol. Majewski opowie o Portalu Myśli Konserwatywnej na zajęciach "Promocja i Reklama", prowadzonych przez Arkadiusza Mellera.

Godz. 9.30, Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, ul. Batorego 39L

Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Arkadiusz Meller redaktorem "PFReL"

poniedziałek, 29 marca 2010 9:15

 

   Drodzy członkowie i sympatycy KZM!

   Z radością informuję, że prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego prof. Adam Wielomski mianował Arkadiusza Mellera na stanowisko redaktora działu Idee i Recenzje kwartalnika "Pro Fide, Rege et Lege".

   Kol. Meller jest doktorantem na Wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego publikacje można znaleźć m.in. w "Glaukopisie", "Myśli.pl" "Opcji na Prawo" czy "Dialogach Politycznych". Jest redaktorem kwartalnika naukowego "Historia i Polityka" (wydawanego na jego macierzystym wydziale). W szerszym kręgu jest znany jako autor, kultowej w kręgach nacjonalistycznych, książki „Życie i śmierć dla Narodu. Antologia myśli narodowo-radykalnej z lat trzydziestych XX wieku".

Nowemu redaktorowi życzymy samych sukcesów w dalszej pracy na rzecz Kontrrewolucji!

Aleksander Majewski
Sekretarz Rady Głównej KZM

Źródło:
Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Klub Zachowawczo-Monarchistyczny buduje oddziały w Toruniu i Gdańsku

sobota, 27 marca 2010 13:09

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 26 III 2010 roku Prezesem Oddziału KZM w Toruniu jest Pan Aleksander Majewski. Osoby chętne do współpracy mogą się skontaktować z Prezesem w następujący sposób:

tel.: 0510 289735
mail: naczelny@konserwatyzm.pl


Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 26 III 2010 roku Prezesem Oddziału KZM w Gdańsku jest Pan Andrzej Białous.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt:
tel. 0509 342 377
mail: a.bialous@wp.pl

Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Oświadczenie w sprawie sprawy Gość Niedzielny versus Alicja Tysiąc

piątek, 05 marca 2010 17:35

 
 Prezesa KZM Adama Wielomskiego

 Z dużą troską zapoznałem się z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w sprawie, którą aborcjonistka Alicja Tysiąc - a zarazem prawdziwa ikona środowisk lewackich - wytoczyła katolickiemu czasopismu "Gość Niedzielny". Sąd Apelacyjny podtrzymał bowiem wyrok niższej instancji, uznając, że krytyka zabijania dzieci poczętych i przyrównywanie tej zbrodni do praktyk totalitarnych to "mowa nienawiści".

 Wyrok ten oznacza próbę zakneblowania ust obrońcom życia poczętego, oznacza, że nazwanie zbrodni zbrodnią jest przestępstwem karalnym, którą lewicowa nowomowa określa właśnie mianem "mowy nienawiści".

Nie posądzam publicystów "Gońca Niedzielnego" o nienawiść osobistą do Alicji Tysiąc - oto mamy do czynienia z katolickim pismem, które próbuje bronić tradycyjnej nauki Kościoła posługując się tylko i wyłącznie mocno wartościującym skojarzeniem, które zresztą nie jest pozbawione realnych podstaw. W czym bowiem III Rzesza miałaby być gorsza od dzisiejszych aborterów? Czy śmierć winniśmy wartościować ze względu na to, że wykonano ją na ludziach młodszych, nienarodzonych, czy starszych, którzy mieli szczęście przyjść na świat?

Niestety, pozwala to przypuszczać, że polskie sądy zaczęły używać liberalnego i nihilistycznego prawa w celu zwalczania katolickiej nauki społecznej. Wyrok Sądu Apelacyjnego jest próbą zamknięcia nam ust i sprowadzenia nas do groteskowej sekty działającej w podziemiu. Nie mam wątpliwości, że sprawa ta może zostać potraktowana jako precedens przez Cywilizację Śmierci w jej szatańskiej walce z Cywilizacją Życia.

Oczekujemy przeto od polityków, tak chętnie przed wyborami przedstawiających swoje katolickie korzenie i tak chętnie występujących w katolickich rozgłośniach, że podejmą szybkie kroki mające na celu zmianę polskiego prawa tak, aby podobna sytuacja w katolickiem kraju nigdy już nie mogła mieć miejsca.

Prof. Adam Wielomski
Prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego

Źródło:
Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Ks. Jan Jenkins w Krakowie!

środa, 24 lutego 2010 6:55


 Zapraszamy na wykład

 Serdecznie zapraszamy na wykład ks. Jana Jenkinsa (FSSPX), pt. "Czy jest możliwe interpretowanie II Soboru Watykańskiego w świetle Tradycji?".


 Spotkanie odbędzie się 3 marca (środa) w sali konferencyjnej hostelu Brama, przy ul. Floriańska 55 w Krakowie. Początek o godz. 18:00.

 Na miejscu będzie możliwość nabycia publikacji wydawnictwa Te Deum.

 Wstęp wolny!

 Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Spotkanie z ks. Janem Jenkinsem

niedziela, 21 lutego 2010 17:51


 Czwartek, 4.III godz. 18:00 Klub Nowogrodzka 44 (ul. Nowogrodzka 44 lok 7.)

 Zapraszamy na spotkanie z x Janem Jenkinsem FSSPX, poświęcone II Soborowi Watykańskiemu „Czy jest możliwe interpretowanie Soboru Vaticanum II w świetle Tradycji ?"

 „Stara historia o dobrym Samarytaninie okazała się regułą soborowej duchowości. Bezgraniczna sympatia ku człowiekowi bez reszty zawładnęła Soborem. Odkrywanie i analiza ludzkich potrzeb(które są o tyle większe o ile powiększyło się potomstwo ziemi) pochłonęły uwagę naszego Synodu.

 Modernistyczni humaniści, którzy odrzucacie nadzmysłowość (transcendencje) rzeczy wyższych, zdobądźcie się na to i uznajcie nasz nowy humanizm: my także, bardziej niż ktokolwiek inny, my mamy kult człowieka."(1)

 Ks. Jan Jenkins urodził się w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego rodzina przybyła w roku 1620. Po odebraniu edukacji klasycznej na poziomie podstawowym w szkołach prywatnych podjął studia z zakresu fizyki i matematyki, a następnie wstąpił do prowadzonego przez Bractwo Świętego Piusa X Seminarium Św. Tomasza z Akwinu, kierowanego przez JE bpa Richarda Williamsona. Otrzymawszy w roku 1999 święcenia kapłańskie został początkowo skierowany do pracy na placówce Bractwa w Genewie, a następnie w roku 2004 przydzielony do pomocy ks. Karlowi Stehlinowi, kierującemu duszpasterstwem FSSPX w krajach Europy Wschodniej. W chwili obecnej pełni również funkcję nauczyciela nauk ścisłych oraz religii w Szkole im. Św. Tomasza z Akwinu w Józefowie.

Serdecznie zapraszamy !

Jaromir Ćwikła
Prezes Mazowieckiego Oddziału
Klubu Zachowawczo - Monarchistycznego

Przypis:
1. Przemówienie końcowe papieża Pawła VI podczas sesji plenarnej Soboru Watykańskiego II 7 grudnia 1965


Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Zmiany w RG KZM

niedziela, 14 lutego 2010 10:10

 

Mamy nowego Skarbnika KZM


Szanowni Państwo,

w związku z rezygnacją w dniu 13.02.2010 kol. Mariusza Zalewskiego z funkcji skarbnika KZM, mianowałem na tę funkcję kol. Jaromira Ćwikłę - dotychczasowego Prezesa Oddziału Mazowieckiego KZM

Adam Wielomski
Prezes KZM


PS
Poniżej przedstawiamy krótki list kol. Zalewskiego:

W dniu dzisiejszym po blisko roku postanowiłem zrezygnować z funkcji skarbnika RG KZM z przyczyn osobistych. Dziękuję wszystkim osobom z Rady Głównej za współpracę, a mojemu następcy życzę wytrwałości w wypełnianiu obowiązków.

Mariusz Zalewski

Źródło: konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Spotkanie z prof. A. Wielomskim: Czym jest współczesny monarchizm?

wtorek, 12 stycznia 2010 16:10

 Piątek w Warszawie.

Zapraszamy na spotkanie z prof. Adamem Wielomskim nt. Czym jest współczesny monarchizm?

W najbliższy piątek /15.01/, Nowy Świat 69, aula na parterze, godzina 18.30.

Źródło: konserwatyzm.pl
Podziel się
oceń
0
0

KZM: KZM zaprasza na cykl szkoleń z zakresu savoir vivre'u

poniedziałek, 11 stycznia 2010 19:57

 

   Mazowiecki Odział Klubu Zachowawczo - Monarchistycznego zaprasza na cykl szkoleń z dr Stanisławem Krajskim: „Savoir vivre i podstawy etykiety", czyli:

1. Elementy mowy ciała (pozycja stojąca, siedząca, podczas powitania, siadanie przy stole, przepuszczanie w drzwiach itp.);

2. Ubiór mężczyzny i kobiety - typy ubiorów, kwestia kolorystyki i dodatków. Dopasowanie do figury itd., ze szczególnym uwzględnieniem ubiorów podczas sesji i imprez jej towarzyszących oraz pór roku;

3. Elementy precedencji - usadzanie przy stole, przedstawianie, kolejność powitania (również na sesji), usadzanie w samochodzie; rozmieszczanie w pokojach hotelowych;

4. Elementy komunikacji - tytułowanie na co dzień, tytułowanie podczas wystąpień i powitań publicznych, przemówienia, toasty, rozmowa small talk i towarzyska, korespondencja, w tym oficjalna, zaproszenia, wizytówki;

5. Zachowanie przy stole - przygotowanie stołu, przygotowanie menu i obsługi, zachowanie przy stole;

6. Typy przyjęć (przyjęcia w trakcie sesji) - kawa, herbata, kawa i herbata, koktajl, lampka wina, przyjęcie bufetowe (śniadanie, obiad kolacja), przyjęcie zasiadane (śniadanie, obiad kolacja);

7. Program i przebieg sesji, sympozjum itp. Zachowania organizatorów i gości.

Szkolenie obejmować będzie 5 dwugodzinnych spotkań, odbywających się co tydzień. Cena: 100 zł od osoby (każdy, kto zapewni zgłoszenie do udziału w szkoleniu 3 osób będzie mógł wziąć w nim udział bezpłatnie).

Termin: luty/marzec 2010
Miejsce: Klub Nowogrodzka 44 (ul. Nowogrodzka 44 lok. 7)
Kontakt: jaromir.cwikla@yahoo.ca lub               509-540-018       .

Serdecznie zapraszamy!

Jaromir Ćwikła
Mazowiecki Oddział
Klubu Zachowawczo - Monarchistycznego


Źródło: konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Zmiany w Radzie Głównej Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego

czwartek, 31 grudnia 2009 12:43

  Komunikat Prezesa Rady Głównej Klubu Zachowawczo - Monarchi- stycznego

   W związku z reorganizacją struktur naszej organizacji w dniu 30 XII 2009 roku odwołałem z funkcji Sekretarza RG KZM kol. Marcina Musiała, dziękując mu za miłą i sympatyczną współpracę. Równocześnie mianuję na tę funkcję kol. Aleksandra Majewskiego, znanego wszystkim naszym Czytelnikom jako Redaktor Naczelny konserwatyzm.pl

Prof. Adam Wielomski
Prezes Rady Głównej KZM

Źródło:
Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Konserwatyzm.pl po białorusku!

sobota, 12 grudnia 2009 13:26

  Przedstawicielstwo portalu za wschodnią granicą 


 Drodzy Czytelnicy!

   Miło mi poinformować, że na Białorusi powstało Towarzystwo Sympatyków Portalu Konserwatyzm.pl. Nasi słowiańscy przyjaciele już stworzyli konto redakcyjne na popularnej platformie internetowej i rozpoczęli tłumaczenie tekstów z naszej strony (w tym aktualności).

   Tradycjonaliści z Białorusi mają zamiar tłumaczyć najważniejsze publikacje z portalu na języki białoruski i rosyjski. Jak poinformował mnie współinicjator przedsięwzięcia, stale wzrasta liczba użytkowników białoruskiej wersji portalu.

Efekty pracy naszych przyjaciół są już widoczne w Internecie:

http://konserwatyzm-pl.livejournal.com/5564.html

http://konserwatyzm-pl.livejournal.com/5636.html

Aleksander Majewski
Red. naczelny portalu Konserwatyzm.pl

Źródło:
Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Spotkanie z Jerzym Rzędowskim

sobota, 12 grudnia 2009 13:23


   Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Rzędowskim (KZM), poświęcone sztuce perswazji oraz skutecznemu propa- gowaniu myśli konserwatywnej przy wykorzystaniu nowoczesnych metod.

   Jerzy Rzędowski - trener wystąpień publicznych, coach i mentor. Łączy interdyscyplinarne wykształcenie z wiedzą biznesową i doświadczeniami z sektora NGO. Jest prezesem najstarszego stowarzyszenia branżowego NLP, Stowarzyszenia Trenerów NLP w Polsce. Jego osobowość i technika pracy zaowocowały kilkudziesięcioma programami telewizyjnymi, oraz książkami: „NLP dla Szefa czyli jak osiągać cele przy pomocy innych ludzi", „Wystąpienia publiczne w biznesie - warsztaty" i „Mówca doskonały". Jest twórcą i dyrektorem elitarnego Studium Trenerów PRARCEPTOR. Jak podaje polska Wikipedia "prowadzi badania nad wzajemnym wykorzystaniem doświadczeń biznesu i organizacji nie komercyjnych (religijnych, wychowawczych, paramilitarnych i in.)."

Wtorek, 15. XII godzina 18:00 w Klubie Nowogrodzka 44 (ul. Nowogrodzka 44 lok. 7).

Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Marcin Jendrzejczak dołączył do redakcji portalu Konserwatyzm.pl

niedziela, 22 listopada 2009 7:44

   Zajmie się działem Społeczeństwo

 Drodzy Czytelnicy!


   Zdecydowałem się powiększyć redakcję o jeszcze jeden dział - Społeczeństwo. Zajmie się nim, publicysta naszego portalu i prawicowych czasopism ("Najwyższy CZAS!", "Opcja na Prawo"), członek Klubu Zachowawczo - Monarchistycznego - Marcin Jendrzejczak.

Osoby zainteresowane współpracą, prosimy o kontakt z nowym redaktorem: joker144@op.pl

Marcinowi życzę powodzenia w pracy dla portalu!

Aleksander Majewski
Redaktor naczelny portalu konserwatyzm.pl


Źródło: Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: "Wawrzyniec Goślicki - między prawdą a legendą.."

czwartek, 19 listopada 2009 9:47


25 listopada o godz. 18.00 w Klubie Nowogrodzka 44!

   Zapraszamy na spotkanie z dr Aleksandrem Stępkowskim, poświęcone postaci Wawrzyńca Goślickiego. Przyczynkiem do spotkania i dyskusji jest ukazanie się książki pt. "O senatorze doskonałym studia. Prace upamiętniające postać i twórczość Wawrzyńca Goślickiego" pod redakcją dr Aleksandra Stępkowskiego. Spotkanie jest okazją do zapoznania się z postacią wybitnego Polaka, który niestety w swojej Ojczyźnie jest stosunkowo słabo znany.

    Aleksander Stępkowski (ur. 1974) - doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Nauk o Państwie i Prawie, WPiA UW. W latach 1998 - 1999 kierownik Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego na WPiA UW. Stypendysta min. Oxford Colleges Hospitality Scheme (2002), Katholieke Universiteit Leuven (2003). Zainteresowania badawcze Aleksandra Stępkowskiego koncentrują się na sposobie, w jaki filozofia determinowała historyczny rozwój instytucji prawnych. Interesuje go zwłaszcza proces formowania się kontynentalnej i anglosaskiej tradycji prawnej oraz ich wzajemne relacje. Prowadzi badania prawno-porównawcze, zarówno w wymiarze prawa prywatnego (powiernictwo, mieszane systemy prawa prywatnego, nadużycie prawa podmiotowego), jak i publicznego (sądowa kontrola działań władzy, zasada proporcjonalności).

"O senatorze doskonałym studia. Prace upamiętniające postać i twórczość Wawrzyńca Goślickiego" (2009) -
http://books.google.com/books?id=kbs9nI9Z-ZIC&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q=&f=false

"L´institution du trust dans le système mixte du droit privé écossai" (2005) - http://books.google.pl/books?printsec=frontcover&id=a959NI6KY1gC#v=onepage&q=&f=false

"Nadużycie Prawa" (2003) - redakcja naukowa wraz z Hubertem Izdebskim -
http://books.google.pl/books?printsec=frontcover&id=z5KpAwoiCEgC#v=onepage&q=&f=false

Środa 25.XI, godz. 18:00 - Klub Nowogrodzka 44 (ul.Nowogrodzka 44 lok. 7)

Serdecznie zapraszamy!

Jaromir Ćwikła
Prezes Mazowieckiego Oddziału Klubu Zachowawczo - Monarchistycznego

Źródło:
Konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

KZM: Karol Jasiński dołączył do naszej redakcji

środa, 18 listopada 2009 6:58

Nowy kolega zajmie się działem Idee/Filozofia polityczna

Drodzy Czytelnicy!

   Do naszej redakcji dołączył kol. Karol Jasiński - lider lubelskiego oddziału KZ-M, którego artykuły mieliśmy już przyjemność publikować na konserwatyzm.pl.

Karol zajmie się działem Idee/Filozofia polityczna. Nowemu redaktorowi życzymy sukcesów w pracy dla naszego portalu, a zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt: jasinski.karol@gmail.com

Aleksander Majewski
Redaktor Naczelny portalu konserwatyzm.pl

Źródło: konserwatyzm.pl


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 750  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275750

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl