Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Inne org. - OSN: „Moje Miasto, Moje Miejsce” i Nasza Inicjatywa

środa, 28 lipca 2010 7:33


   

   W sobotę 24 lipca pojawiamy się w miejscu organizacji imprezy M4 (Moje Miasto, Moje Miejsce), która odbyła się w Mielcu. A w jakim celu udajemy się na dziedziniec Technikum Elektrycznego, gdzie został wyznaczony punkt docelowy dla tego projektu? No cóż, można by dojść do wniosku, że gościliśmy tam w ramach „ambitnej inicjatywy, która nie byłaby kojarzona z niczym, co było przedtem", że posłużę się tekstem z ulotki pozyskanej od organizatorów M4.

   Samo przedsięwzięcie M4 było reklamowane jako działalność nastawiona na „propagowanie kultury oraz aktywne spędzanie wolnego czasu". W związku z tym postanowiliśmy dostosować się do powyższych wskazówek, czyli spędzić aktywnie czas w ramach „inicjatywy, która nie byłaby kojarzona z niczym, co było przedtem" z nastawieniem na „propagowanie kultury". Przy czym należy zaznaczyć, iż kultury niezależnej i nie mającej nic wspólnego z protektoratem władzy czy mediów powszechnych.

I tak, w ramach „naszego" M4, rozdajemy uczestnikom tego drugiego M4 kilkadziesiąt specjalnie przygotowanych na tą okazję płyt z wybranymi utworami muzycznymi Godziny Zero. Odbiorcami naszych darmowych CD były młode osoby, które mogły na nich znaleźć m.in. takie utwory jak „Upadek", „Nowa Emigracja", „Wakacje Na Koszt Kraju", a także bonusowy kawałek Agressivy „Białe Orły".

Akcję przeprowadza Aktyw Lubelski oraz Oddział I Aktywu Świętokrzyskiego, choć na terenie właściwym dla Aktywu Podkarpackiego, który z przyczyn obiektywnych na razie nie może nas wspomóc.

Źródło: OSN


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - OSN: Akcja promująca spotkanie z Piotrem Szubarczykiem

środa, 28 lipca 2010 7:24


    31 lipca sympatycy Ruchu Patriotycznego z Mielca orga- nizują spotkanie z Piotrem Szubarczykiem. Temat prelekcji bardzo ciekawy, mogący zachęcić do przyjścia na to spotkanie szczególnie młodych ludzi: „Opór młodzieży polskiej przeciwko sowietyzacji kraju i represje wobec niej w latach 1945-56".

   Niestety, ale młodzieży na takich spotkaniach jak na lekarstwo, co siłą rzeczy wymusiło przeprowadzenie akcji promocyjnej tego spotkania poprzez rozklejenie plakatów w ramach „Młodzieżowej Kontrkultury". Tak więc plakaty były skierowane przede wszystkim do młodego pokolenia, co potwierdza ich zawartość oraz forma w jakiej zostały przygotowane.

 Choć spotkanie na Podkarpaciu to akcja na konto Aktywu Lube- lskiego.

 Źródło: OSN


Podziel się
oceń
1
1

Inne org. - AN: Grunwald 1410-2010

niedziela, 25 lipca 2010 12:49
   17 lipca wybraliśmy się na Pola Grunwaldzkie, by uczestniczyć w inscenizacji bitwy w okrągłą 600 rocznicę triumfu polskiego oręża nad Zakonem Krzyżackim. W całonocną podróż wyruszyliśmy około godziny 22 by na miejscu zameldować się z samego rana.

   Wesoły bus z ośmioma osobami ze Stalowej Woli, Tarnobrzega, Jeżowego i Trzydnika melduje się na polach gdzie czekają już inni uczestnicy wyprawy podróżujący samochodem. Podróż minęła w wesołej atmosferze oraz z kilkoma małymi przygodami. Na miejscu nie ma jeszcze tłumów więc spacerujemy spotykając nacjonalistów z innych miast. Wędrujemy pod oblężony sklep w miejscowości Grunwald by w upalnym słońcu posiedzieć tam jakiś czas. Po powrocie na miejsce inscenizacji zastajemy spory tłum czekający już na rycerzy. Mimo, że byliśmy na miejscu wiele godzin przed bitwą nie zdecydowaliśmy się na siedzenie w upale i pilnowanie najlepszych miejsc widokowych. W efekcie tego bitwę widzieliśmy z dalszej, choć tez nie najgorszej odległości. Sama inscenizacja była przygotowana bardzo dobrze, naprawdę świetna była narracja oddające atmosferę pola bitwy. Jako, że w upale spędziliśmy już trochę godzin, postanawiamy, że po bitwie ruszymy nad Bałtyk, na kilkugodzinny relaks.

 Niestety plany pokrzyżowała nam organizacja dojazdu na miejsce bitwy. Zamiast słonecznej plaży i szumu fal spędziliśmy kolejnych pięć godzin na spacerach po okolicy, zanim nasz bus zdołał wyjechać z pola. Spacerując spotykamy narodowców z Olsztyna, z którymi spędzamy kilka chwil po czym ruszamy w drogę powrotną. Podsumowując wyjazd, był on ciekawy i wesoły ze względu na towarzystwo, warty zachodu by zobaczyć rycerskie widowisko, być w miejscu chwały polskiego rycerstwa równo 600 lat po tamtych wydarzeniach ale niezbyt dobrze zorganizowany przez odpowiedzialnych za imprezę, pod koniec dnia ciężko było kupić cokolwiek zimnego do picia. Drażnić mogło też zrobienie z tej imprezy komercyjnego cyrku, który psuł atmosferę cofnięcia się w czasie do pamiętnych wydarzeń. To zresztą jest zmora innych podobnych, dużych imprez np. Festiwalu Wikingów na Wolinie.  Powrót do Stalowej Woli to na zmianę sen i postoje na stacjach benzynowych z celu uzupełnienia płynów. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wyprawy, pomijając te przedstawiające samą bitwę. Przyczyną tego jest słaba jakość naszych bitewnych ujęć a także ogólna dostępność dla zainteresowanych zdjęć robionych przez zawodowców.

Źrodło: ANSW


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - Front Błyskawicy: 600 rocznica bitwy pod Grunwaldem

poniedziałek, 19 lipca 2010 9:36

   17 lipca 2010 AD, członkowie i sympatycy Frontu Błyskawicy upamiętnili w 600 rocznicę, zwycięstwo polsko-litewskich wojsk nad krzyżackim orężem.

   Narodowcy złożyli kwiaty pod pomnikiem Grunwaldzkim w Krakowie. Następnie odśpiewali hymn narodowy oraz Hymn Młodych. Niech duma z polskości naszych praojców, którzy 600 lat temu zwyciężyli nad germańskimi wojskami, trwa w naszych sercach!

Źródło: FB
Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - Front Błyskawicy: Akcja plakatowa "ŚLĄSK ZAWSZE POLSKI"

poniedziałek, 19 lipca 2010 9:34


   16 lipca 2010 oddział śląski Frontu Błyskawicy zorganizował w Katowicach akcje plakatową pt. "Śląsk zawsze polski".

   Dzień przed "Marszem Autonomii" organizowanym przez proniemiecką V kolumnę o nazwie "Ruch Autonomii Śląska" narodowcy rozlepili ponad 200 plakatów w samym centrum miasta. Na plakatach można było przeczytać cytaty wielkiego Ślązaka, polskiego narodowca i obrońcy tych ziem Wojciecha Korfantego. Na niektórych murach Katowic, można też było spotkać ciekawe szablony. Ku chwale Ślązaków walczących w imię Polski z niemieckim agresorem i ku chwale wielkiej, silniej i zjednoczonej ojczyzny!

Źródło: FB


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - KK: Kolejny krytyczny głos ws. porozumienia Falangi z komunistami

poniedziałek, 12 lipca 2010 7:53

 
Apel do PP. Adama Danka i Ronalda Laseckiego - Jacek Bartyzel

Szanowni Panowie,

   Z ogromnym smutkiem (pomijając już zdumienie) przyjąłem informację, że organizacja, do której Panowie należycie, tj. Falanga, nawiązała współpracę z ugrupowaniem maoistowskim pod nazwą Rewolucyjna Lewica Komunistyczna. Przyznam, że z początku nie dowierzałem tym doniesieniom, lecz opublikowanie oświadczenia p. Ronalda Laseckiego, jako rzecznika prasowego Falangi, zmusza mnie do wykluczenia dezinformacji.

   Zaznaczam, że nie mam żadnych formalnych plenipotencji, aby domagać się czegokolwiek od Panów, podobnie zresztą od organizacji Falanga (nb. z ideologią narodowo-radykalną nic mnie nie łączy, a historia - od Polski po Hiszpanię i Włochy - pokazuje, że nawet uzasadnione okolicznościami sojusze tradycjonalistów z narodowymi radykałami zawsze źle się kończyły). Zważywszy jednak, że znani jesteście Panowie (chlubnie) również jako tradycjonaliści i obrońcy zasady legitymistycznej, mam prawo zwrócić się do Panów - i czynię to - jak tradycjonalista i monarchista do tradycjonalistów i monarchistów; także jak starszy kolega po prostu, który zawsze widział w Was mężnych żołnierzy sprawy Kontrrewolucji.

Panowie! Nie da się pogodzić Kontrrewolucji i Świętej Tradycji z żadnym, a cóż dopiero tak odrażającym oddziałem diabelskiej Rewolucji nihilizmu, jak maoizm. Nie ma żadnych „lewych dróg" do prawicowego celu finalnego. Łudzicie się sądząc, że takie „zbliżenie i współpraca" nie naruszy Waszej tożsamości. Kto dobrowolnie poprzestaje z Belialem, musi podlegać jego korumpującemu oddziaływaniu. Czyżbyście zapomnieli o słabości ludzkiej natury?; a łaska Boża nie może Was przecież w takim dziele wspomagać - i ratować.

W niczym nie przekonuje także podane uzasadnienie o wspólnej jakoby wrogości do demoliberalizmu, globalizmu i konsumpcjonizmu „cywilizacji zachodniej". One są jednak chorobą naszej cywilizacji, którą chcemy i musimy zwalczyć, ale nie zniszczyć (tej cywilizacji), oni zaś (maoiści) są - by to wyrazić w ich przecież, czyli marksistowskim, żargonie - „wrogiem obiektywnym" Zachodu (Sacra Europa, jak sami piszecie), czyli naszym wrogiem. Nawiasem mówiąc, demo-imperializm amerykański jest czymś bez wątpienia nieznośnym, niemniej nie sądzę, aby należało popadać w przesadę (zapożyczoną, jak mi się zdaje, od neopogańskiej „Nowej Prawicy") i objawiać wrogość do Amerykanów jako takich. Jestem pewien, że Bóg kocha również Amerykanów i pragnie ich zbawienia.

Takie kroki, jakie podjęliście, dowodzą Waszej skrajnej desperacji, na którą lekarstwem może być tylko mocniejsza wiara. Tak, to prawda, robotników do tego wielkiego żniwa jest zatrważająco mało, coraz mniej, lecz prawy katolik nigdy nie popada w rozpacz, tylko kieruje się dewizą naszego mistrza, Nicolása Gómeza Dávili: „Wierzyć w Boga, ufać Chrystusowi, nie być naiwnym".

Panowie! Wycofać się z błędnej, niedomyślanej decyzji to żaden dyshonor i wstyd. Ja również nie wstydzę się publicznie prosić Was, nie zważając na mój siwy włos - nawet gdyby miało to być uznane za starcze gderanie - zerwijcie to kompromitujące „porozumienie"! Ze względu na zalety Waszych charakterów i umysłów byłoby niepowetowaną stratą, gdyby polski monarchizm i tradycjonalizm utracił takich jak Wy bojowników.

Jacek Bartyzel
Prezes Klubu Konserwatywnego w Łodzi
Łódź, 11 lipca AD 2010

Źródło: Legitymizm.pl


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - AN: Poznański Czerwiec'56 - 54 rocznica

środa, 30 czerwca 2010 6:04

 

    Wczoraj obchodziliśmy kolejną, 54 rocznicę Czerwca 56′. Przed kilkudziesięciu laty o godzinie 6.00 spod bramy Fabryki Pojazdów Szynowych Zakładów Hipolita Cegielskiego wyruszyło na ulice Poznania 100 000 robotników. Główną przyczyną wystąpienia robotników był brak reakcji na żądania pracowników, których sytuacja ekonomiczna po planie 6-lenim była fatalna. Robotnicy domagali się chleba, godnych warunków życia oraz wolności słowa. Pokojowy strajk zamienił się w krwawo tłumione przez komunistyczną władzę rozruchy. Do robotników Ceglorza spontanicznie dołączyli pracownicy innych fabryk oraz zwykli mieszkańcy Poznania. Demonstracje z biegiem czasu objęły teren całego miasta. Na ulice Poznania skierowano uzbrojone oddziały Milicji oraz czołgi Wojska Ludowego. Ulice miasta splamione zostały niewinną krwią robotników, kobiet i dzieci. Dziś wiadomo, że tego tragicznego dnia zginęło 57 osób, a kilkaset odniosło rany. Co roku władze miasta oddają cześć poległym pod pomnikiem Czerwca 56′. W tym roku na obchodach rocznicy nie zabrakło i nas. O godzinie 18:00 wraz z dwoma kolegami z Lubuskiej Opcji Socjal-Narodowej pojawiliśmy się na placu Adama Mickiewicza. Nasza obecność zrobiła niemałe zamieszanie wśród policjantów ochraniających zebranych ludzi. Po kilkunasto minutowej naradzie policjanci w cywilu wysłali do nas swoich świeżo wyszkolonych podopiecznych. Mądrzy panowie policjanci zadali powalające pytanie: " Czy chcecie zakłócić obchody rocznicy Czerwca 56′?"

Po zaakceptowaniu naszego baneru dzielni stróże prawa wrócili do radiowozu, aby dokończyć swoje pączki. Z momentem rozpoczęcia uroczystości rozwinęliśmy wcześniej wspomniany baner, na którym widniał napis „Poznań, Budapeszt 1956. Wspólne drogi do wolności". Chociaż w ten symboliczny sposób pokazaliśmy, że pamiętamy o naszych Węgierskich przyjaciołach i o Ich bohaterskiej walce z komunistyczną władzą. Transparent wśród zebranych gości wzbudził wielkie, pozytywne zainteresowanie. Bardzo miło było usłyszeć ciepłe słowa od kombatantów Czerwca 56′. Po Apelu poległych przyszedł czas na składanie kwiatów. Po złożeniu symbolicznej wiązanki obchody 54 rocznicy bohaterskiego zrywu dobiegły końca. Bardzo cieszy fakt, że z roku na rok na uroczystościach upamiętniających patriotyczne wydarzenia widać młode twarze. Miejmy nadzieje, że patriotyczne uczucia nie będą opuszczać młodego pokolenia Polaków. W drodze do domu nie mogło zabraknąć obserwatorów dzielnych pogrobowców Marksa, którzy po tym jak zostali zdemaskowani musieli szybciutko uciekać do swoich kryjówek :-)

Źródło: AU WLKP


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - AN: Nowa inicjatywa AN z Wielkopolski

środa, 23 czerwca 2010 7:06
  WOJSKO POLSKIE - Jak długo jeszcze w roli najemników?

   Po ostatnich doniesieniach o kolejnych poległych żołnierzach w Afganistanie, aktywiści z Wielkopolski przeprowadzili szereg akcji informujących o rzeczywistej sytuacji działań wojskowych poza granicami naszego kraju. Rozdano kilka set ulotek uświa- damiających ludzi, iż działania w Afganistanie i Iraku nie przynoszą chwały polskiemu żołnierzowi...

 Źródło: ANW14


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - OSN: Oddział II Aktywu Świętokrzyskiego OSN

piątek, 18 czerwca 2010 6:54


   Swój światopogląd postanowił ostatnio czynami po- deprzeć Oddział II AŚ.

  I tak, jedni próbują po raz kolejny wycyckać obywateli i zrobić im kisiel z mózgu swoimi reklamówkami dla naiwnych (oficjalnie są to „audycje komitetów wyborczych"), a na Ogólnopolskim Sprzeciwie Narodowym, w skr. OSN, spoczywa obowiązek informowania społeczeństwa o wszelkiego rodzaju wynaturzeniach i błędnych decyzjach tych pierwszych, czyli establishmentu vulgo salonu, po chłopsku - krętaczy.

 Źródło: OSN


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - PIN: Pamięci poległych Serbów15 VI 1389

piątek, 18 czerwca 2010 6:46


   Pomorscy aktywiści oddając hołd i cześć poległym Serbom w Bitwie na Kosowym Polu podjęli się szeregu akcji upamiętniających to wydarzenie. By zasygnalizować, iż problem jest nadal aktualny rozwieszono plakaty o treści jednoznacznie uświadamiające przechodniów, że dla gdańskich nacjonalistów Kosowo zawsze będzie przynależne Serbii. Elementem akcji był także banner informacyjny wywieszony w centralnym punkcie naszego miasta.

   Kosowo mimo słowiańskiej tożsamości zostało gwałtem oderwane od macierzystych struktur państwowych. Oczywistym jest, że fikcyjna „niepodległość" tego tworu państwowego umożliwia w dalszej perspektywie inkorporacje tych terenów do Albanii.  Z tym faktem nie jest w stanie pogodzić się żaden z nas i nie możemy wobec tak jakwnej niesprawiedliwości przejść obojętnie.

Data 15 czerwca 1389 roku nie stanowi dla nas jedynie podręcznikowego wydarzenia historycznego. To moment, gdy słowiańskie rycerstwo jednogłośnie opowiedziało się za krwawą konfrontacją by podjąć próbe zablokowania islamizacji Europy. Serbowie walczyli mimo świadomości miażdżacej przewagi muzułmańskiego Imperium Osmańskiego. Efektem starcia była śmierć całego kwiatu serbskiego narodu, w tym także samego księcia serbskiego Lazara. Heroiczny wysiłek w kwestii praktycznej być może poszedł na marne, aczkolwiek w sercach i umysłach europejskich nacjonalistów rozpala ogień walki i sprzeciwu przeciwko islamskiej ekspansji na nasze ziemie.

Źródło: PIN


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - AN: Warszawa - Przeciwko ludobójstwu, przeciwko mundialowi

poniedziałek, 14 czerwca 2010 8:18


   Do przeprowadzanych w całej Polsce akcji informacyjnych na temat mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbywają się w cieniu ludobójstwa na białych mieszkańcach Republiki Południowej Afryki, dołączyli autonomiczni nacjonaliści z Warszawy.

   W skład akcji warszawskich aktywistów weszło m.in. wywieszenie w jednym z punktów miasta transparentu o długości dziewięciu metrów, namawiającego do bojkotowania mundialu. Wcześniej jednak na chwilę zebrano się pod ambasadą RPA w Warszawie, gdzie postawione zostało zdjęcie Eugene Terre'Blanche - lidera Afrykanerskiego Ruchu Oporu (Afrikaner Weerstandsbeweging), zamordowanego przez czarnych rasistów na początku kwietnia tego roku. Dodatkowo, w hołdzie wszystkim pomordowanym Burom zapalono znicze, nad którymi rozwinięto zakazaną podczas World Cup 2010 starą flagę RPA. Następnie do rąk warszawiaków trafiły ulotki zaprojektowane przez stalowowolskich AN, zapoznające z tragiczną sytuacją w jakiej obecnie znajduje się biała ludność zamieszkująca tereny Republiki Południowej Afryki, oraz namawiające do sprzeciwiania się nagradzaniu kraju pełnego morderstw, brutalnych pobić czy gwałtów, tak prestiżową imprezą jaką są mistrzostwa świata w piłce nożnej (wzór ulotki dostępny jest tutaj). Wiele osób, które otrzymały ulotki wyraziło zainteresowanie akcją oraz sytuacją, o której nie miało wcześniej pojęcia.

Na temat ludobójstwa czy gwałtów na białych milczą media, światowe organizacje (w tym ONZ) oraz "obrońcy praw człowieka". Nie milczą jednak nacjonaliści, tak więc akcje informacyjne będą przeprowadzane przez cały czas trwania mundialu.

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. -AN WLKP: Mistrzostwa świata w cieniu ludobójstwa

czwartek, 10 czerwca 2010 7:04


   Autonomiczni nacjonaliści przeprowadzili kolejną akcję solidaryzującą z prześladowanym narodem burskim, oraz bojkotującą ruszający w najbliższy piątek mundial w Republice Południowej Afryki.

   Tym razem dali o sobie znać AN Wielkopolska. „Na terenie kilku miast autonomiczni nacjonaliści z Wielkopolski przeprowadzili akcje plakatową. Pojawiły się trzy wzory plakatów z hasłem takim jak „Stop ludobójstwu Afrykanerów".  Staramy się na miarę swoich możliwości, zachęcić społeczeństwo do zainteresowania się tragiczną sytuacją Burów. My bezczynnie stać i patrzeć nie będziemy, gdy w RPA dochodzi do takich okrucieństw w stosunku do potomków europejskich kolonizatorów!" - piszą na swoim blogu aktywiści z Poznania i okolic. Szerszy opis, a także zdjęcia i krótkie wideo z akcji znajdują się na http://anw14.wordpress.com.

Źródło: Autonom.pl


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - AN: Stalowa Wola - Fifa World Cup 2010? Nie, dziękuję!

wtorek, 08 czerwca 2010 18:54


   Za kilka dni rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Tym razem zaszczyt organizacji tej wielkiej imprezy sportowej przypadł Republice Południowej Afryki. Oczy milionów kibiców zwrócone będą w kierunku tego kraju gdzie o tytuł mistrza zmagać się będą 32 drużyny.

   Od momentu ogłoszenia gospodarza mistrzostw pomysł ten wzbudzał kontrowersje, które były skrzętnie pomijane przez media głównego nurtu. W samej RPA jak i na świecie przeciwko honorowaniu tego kraju organizacją mistrzostw protestowali Afrykanerzy, niektóre media nieśmiało wspominały o ryzyku organizacji takiej imprezy w kraju słynącym z jednego z najwyższych na świecie wskaźników przestępczości. Czas mistrzostw jest okazją by przypomnieć o tym co dzieje się w tym kraju od momentu objęcia władzy przez Nelsona Mandele i jego Afrykański Kongres Narodowy (ANC). O tym, w jakiej sytuacji znaleźli się biali mieszkańcy tego kraju (Burowie).

Na kilka dni przez rozpoczęciem mistrzostw stalowowolscy nacjonaliści przeprowadzili ulotkową akcję informacyjną, mającą zwrócić uwagę na beznadziejne położenie białej mniejszości w RPA. Półtora tysiąca ulotek trafiło do skrzynek pocztowych, kilkaset sfrunęło z wiaduktu nad targowiskiem w sobotnie przedpołudnie. Samoprzylepne wersje ulotek pojawiły się na przystankach autobusowych a 1500 naklejek z przerobionym logo mistrzostw przyozdobiło słupy, sklepy, latarnie, szkoły i autobusy.

Źródło: AN Stalowa Wola


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - OSN: Aktyw Lubelski OSN w akcji!

niedziela, 06 czerwca 2010 13:15


    Na konto OSN-u można zapisać kolejną akcję plakatową, gdzie za element opiniotwórczy posłużyły mini-plakaty w liczbie ok. 200 egzemplarzy. Wzory tych plakatów zostały niepostrzeżenie skonfiskowane ze strony AN SW, a jeden z nich przyplątał się do nas swego czasu z bloga Aktywnej Sadyby. Mała zabawa przy zawartości merytorycznej i cała ta makulatura zostaje wykorzystana do przyozdobienia wszelkiego rodzaju figur geometrycznych, zwanych potocznie budynkami miejskimi. Na plakatach trampolina do Autonoma, OSN-u, WNS-u oraz InfoSerwisu.   

       Pokrótce o przesłaniu samych plakatów. A) NIE dla papierosów (coby mnie ludzie postronni przestali pytać na akcjach, czy aby nie mogę ich poczęstować papierosem), alkoholu, multi-kulti, narkotyków. Ogólnie zachęta do aktywności i promocja (x)Straight(x)Edge(x). B) WOLNOŚĆ dla nacjonalistów. Rozumiany jako europejski ruch nacjonalistyczny (w tym również polski) został w ostatnim czasie dotknięty serią prześladowań ze strony reżimu demokratycznej dyktatury. Jakakolwiek forma publicznego protestu przeciwko niesprawiedliwości, nawet w tak podstawowej formie, jest więc w pełni uzasadniona. C) ZACHĘTA do jednoczenia wszelkich wysiłków zmierzających do walki z opresyjnym systemem. Nasze atrybuty w tej walce - wiara, młodość, nacjonalizm! D) NIE dla wykorzystywania edukacji szkolnej do celów czysto propagandowych. Szkoła powinna być miejscem zdobywania rzetelnej wiedzy, wolnej od jakiejkolwiek propagandy różnego rodzaju demagogów. E) NIE dla multikulturalizmu. Multikulturalizm to syf, który tworzy fundamenty pod funkcjonowanie społeczeństwa konfliktowego, i który stanowi zagrożenie dla interesów ludności rdzennej. Multikulturalizm pokojowy to mitologizacja życia społecznego, pobożne życzenie utopistów i propagandzistów. Wolność i tożsamość zamiast wysypiska kultur! F) DZIAŁAMY lokalnie, działamy pronarodowo, działamy prospołecznie. Nacjonalizm, czyli forma zakorzenienia w tradycji dla nas rdzennej, to doskonała przeciwwaga dla globalizacji, czyniącej starania o zunifikowanie i ujednolicenie ludzi pod każdym względem, również etnicznym. G) DOMAGAMY się sprawiedliwości, a przez to kary dla każdego spośród sługusów komuny, których działalność opierała sie na wyrządzaniu krzywdy ludziom i całemu polskiemu społeczeństwu. Poprawność etymologiczna nakazuje określać okres tzw. transformacji ustrojowej bardziej jako zachowanie przez aparatczyków przywilejów władzy, aniżeli jako odzyskanie przez obywateli upragnionej wolności. Rzeczywisty upadek komuny się nie dokonał! H) POSTĘPOWANIE na arenie międzynarodowej światowego mocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone, postrzegamy w kategoriach terrorystycznych. Konflikty zbrojne z powództwa Stanów Zjednoczonych przybierają charakter okupacji najechanych terenów, a ich jedynym celem jest zabezpieczenie swoich własnych interesów poprzez ulokowanie na podbitych terenach przychylnego Waszyngtonowi reżimu. Postępowanie USA i NATO to zimna kalkulacja nastawiona na osiągnięcie wymiernych korzyści wynikających z kampanii wojennych. Jest to zbrodnia dokonywana w imię czysto imperialistycznych zapędów! I) NIE dla represji politycznych ze strony systemu, który rozwija formy kontroli społeczeństwa i chciałby ustanowić cenzurę myśli. Nacjonaliści doświadczyli tego w ostatnim czasie aż nad wyraz dobitnie. Artykuł 54 p. 1 Konstytucji RP: Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. J) NIE opieraj swojej wiedzy o otaczającym Cię świecie na przekazie telewizyjnym. Choć chce być określany mianem obiektywnego, jest on często uproszczony, tendencyjny, a w niektórych przypadkach nosi znamiona kłamliwej propagandy, którą mass media uprawiają podług różnego rodzaju grup interesów, głównie tych ze sfer biznesowo-politycznych.    

Źródło: OSN


Podziel się
oceń
0
0

Inne org. - OSN: Inicjatywa Aktywu Podkarpackiego i Aktywu Lubelskiego OSN

niedziela, 06 czerwca 2010 13:07


   Przekaz kolejnej inicjatywy Opcji, można by rzec, iż jednej z tych z gatunku tzw. inicjatyw promocyjno-uświada- miających, pokrywał się w swej treści z poprzednią naszą akcją.

   A więc gł. mini-plakaty o różnorakim znaczeniu i potencjale przekazu ideologicznego. W celu zapoznania się z analizą postaw wyrażonych za pośrednictwem owych plakatów odsyłamy do poprzedniej aktualizacji. Osoby, które dostrzegły w naszej działalności „wątki nazistowskie", zgodnie z denuncjacjami pewnego pisemka kierowanego do ludzi biernych intelektualnie, odsyłamy do specjalisty zajmującego się leczeniem zaburzeń psychicznych. :)

 Źródło: OSN


Podziel się
oceń
0
0

Licznik odwiedzin:  275 730  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O bloogu
Czołem Wielkiej Polsce!

Witamy na bloogu "Kronika Narodowa".
Bloog w swym zamyśle, ma być czysto informacyjny. Znajdziecie tu relacje z inicjatyw/ akcji praktycznie wszystkich środowisk i organizacji szeroko pojętego Obozu Narodowego. Nie zapomnimy jednak o działalności nacjonalistów spoza granic naszego kraju i artykułach oscylujących wokół tematyki ideologiczno – historycznej.
Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi środowiskami narodowymi. Przy czym, z całą stanowczością stwierdzamy, iż nie interesują nas jakiekolwiek antagonizmy organizacyjne... CWP!

Redakcja

ZASADY PRZEDRUKU Z KN: ZASADY PRZEDRUKU - LINK

Kontakt: kronikanarodowa@wp.pl

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 275730

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl